באמצע הדרך

m 3 amir moyal

אמיר מויאל

אז הגענו לחצי שנת הלימודים.
אני שייך לדור שעוד משתמש בביטוי "להפוך צד בקלטת" כדי להסביר שעברתי את האמצע.
רק הבהרה לדור היוטיוב: משמעות הביטוי היא שהאזנת לחצי מהשירים שנמצאים על צד אחד של הקלטת, ועכשיו כדי לשמוע את החצי השני צריך להפוך את הקלטת ל"צד ב'". אלא אם כן היה לך רדיו משוכלל שיכול להפוך את הקלטת לבד ללא מגע יד אדם (!!!) פלא טכנולוגי.

אין ספק שהרבה דברים השתנו מאז שאני הייתי בבית הספר ובתיכון. אם בתקופתי הייתי שוכח מחברת ומבקש מחבר שיתלוש לי דף מהמחברת כדי שאכתוב את השיעורים, התשובה הכי נפוצה הייתה "אני לא יכול, עברתי את החצי". עכשיו זו בטח התשובה ל"אפשר רגע את הסמארטפון שלך?" "לא יכול, יש לי פחות מ-50%". גם סוג של עברתי את החצי.

וכדי לדלות מידע על נושא מסוים, היינו אשכרה צריכים ללכת לספרייה או לפתוח את האנציקלופדיה שיש לנו בבית, כי לא היה גוגל או ויקיפדיה. אגב, לא רבים יודעים, אבל כשאתה מגיע לדף התוצאות הרביעי בגוגל, כתוב: אולי תוותר, אחי? וחוץ מזה, אם גוגל היה באמת מוצר חכם, הייתי מצפה שהתוצאה הראשונה לשאלה "איך לרצוח מישהו בלי להיתפס", תהיה "קודם כול, אל תגגל את זה, דביל".

אני יודע, אני יודע - אני זקן. עוד מעט אתחיל להיזכר איך דיברנו זה עם זה בחוט עם גביעי אשל בקצה ואיך הודענו על ראש חודש באמצעות מדורות בראש ההר. סתם, אני לא עד כדי כך זקן. היה לנו פקסים בשביל להעביר מידע.
אני כל כך זקן שבטח עוד מעט אתחיל לענות "בבקשה?" במקום "מה?" או שבמקום להגיד "אני הולך לישון" אני אגיד "אני הולך לשים את הראש".

אבל עם כל השינויים והקִדמה - יש דברים שלא השתנו. והאמת היא שהחציון הזה הוא נקודת זמן טובה לראות את זה.

כן, גם אנחנו היינו מתחילים את השנה עם המון הבטחות. השנה אני אקפיד לכתוב הכול, לתייק הכול, להגיע לכל השיעורים, לסכם, ללמוד למבחנים כמו שצריך.

בפועל? יש לנו שלוש מחברות שעשינו בהן שער, וסיכמנו אולי שיעור אחד. שאר המחברת מלאה בשרבוטים, ארץ עיר, איקס עיגול, ומילים של השירים שאנחנו הכי אוהבים לשמוע.

זה קצת כמו משקפיים חדשים. בשבוע הראשון: מנקה עם נוזל לחלונות ומנגב רק במטלית המיוחדת שקיבלת. בשבוע השני: מנקה עם החולצה. בשבוע השלישי:מנקה עם נייר לטש.

זה טבע האדם. קשה לשמור לאורך זמן על אותה רמה. אנחנו צריכים לפעמים את היציאה מהשגרה, את החופש הזה לטעות, את היכולת להשקיע לפעמים קצת פחות בלימודים ויותר בעצמנו. וזה בסדר גמור בעיניי כל עוד עושים את זה במידה.

אז אל תתבאסו אם לא עמדתם בכל ההבטחות שהצבתם לעצמכם ואל תתייאשו מעצמכם. זה אנושי.
תסתכלו על החצי שכבר עברתם ותמשיכו לעוד חצי רעננים ומלאי מוטיבציה.

בהצלחה!

 

b7underdos5

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם