הפיתרון להצתות

4 marzel

ברוך מרזל, עצמה יהודית, חברון

לא הכי נעים לומר את האמת ברגעים כאלו, אבל אנחנו תלמידי הרב כהנא כבר מורגלים באמירת אמיתות בלתי-נעימות. קל להאשים את הערבים בהצתות, וללא ספק – זה גם נכון, אולם כאשר נבקש את האשמים האמתיים, אלו שיכלו למנוע את האסון ולא מנעו, תופנה האצבע דווקא כלפי יהודים – הממשלה, השב"כ, המשטרה, הפוליטיקאים למיניהם, התקשורת והמערכת המשפטית.

מי שטייח את אלפי ההצתות שהיו עד היום – הרי הוא שותף בכיר לפשע הנוכחי.
מי שסירב להישיר מבט לבעיה – במו ידיו הכין את התשתית לאסון.
מי שמעולם לא סיקר את פיגועי ההצתות – הוא אחראי ישיר לשרפות שהתחוללו, ושכבר אי אפשר היה להסתיר מעיני הציבור. כל הגורמים הללו יחדיו אשמים בפשע, איש איש במקומו ובתפקידו. נכון, ערבים הציתו את התבערה, אבל אותם יהודים עיוורים, שמבחינתם הרקע להצתות יכול להיות הכול – רק לא לאומני - הם שאפשרו זאת.

אולם על נחמה אחת אפשר להצביע בעקבות מה שקרה בשבוע שעבר – שהציבור עומד בפני התפכחות. ואכן השבוע שמעתי יותר ויותר אנשים שאומרים - "הרב כהנא צדק!". אין זו עוד סיסמה שכתובה על הקיר, זוהי תובנה שמחלחלת עמוק לתוך לבו של הישראלי המצוי, הרבה מעבר למה שמוכנים רבים להודות. אכן, התהלך כאן בינינו נביא, שהזהיר מהאויב, עבר מעיר לעיר, מכפר לכפר, נאם, חילק דפים, זעק מעל כל במה, צעק, הזהיר והתחנן, נאם בכנסת, כתב מאמרים, ובין שאר הדברים גם אמר שיום יבוא ויקום האויב הערבי לשרוף אותנו. די בכמה עשרות צעירים שיודעים היכן ומתי להצית, והאש כבר תתפשט ותשרוף.
הרב כהנא נהג להצביע על הצתות, אשר בתקשורת אמרו שהרקע להן אינו ידוע, וזעק – "הם שורפים אותנו!"

הגיע הזמן להניח את העובדות על השולחן. השב"כ היה עסוק מאוד לאחרונה בחיפוש טושים אצל נוער הגבעות, כך שלא נותר לו זמן וכחות לחפש גפרורים אצל הערבים.
המערכת הפוליטית נתנה יד לטיוח פיגועים (נתנאל ערמי, אברהם חוסנו, שלום שרקי, הרב משה טלבי ועוד מאות מקרים שלא שמעתם עליהם).

הלקח העולה הוא שכאשר מסרבים להישיר מבט ולהתמודד עם בעיה, זה לא גורם לה להיעלם. מצער לראות שרק אחרי שבוע של שרפות, הממשלה והתקשורת מתחילים להתייחס לבעיה האמתית

הלקח העולה הוא שכאשר מסרבים להישיר מבט ולהתמודד עם בעיה, זה לא גורם לה להיעלם. מצער לראות שרק אחרי שבוע של שרפות, הממשלה והתקשורת מתחילים להתייחס לבעיה האמתית.

כי זו הבעיה, ואין טעם עוד לנסות ולטייח - יש מי שרוצה להשמיד אותנו.
אם לא נגרש אותו, הוא עלול להצליח לפגוע בנו קשות. תראו מה הם עושים זה לזה בסוריה, בעיראק ובלבנון, ותבינו מה יעשו לנו אם רק תהיה להם הזדמנות.
הרב כהנא אמר שלא צריך הרבה דמיון על מנת לתאר כיצד תיראה אינתיפאדה של עובדי בתי מלון ומסעדות, כיצד ייראה טרור של נהגי אוטובוסים ומוניות, של פועלי בניין וכן הלאה. ואני לא רוצה לחשוב על עובדי חברות הגז ואחרים, ועל מצב שבו כולם פועלים יחדיו ובתיאום בה בעת שאנו מותקפים מעזה, מלבנון, מסוריה וממצרים.
האויב חי בתוכנו, מסתובב בכל מקום, מכיר את הערים שלנו מקרוב מאוד. כל מה שנשאר הוא ההחלטה לפעול. וכמו ש-40 ערבים יכולים להדליק מדינה ולגרום נזקים בשווי מיליארדים, הם יכולים לשתק את התחבורה, את החשמל ואת המים, בקיצור - לשתק את המדינה.
בזמן שאצלנו אפילו מנהיגים בימין עדיין חולמים על דו-קיום, אצל האויב החלום הוא חיסול המדינה!

בימים קשים אלו, כשבתי אחינו וכל רכושם עלו באש, עלינו לשנן משפט שהוא אמנם קשה לעיכול, אך נכון: גם המכות הקשות הנ"ל באו עלינו בחסד וברחמים. שכן במקום לפגוע באנשים באמצעות עשרות פיגועים בו-זמנית, שזה דבר שאי אפשר להשיב, כילה הבורא את זעמו בעצים ובאבנים. אין זו אלא אזהרה נוספת מהבורא הרחמן, בתקוה שנתעורר בטרם יהיה מאוחר. האויב משחר לטרף, ומחובתנו להתגונן ולעמוד על נפשנו.

 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם