מידה כנגד מידה

12 vlado

חיים ולדומירסקי

"אז מה חיים, הפכת לאהוד ברק?" שאל אותי חבר בשבת האחרונה. "על מה אתה מדבר?" תמהתי. "שילמת על מודעה שבה הציבור מבקש שתחזור לכתוב?" הוא השיב. לא היה לי מושג על מה הוא מדבר עד שהוא הראה לי את הכותרת המתנוססת במרכז השער של 'עולם קטן' – "קריאה ציבורית לכבוד גיל ארבעים, יוחזר חיים ולדומירסקי לעולם קטן". הוחמאתי, אבל לא התפלאתי. ידעתי שהלחץ הציבורי יעשה את שלו, הנחתי שדירקטוריון 'עולם קטן' מודע למצבו הקשה של העלון מאז שעזבתי. בעלי המניות התחילו ללחוץ, חייכתי לעצמי.

בכל זאת הוחמאתי - רוסו זוכר את יום ההולדת שלי! נתתי לו להתבשל קצת והתקשרתי רק ביום שני. "אז מה רוסו, הגעגועים קשים? מעוניין לדון שוב בתנאים שהצבתי לכם? אני מוכן לרדת לעשרת אלפים לטור לכבוד יום ההולדת שלי". רוסו שיחק אותה קשה להשגה. "ברצינות? אתה רוצה לחזור לכתוב? לא בטוח שיש מקום השבת". חייכתי לעברו חיוך נבון שהבהיר לו שאני מבין לגמרי את המשחק שלו (כלומר, אם זה לא היה בטלפון) "בסדר בסדר, בכמה לחץ הבנאדם יכול לעמוד? נזרוק לך איזה עצם הערב". "בסדר, אני אנסה להכניס את זה איכשהו", אמר והוסיף: "חמוד אבא שלך". "אבא שלי? מה הקשר לאבא שלי?" "אויש... אולי הוא לא רצה שתדע", הוא מלמל נבוך. "שאני אדע מה?" שאלתי, "נו... שהוא ביקש לפרסם את המודעה".

ככה זה, קוראים נאמנים שלא מזיז להם שנעלמתי ליותר משנה, לפעמים אנחנו פולטים מהפה דברים שלא היינו אמורים לפלוט. הבעיה היא שבעולם המודרני זה יכול לקרות הרבה יותר בקלות וליצור סיטואציות ממש ממש לא נעימות, כמו שקרתה לי השבוע. ובכן השבוע הטור מוקדש לפדיחות נוראיות בוואטסאפ.

ישיבות ארוכות בעבודה הן זמן מתבקש להתקשקש עם הטלפון. ובכן, בישיבה מעין זו ישבתי השבוע כשרמי, אחד מבכירי החברה שישב מולי, הסביר איזה משהו שלא היה ממש לרוחי. באצבע קלה על המקשים שלחתי לגדי שהיה גם הוא בישיבה - "איזה קשקשן הרמי הזה. תמיד מבלבל את המח עם עובדות לא מבוססות". כלומר התכוונתי לשלוח לגדי. מהצד השני של השולחן שמעתי צלצול של הודעה נכנסת מכיוונו של רמי. פעמוני אזעקה מטורפים החלו לצלצל בראשי, שלחתי מבט מבוהל לעבר הטלפון שלי וראיתי שהסיוט שלי אכן מתגשם, שלחתי את ההודעה לרמי! איך אני יוצא מזה?

מיד מצאתי את התשובה המתבקשת ושלחתי לו את ההודעה שמסבירה הכול - "סליחה טעות". לא, אידיוט! מה זה מסביר?! מה טעות מה? התכוונת לרשום "איזה בחור נבון רמי" ועקב טעות במקשים כתבת שהוא קשקשן? או שבעצם התכוונת "התכוונתי ללכלך עליך למישהו אחר ובטעות שלחתי את זה אליך", זה בטח יפייס אותו! ראיתי אותו מרים את הטלפון לאט וחשבתי לרצוח את מי שישב לידי כדי להסיח את דעתו או להוריד חולצה ולרקוד על השולחן. לא הספקתי. הוא הביט בטלפון וחייך לעצמו חיוך קטן. הפרצוף שלי נהיה לבן, מה זה לבן, עמדתי בפני שבץ מוחי עקב חוסר באספקת דם למח. כתבתי ביד רועדת לרמי "שנייה, אני הולך להתאבד בחוץ", הוא שלח לי בתגובה סמיילי "הכול בסדר חיים". מה בסדר בזה? מה בסדר בלהיות שחצן ארור ולרכל על מישהו יותר חכם ממך, יותר מבוגר ממך, בצורה טיפשית וילדותית כל כך? איזה עונש מדויק – התפעלתי מההשגחה הפרטית בעולמנו. עונש יותר מדויק וכואב לא קיים. שבוע שלם בכל פעם שהייתי נזכר בסיטואציה, הייתי מקבל צמרמורת "לאאאאאא! איזה אידיוט". בישיבת נובהרדוק היו מתקנאים בדרגת הביטול העצמי שהגעתי אליה. להיכנס לבית מרקחת ולבקש מסמרים? וואו, ממש מרגש...

בכל אופן, היום במקרה קראתי באינטרנט סיפור די טרי שקצת השיב את רוחי – חברת פרטנר עמדה לפני חתימת חוזה עם חברת HBO על רכישת תוכני טלוויזיה. משרד עורכי הדין המייצג אותם, הרצוג-פוקס-נאמן, אחד מהמשרדים הגדולים והמכובדים, שלח את טיוטת החוזה ל-HBO, אך ההשלמה האוטומטית בתוכנת המייל של אחד מעורכי הדין שינתה את הכתובת לחברת HOT וכך נשלח החוזה למתחרה הגדול ביותר של פרטנר. חברת פרטנר עלתה מהר מאוד על הפדיחה וביקשה מ-HOT שלא לעשות שימוש במידע, והם השיבו להם "ברור... אין שום בעיה. השתגעתם? שאנחנו נעשה דבר כזה?" כעבור שבועיים נחתם חוזה בין HBO ל-HOT במחיר כפול ממה שהציעה פרטנר.

בקיצור, ידידיי היקרים, כמו שאומר בן ארצי - "אני אפס, כל אחד הוא קצת אפס". ואם יש משהו שלמדתי ב-40 השנים האחרונות הרי שהוא לא לקחת את החיים קשה מדי. אנחנו בסך הכול מייצרים סיפורים טובים, וגם לא תזיק לנו מעט ענווה בחיים. או כמו שאמר לי רמי: "הכול בסדר חיים".

אם גם לכם קוראים יקרים (לא רק אתה אבא) קרו פדיחות נוראיות – סיפורי וואטסאפ, סיפורי 'השב לכלום', בבקשה שלחו לי. אם יהיה משהו טוב אני מבטיח לפרסם: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
החזון הלאומי של עמ"י

  מאמר מאת הרב שלום...

אורים ותומים

  מאמר מאת הרב איל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם