אזור חיוג 03

 m 6 duvdov
לקראת הבחירות המקדימות במרכז הבית היהודי שיתקיימו ביום שני הקרוב, שוחחנו עם מועמדים הרוצים להתברג ברשימת המפלגה לכנסת. מתברר שיש לא מעט כאלה * נכון לשעת ירידת הגיליון לדפוס, הוועדה המסדרת טרם החליטה מי יהיה יושב ראש המפלגה שיוביל אותה אל עתידה החדש, וייתכן שחברי המרכז יושפעו מהחלטה זו בבואם לבחור מי יהיה לצידו ברשימה המפלגתית * כמו כן, ייתכן שהחברים בבית היהודי ובאיחוד הלאומי יתעשתו מהתנגדותם הנוכחית לצירוף 'עוצמה לישראל', כדי להציג מפלגה רחבה המכילה קצוות שונים, ושהכול עוד יכול להשתנות * אבל בינתיים, בואו נכיר את האנשים שמאמינים שעתידה של המפלגה האמונית עוד לפניה

ארנון סגל

"אם אבא שלך היה מצביע כל החיים לבית היהודי גם אם הייתה עומדת איגואנה בראש המפלגה, היום זה כבר לא כך"

יונתן דובוב, 31, נשוי לצילה, מנהל מרכז ה'גולה'

"אני מקווה להצליח. זה לא מובן מאליו. האפיון של המרכז שונה משל המתפקדים ובכלל מזה של המצביעים החופשיים. במרכז זה יותר ה'עסקונה' המפלגתית, ובכל זאת אני מקווה שיבינו את הצורך לשמוע קולות שונים. לצעירים אמנם משוריין מקום מספר 7, שהוא 14 ברשימה הכללית אחרי האיחוד עם תקומה, אבל אני מכוון למקום גבוה יותר. הפעם מבחינת הבית היהודי זה להיות או לחדול. אם לא נצליח עכשיו להביא רשימה מגוונת ואיכותית שתאזן את תקומה ותיתן ביטוי לכמה שיותר חלקים בציונות הדתית, נישאר עם הצדק ביד אבל בלי מנדטים בכיס".

מה אתה מציע שאחרים אינם מציעים?

"אני מייצג יותר מחמישים אחוזים מהציבור הדתי, אלה שלא גרים ביהודה ובשומרון ולא נמצאים בצד מסוים מאוד של הספקטרום הדתי והעדתי. זה קול של אזור חיוג 03, קול של ימין שפוי, דתי מתון, נורמלי, צעיר. אני מביא איתי ניסיון ניהולי, תקשורתי ופוליטי, וגם ניסיון בעריכת דין. אלו קולות שכרגע לא נשמעים בבית היהודי וחבל – כי הם חלק משמעותי מאוד.

"אני מייצג יותר מחמישים אחוזים מהציבור הדתי, אלה שלא גרים ביהודה ובשומרון ולא נמצאים בצד מסוים מאוד של הספקטרום הדתי והעדתי, זה קול של אזור חיוג 03"

 

"הבית היהודי תקוע כבר עשרים שנה באותו מקום. אם משהו חדש באמת התחיל בבית היהודי כפי שאמר נפתלי בנט, הוא לא תלוי בשני אנשים שעזבו אותנו, מוכשרים ככל שיהיו. אנחנו צריכים להתחדש כל הזמן ולראות היכן אנחנו עומדים גם ביחס לאידיאלים. אנחנו תמיד מצויים שורה אחורה מכל מה שקורה וכמפלגה לא מספיק ערים לשינויים. הבוחרים של היום הרבה פחות שמרנים והרבה יותר ניידים. אם אבא שלך היה מצביע כל החיים לבית היהודי גם אם הייתה עומדת איגואנה בראש המפלגה, היום זה כבר לא כך. יש להיות מעודכנים. מה שהיה פעם שוליים היום הוא מיינסטרים ומה שהיה מיינסטרים היום הוא שוליים, וצריך לכוון למקום שבו המיינסטרים נמצא בלי להתייחס לגורמים הצעקניים".

מהם הצעדים הראשונים שתעשה כחבר כנסת?

"אבנה במפלגה מנהיגות עתידית של חבר'ה צעירים מכל הגוונים, לא רק של גוון מסוים. אעסוק בקידום תרבות ובקידום דת ומדינה - זו זירה שאסור להפקיר אותה, לא לחרדים ולא לחילונים. אגב, אני לא מאמין בחקיקה בנושא הזה, אלא בהגעה להבנות.

"אגב, אני בעד סיפוח שטחי C תוך מתן אוטונומיה באזורים האחרים. השליטה הביטחונית צריכה להיות שלנו, מבחוץ, ושהערבים ינהלו את חייהם. אני גם בעד עידוד הגירה מרצון".

מה הקו האדום שלך שמעבר לו לא תהיה חלק מהממשלה?

"הפקרת חיי אדם. זאת אומרת, אם לא ייתנו לצה"ל לנצח כמו שצריך. אצלי חרותה בלב ההפקרה של מדחת יוסף בקבר יוסף. קו אדום הוא גם התנהלות כלכלית שתוביל לאסון. אני מייצג פה אלקטורט שכרגע לא נמצא בבית היהודי. אם נציג רשימה חד-גונית, הרבה אנשים לא יהיו שם. הרבה אנשים יושבים על הגדר כרגע והם יקומו ויעזבו, 'דתיי המיינסטרים'. זו שעת חירום לציונות הדתית, ואם לא נדע להכיל את כל הצדדים לא נהיה קיימים. אני מקווה להצליח להביא את הקול הצועק של הרוב הדומם. בתקשורת מביאים תמיד את הצעקנים משני הצדדים ושוכחים שהרוב נמצא באמצע".

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם