Print this page

הסוד של חמישי בלילה

14 abu

אשר בן אבו

"מי שלא טעם טעם סיד לא טעם טעם תורה ועבודה מימיו!" צעק יוסל'ה קמינצקי המדריך האגדי של סניף מסמיה צפון, והטיל את מלוא כובד משקלו על השפכטל שהיה נעוץ בקיר התמך העשוי בטון יצוק במקלט שהיה הסניף שלנו.

יוסל'ה היה זקן הסניף, וכשאני אומר זקן אני לא מתכוון למובן של "זה קנה חכמה", אלא למובן של "זה ממש מפעם הבנאדם הזה". יוסל'ה היה בן שבט "מקימים" – השבט הראשון שהוקם על ידי בני עקיבא שנתיים לפני שהוקם הארגון. יוסל'ה לא טעם טעם פחד מימיו, הקים את רוב רובם של היישובים הידועים לנו כיום לרבות ניו ג'רזי, ולעת זקנתו החל לשמש כמדריך מטעם עצמו ("אתה אף פעם לא מבוגר מדי להיות מדריך או דבוראי!"). בכל אופן אותו הקיר התמוטט באחת, ושני דברים התגלו – האחד הוא שהקיר לא היה עשוי בטון אלא גבס. השני הוא שמאחורי אותו קיר נמצא חדר ציוד כזה עשיר שלא ראיתם בחיים שלכם. כלי כתיבה, מחוררים, מחדדים, מפזרי חום, קור, פושר, שפכטלים וכמובן קונטרסים חריפים בנושא "הפרדה בעד או נגד".

"טושים!" צרחו הבנות ואחר התעלפו. "מים!" צעקו הבנים ואחר החלו מלחמת מים מהאגדות. ורק יוסל׳ה שתק והיה חיוור כסיד כזה, שמי שלא טעם כמוהו מימיו וכו'. "חדר הציוד הראשון", הוא לחשש. רק שפתיו נעות ושפמו לא יישמע

"טושים!" צרחו הבנות ואחר התעלפו. "מים!" צעקו הבנים ואחר החלו מלחמת מים מהאגדות. ורק יוסל׳ה שתק והיה חיוור כסיד כזה, שמי שלא טעם כמוהו מימיו וכולי. "חדר הציוד הראשון", הוא לחשש. רק שפתיו נעות ושפמו לא יישמע. "הסליק" - הוא אמר ואצבעו מושטת קדימה ברעדה, בעוד הבנות שכבר התעוררו מעלפונן שיחקו "טראש דה חולצת תנועה" וקשקשו זו על זו את שמותיהן בצבעי טוליפ. "אז הוא באמת קיים, ידעתי". יוסל׳ה הלך בצעדים מדודים אל ארונות המתכת ובראשו החלו נשמעים קולות מן העבר. קומונרים, נשות צירי הקונגרס, פרנסים וסבא רבא של שאול יהלום פילחו במילותיהם את החלל במשפטי און וחיל - "פה תהיה פלטה לישראל בימים שבהם אין גואש בישראל! ארט-ליין זהב וכסף יהיו למסמיה לראש פינה! מסעדה כשרה מומלצת נפתחה ביקנעם!". יוסל׳ה הבין ששעתו הגדולה הגיעה, וגם הוא כיוסף הצדיק יהיה משביר לכל הארץ, מוליך ומביא ציוד משרדי, צבע לבן ודפי טיוטה עד אשר יחלפו ארבעת השבועות הרעים ותגיע שבת הארגון הטובה.

אלא שיוסל׳ה לא הדריך לבדו, ויש אומרים שלא הדריך כלל, ואת הסניף הובילה בעוז ובלהט של נעורים קומונרית אחת ושמה תירוש. מונעת בכוח האמונה וזכות אבותיה שסידרו לה את הג׳וב אי שם במשרדי ההנהלה הארצית, לקחה תירוש סרט פסים אדום-לבן וסימנה בו את כל טריטוריית חדר הציוד האובד והכריזה על שטח סניפי סגור. "הציוד הזה שייך לסניף שלנו יוסל׳ה! ופה הוא יישאר!" היא פסקה. "אינך רואה איזו זכות היסטורית נפלה בחלקנו, משימה לאומית! מכחול לכל חניך!" זעק מולה יוסל׳ה. "המשימה שלי היא להעיף את הסניף הזה קדימה, שיהיה הסניף הכי מוש במחוז! מכל הארץ יגיעו הנה לראות את קיר השמות של השבטים, את הקיר עם ציור בית המקדש, ואת הקיר שמצוירים עליו חילוני חרדי ודתי מחזיקים ידיים והולכים יחד לצבא חוץ מהחרדי!" רשפה לעברו תירוש.

בו ביום לקחה תירוש את שני הבריונים משבט התקומה שעדיין כילו את זמנם בסניף מכיוון שעדיין לא החליטו מה יעשו כשיגדלו, והפקידה אותם כשומרי הסף של "הסליק" - אין פנדה יוצא ואין סלוטייפ נכנס ללא אישור מפורש שלה.

ההכנות לשבת הארגון בסניף מסמיה צפון התקדמו לשביעות רצונה של תא"ל תירוש, ואכן קירות המקלט היו למפוארים שבסניפי ישראל. כולם התלהבו מהעושר והירידה לפרטים אבל בעיקר התפעלו מאיפה יש להם כל כך הרבה ציוד שם במסמיה.

במוצאי שבת הארגון, בעיצומו של המפקד השנתי, שבו מנה סניף מסמיה צפון "כשלוש מאות אלף חמישים ואחת חניכים, פלוס מינוס", עמד לו לבד יוסל׳ה במשבצת שהוקצתה במיוחד עבור שבט "מקימים", עבר למצב "הקשב" ושר את המנון התנועה. אלא שהזעם פעפע בלבו, והוא הרגיש לראשונה שהוא אינו חלק מהמפעל העצום. לפרוש הוא כמובן לא העלה על דעתו, כי בני עקיבא זה לכל החיים. אבל את הנקמה הקטנה שלו בתירוש הצעירה הוא תכנן זה מכבר. כשכולם הגיעו לשורה "קדימה בני עקיבא", הוא לחשש בשקט "קדימה צבי הנינג׳ה", ואז חייך לעצמו. בטח הם חושבים שגם את זה הם המציאו הצעירים האלה.

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם