ההסדר מסיים את הש"ס

 7 siyum

חיים קוממי

לכבוד שנת השבעים למדינת ישראל, איגוד ישיבות ההסדר על תלמידיו ובוגריו מצטרף לחגיגות במיזם מיוחד שבו יסיימו את הש"ס כולו, ביום אחד ובמקום אחד, רבנן ותלמידיהון, בוגרי ישיבות ההסדר, ראשי ישיבות, אישי ציבור, וכלל אוהבי התורה.

באירוע הרשמי שייערך בבנייני האומה ביום ראשון כ"ט בטבת בירושלים צפויים להשתתף מאות חברותות שנרשמו מראש באתר הייעודי שהושק במיוחד, ובמהלכו הם ילמדו את שמונת דפי הגמרא שבחרו ובכך יזכו להיות חלק מהמיזם הייחודי. ההכנסות מהמיזם, כך אומרים באיגוד, יוקדשו ליותר מ-24 מיזמים שונים שבאיגוד עמלים על פיתוחם בתקופה האחרונה. ביניהם, הקמת בית מדרש נייד שיגיע אל החיילים המשרתים ביחידות השדה ובעורף, צוותי חירום המורכבים מבני ישיבות שיסייעו לרשויות מקומיות במקום מושבם, שילוב אנשים עם מוגבלויות בישיבות ההסדר, מערך מלגות רחב ועוד.

הרב חיים דרוקמן: "מדובר במיזם ייחודי המגדיל את לימוד התורה בעם ישראל ואין מתנה ראויה ממנו למדינת ישראל הריבונית. אני מזמין את כולם באופן אישי לבוא ולהשתתף איתי באירוע גדול ומיוחד זה, שמוסיף אור במדינת ישראל"

"רצינו להפיק שתי מטרות מרכזיות מהערב הזה", אומר לי גלעד גרוס, מנהל המיזם. "חשבנו איך להביא לידי ביטוי את המשמעות האמיתית של ישיבות ההסדר במדינה, והחלטנו שהמתנה הכי גדולה שאנחנו יכולים לתת למדינה לרגל שנת השבעים שלה היא סיום ש"ס במעמד חגיגי. ביום ראשון כ"ט בטבת יתכנסו בבנייני האומה 346 חברותות שיורכבו מתלמידי חכמים, רבנים וראשי ישיבות. כל זוג לומדים ילמד שמונה דפים ואלה יצטברו לסיום הש"ס כולו. זוהי אמירת התודה שלנו למדינת ישראל.

"הדבר השני שהביא אותנו להחלטה הזאת הוא עליית המדרגה של ישיבות ההסדר בשנים האחרונות. לפיכך, כל חברותא וכל אדם שמגיעים לאירוע הוא שותף ברוח ובחומר לבניין עולם התורה בישיבות ההסדר. כל אחד מגייס מידידיו ומשותפיו בישיבה סכום כסף, והוא יופנה להקמת המיזמים השונים שאנחנו עמלים עליהם באיגוד, פרויקטים שנועדו לחבר תורה ומדינה, ותורה וחברה.

"לדוגמה, אנחנו רוצים לקדם הקמה של 'בתי חייל' לחיילים בודדים חרדים, שילוב בעלי מוגבלות במערכת הצבאית ובישיבות ההסדר, פתיח הדרך של אוכלוסיות מתקשות אל הישיבות באמצעות מלגות, חיבור ישיבות ההסדר לתפוצות ועוד. כרגע אנחנו בנקודת תפנית, ולקראת השנים הבאות ברצוננו לבסס את הקומה הרוחנית שלנו ולעלות אל הקומה הבאה מתוך גדלות וכמערכת שמשפיעה על כל המערכות במדינת ישראל. זו פעם ראשונה בתולדות מדינת ישראל שנערך בה ערב חווייתי כזה של לימוד תורה של כל ראשי ישיבות ההסדר תחת קורת גג אחת, וזה יהיה ערב אדיר".

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר מולי יסלזון יצטרף גם הוא למרתון סיום הש"ס. "גם אני הצטרפתי עם החברותא שלי. יחד נלמד את שמונת הדפים הראשונים במסכת כתובות, והתחלנו בחזרות כדי שנגיע מוכנים, כבר שנים לא זכיתי לשבת ללמוד שני סדרים מלאים. חברים וידידים תמכו בי ואספו כספים למען מיזמים משותפים לכלל ישיבות ההסדר. יחד בקדושה, עם כלל ראשי הישיבות ונבחרות מכלל ישיבות ההסדר, נסיים את הש"ס ביום אחד, במקום אחד ובלב אחד".

"מדובר במיזם ייחודי המגדיל את לימוד התורה בעם ישראל ואין מתנה ראויה ממנו למדינת ישראל הריבונית", אומר הרב חיים דרוקמן, יושב ראש איגוד ישיבות ההסדר. "תלמידי ישיבות ההסדר ובוגריהן הם חלק חשוב ובלתי נפרד מהחברה הישראלית, חבורה איכותית שלה חלק חשוב בעיצוב עולם התורה ובבניין המדינה. אני מזמין את כולם באופן אישי לבוא ולהשתתף איתי באירוע גדול ומיוחד זה, שמוסיף אור במדינת ישראל".

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם