יד אחים שלוחה עד מונטריאול

4 montrial

דנה לוין

בכל העולם מציינים השבת את שבת הארגון של בני עקיבא. דנה, שליחת התנועה בקנדה, מספרת חוויות מהפעילות בקהילה היהודית המקומית. ה' עמכם.

שלום, שמי דנה ואני שליחה של תנועת בני עקיבא העולמית במונטריאול, קנדה. שבת ארגון בשבילי היא אירוע מיוחד ובו זמנית שונה מכל החוויות שלי כחניכה וכמדריכה בבני עקיבא. כדי להבין למה אני מתכוונת אסביר קודם על המקום המיוחד שבו אני נמצאת.

למי שלא מכיר, מונטריאול היא עיר תוססת וגדולה, יש בה כמעט שני מיליון תושבים, היא ממוקמת בחלקה המזרחי של קנדה, אבל המאפיין העיקרי שלה הוא קור. בחורף ממוצע הטמפרטורות יכול להגיע למינוס 6 מעלות ביום ולמינוס 14 מעלות בלילה! השלג שיורד כל החורף מגיע לגובה של שני מטרים כל שנה.

יחד עם זאת, הקהילה במונטריאול היא בדיוק ההפך. מדובר בקהילה עם אנשים חמים, שמחים, ציונים ואוהדים גדולים של ישראל. בשנים האחרונות גל העלייה לישראל היה גבוה מאוד. בית הספר שבו אנו עובדים הוא מעוזה של הפעילות הסניפית של תנועת בני עקיבא העולמית. כאן ובבתי הכנסת הסמוכים מתקיימות הפעולות כל השבוע ובשבת, ישנו חדר שלם המוקדש לפעילות השוטפת של הכנת תכנים לסניף, גן עדן לשליח.

הסניף אצלנו פעיל באופן מעט שונה מהארץ. בשבתות יש פעילות קבועה לכיתות א'-ו' ואליה מגיעים כ-100 חניכים. במשך השבוע ובטיש המתקיים בכל ליל שבת משתתפים כ-150 חניכים חניכי התנועה בכיתות ז'-י"ב. בסך הכול יש לנו גם 30 מדריכים מסורים שמשקיעים בחניכים ובתנועה.

לכבוד שבת ארגון רצינו לחבר את החניכים של שבט הרא"ה כאן ואת הקהילה עצמה לדבר הגדול הזה שנקרא תנועת בני עקיבא העולמית, חיבור המסמל אחדות של כלל סניפי בני עקיבא בעולם ושבא לידי ביטוי בשם שבטי כלל-עולמי לכל החניכים בכיתה ט'. יצאנו בקמפיין גדול בכל חלל בית הספר ותלינו תמונות של דמויות מרכזיות מבית הספר עם שם השבט שלהן; שלחנו מייל לכל ההורים עם שמות השבטים בכל הדורות וקראנו להם לבדוק לאיזה שבט הם משתייכים. הקהילה כצפוי שיתפה פעולה והגיבה בהתלהבות. המורות והמורים בחדר המורים ביררו ביניהם לאיזה שבט הם משתייכים וכולם מצפים בכיליון עיניים לשם השבט החדש שיתפרסם השבת. 

הכרזנו כי השבת הקרובה תהיה בנושא "Shevet Naming", שם לשבט, וארגנו סעודה לכל חניכי השבט החדש שתלווה בטיש מיוחד. במוצאי שבת נערוך השבעה לחניכים שתכלול מעין "חפש ת'מטמון" שבסופו יתגלה המטמון - השם החדש.

החיבור שאנחנו מצליחים ליצור כאן עם הקהילה מיוחד מאוד, ויחד עם ערכי תנועת בני עקיבא העולמית אנחנו מצליחים להשריש בלב הנוער והמבוגרים ציונות עם תורה ומתפללים להגשמת חזון אחרית הימים. למרות השוני ואף על פי שאנחנו כאן בנכר, שבת ארגון היא הזדמנות בעבורנו להרגיש חלק מתנועה גדולה, חלק מתנועה עולמית. 

בברכת חברים לתורה ולעבודה בארץ ובעולם,

דנה לוין

 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם