ללמוד להכיר Featured

 12 zugiyut
 
מערך היכרויות ותמיכה מטעם מאמני זוגיות ושיעורים מפי הטובים שביועצים: המיזם ששואף למגר את בעיית הרווקות. בנחת

נדב גדליה

בעולם השפע החיצוני נדמה שלהצעות השידוכין אין סוף. על הנייר הכול פתוח ואפשרויות ההיכרות בלתי נגמרות, אך משום מה רוב ההצעות נשמעות לא רלוונטיות.

תופעת הרווקות הולכת מתעצמת לנגד עינינו ואינה מותירה לנו ברירה אלא למצוא דרכי גישה חלופיות אל החופה. ואולי הבעיה לא נמצאת בהצעות המונחות על השולחן אלא טמונה בכלל בשולחן עצמו. ולא, הטענה אינה שרווקים ורווקות אינם בסדר וטעונים תיקון פנימי. הכול בחיים עניין של הרגלים וכלים. להתחתן – זאת משימה שלמרבה האבסורד אף אחד כמעט לא מגיע אליה מוכן, וכל זוג שונה מרעהו גם ככה.

אף אחד לא מלמד אותנו איך עושים את זה. איך מקבלים את ההחלטה הנכונה, מה אמורים להרגיש, איך מתמודדים עם ספקות ואיך לחיות חיי זוגיות טובים.

עברתי תקופה לא פשוטה בכל השידוכים. בכל הזמן שלא הלך לי חשבתי שהבעיה בשדכניות ובכל העולם חוץ מבעצמי. אחרי שהתבגרתי, בגיל 25–26, אחרי חמש-שש שנות רווקות כשכל מי שסביבי התחתן כבר, גם מי שחשבתי שלא יתחתנו, הבנתי שכנראה הבעיה אצלי

שאלות כמו 'האם אני פנוי רגשית לזוגיות?' לא יכולות לקבל מענה מכיוון שהן אינדיבידואליות וקשות להגדרה. למשוואה נכנסים גם עניינים אישיים כמו דימוי עצמי וביטחון עצמי. ביומיום מסתדרים עם זה, אבל חתונה, הלו? לכו תמצאו ככה גאולה. כאן נכנס לתמונה המיזם החברתי 'פרויקט 252' של צוריאל גביזון וערוץ 7. המיזם מבקש לתת כלים שיסייעו לכל רווקה ורווק באשר הם להגיע ליעד החתונה בשלווה ובלי לחץ. אבל להגיע.

המיזם מספק ידע – שיעורים מקצועיים בשידור חי מטובי המרצים בתחום הזוגיות והנישואין. במרצים: שירת מלאך, גבי דניאל, ד"ר ציפי ריין, עידית שלו, מיכל וולשטיין, יצחק מנדלבאום ועוד. נוסף על כך כולל המיזם מערך היכרויות ומענה אישי בוואטסאפ מטעם מאמני חתונה. כן, יש דבר כזה.

טיפול קטן בדרך אל החופה

צוריאל גביזון (33), העומד מאחורי המיזם, הוא כיום נשוי ואב לשניים ומחזיק בחברת שיווק מצליחה. את המיזם, הוא מספר, הגה מניסיונו האישי בתחום הדייטים. רק אחרי שבע שנים ו-252 דייטים פגש גביזון את אשתו. כן, שם המיזם הוא על שם מספר הבנות שיצא עימן. אני אוהב את ההומור הזה.

גביזון מספר שהבין שמה שעבר בעצמו לא קרה סתם והפיק בכישוריו כיוצר ומשווק מיזם שיסייע לחווים את כאב הרווקות. הוא יצר קשר עם אנשי מקצוע מתחום הזוגיות והחליט לצאת במיזם.

"עברתי תקופה לא פשוטה בכל השידוכים", הוא חוזר לרגע לחיי רווקותו. "בכל הזמן שלא הלך לי חשבתי שהבעיה בשדכניות ובכל העולם חוץ מבעצמי. אחרי שהתבגרתי, בגיל 25–26, אחרי חמש-שש שנות רווקות כשכל מי שסביבי התחתן כבר, גם מי שחשבתי שלא יתחתנו, הבנתי שכנראה הבעיה אצלי. אחותי הציע לי ללכת לגורם מקצועי, ולא הסכמתי, כי הייתי בטוח שמי הולך לטיפול זה מי שלא נורמלי. אחרי תקופה החלטתי שאין לי מה להפסיד. עברתי הדרכה של שניים-שלושה מפגשים, וזה פתח לי משהו. בסך הכול הייתה לי חסימה קטנה, וברגע שהבנתי ושחררתי, בתוך כמה חודשים התחתנתי".

זה נשמע די פתרון קסם כל הסיפור הזה של הייעוץ.

"כן, באמת חסרים לנו כמה כלים פשוטים, כמה עקרונות שילוו אותנו, וזה הכול. היום כשאני נשוי אני מביט על רשימת המכולת שלי וצוחק על זה. יש דמיונות ושאיפות שלא קשורים בכלל לטיב הנישואין שיצמחו מכך. מה הקשר למשל בין זה שיש לבחורה תואר לבין חיי נישואין טובים?"

איך התגובות?

"התגובות מטורפות; הופתענו מאוד. נכנסו 400 מינויים בשבועיים. אנשים מרגישים שסוף-סוף מבינים אותם. כל טיפול מקצועי של המרצים האלה עולה מאות שקלים לפגישה, ופה אדם מקבל הכול ב-49 ש"ח לחודש".

לא שאפתני מדי לנסות למגר את בעיית הרווקות?

"זה מיזם שאפתני, כן, אבל גם הגיוני. לא יכולנו לעשות את זה לפני כמה שנים. כל העניין של הזום לא היה מפותח כל כך. כעת ב"ה אפשר לקבל המון במחיר ממש סמלי. דמי רצינות".

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם