אוכל טוב וזוגיות

14 abu

אשר בן אבו

לכבוד יום הולדתה של אשתי היקרה, לקחתי אותה בהפתעה לסדנת בישול זוגית. בהתחלה היא קצת התרעמה על היומרה שלי ללמד אותה משהו בבישול, והבטיחה לי שביום הנישואין הקרוב היא תשלח אותי לסדנת שטיפת רצפה יחידנית.הייתי מציב מולה את העובדה שהיא זו שתמיד חלמה על סדנה כזו ואמרה "אבו אני רוצה ללמוד לבשל, כמו יונתן רושפלד, כמו אייל שני, לא כמו מיכל אנסקי, כמו חמותי", אבל יש שני דברים שאתה לא מציב אישה מולן - עובדות ואת חמותך. אז הסברתי לה שאין כאן שום כוונה לרמוז או להעליב, שהרי בסדנה לא מלמדים אותך סתם ככה לבשל! בסדנה מלמדים אותך דברים מיוחדים ביותר, שיטות מקוריות, אתה הופך למומחה קולינרי ומעמדך כבשלן משתדרג, והכול באופן זוגי, חווייתי ויקר מאוד. אשתי נתרצתה ואני זכיתי לשרוד עוד יום הולדת.

נסענו אל הסדנה צמאים לידע, ורעבים כפשוטו, כי השבעתי את אשתי בסינר של רושפלד שלא תטעם מאומה מזריחת השמש עד שקיעתה, כדי שנגיע תאבים לסדנה, בבחינת מי שלא אכל בערב שבת יטרוף בשבת.

את פנינו קיבלה שפית נחמדה ביותר, לבושה ברשמיות, שהזמינה את אשתי ואותי להיכנס למטבח הענק שלה ("אם היית קונה לי כזה מטבח גם אני הייתי מבשלת אבו").

את מה שקרה אחר כך הסברתי לעצמי רק בדיעבד. כנראה הגברת הסתכלה עלינו, צקצקה בלשונה ואמרה "טוב, הבחור הזה מסתמא לא החזיק סכין מימיו, והאישה שלידו, נו, נראה כבר מה נעשה אִתה", אחרת קשה להסביר את אופי המטלות שהיא הנחתה אותנו לעשות. "אתה חביבי, בוא תחתוך לי את הפטריות האלו ואני אדגים לך על תשע מהן ואת העשירית תעשה ממש לבד". אשתי נצטוותה לפתוח כל מיני קופסאות של גבינה ולשפוך את תוכנן לקערה אחת גדולה. "ולערבב, לערבב יקירתי!" "אני מערבבת!" צעקה לה אשתי מעל לקערת הענק. "חביבי מה עם הפטרייה שם, סיימת? כל הכבוד חמודי! אתה ממש נהדר!" אמרה לי בטון גננתי, "ועכשיו לגולת הכותרת - קח את העגבניות האלה ו..." "תני לי לנחש", אמרתי, "לחתוך אותן". "בדיוק כך!" אמרה השפית בהתלהבות של אדם שלימד את בן חברו תורה והעלה עליו הכתוב כאילו ילדו. "אבל קודם, אני אראה לך איך בדיוק", אמרה וחתכה חמש עגבניות, ואת השישית השאירה לי לעשות "בעצמך". "את מערבבת שם?" היא מיהרה אל אשתי. אשתי הייתה מעולפת על הקערה, רק ידה מערבבת וקולה לא יישמע.

"עכשיו חמודים, קחו שניכם יחד את הקינוח הזה שהכנתי בלעדיכם ותכניסו אותו ביחד לתנור הזוגי שיש לנו כאן בסדנה הזוגית שלנו". אחרי שאתה מעיר את אשתך מהעילפון ומצליח להניא אותה מלהשליך סכין קצבים על השפית, הזוגיות שלך אכן משתפרת. יכולות הבישול שלך - לא בטוח.

כשחזרנו הביתה, פעפעה במוחי הקודח השאלה: מדוע באמת רק מטלת הבית הזו מקבלת מעמד מיוחד וסדנה משלה לעומת שאר המטלות אשר כבודן בוודאי במקומן מונח? בוודאי יש איזו דרך שבה אני אוכל להתעשר ממיתוג יוקרתי של מטלת בית כזו או אחרת ולהפוך אותה לסדנה. המסקנה שהגעתי אליה היא שאם מישהי יכולה להתעשר מזה זו אשתי, מכיוון שהיא יותר מצויה בנבכי מטלות הבית ממני. ואז אורו עיניי - שטיפת כלים! הרי לך מטלה גברית מאין כמותה! מיד נתיישבתי לרשום את עיקרי הסדנה:

  • "קרש קפיצה לזוגיות" - מירוק זוגי של קרשי חיתוך זוגיים בזוג.
  • "כריות קרצוף הפלא והיכן ניתן למצוא אותן" - על סקוטש של שבת ועוד.
  • "כלים שלובים" - כיצד תנצלו טוב יותר את המקום במייבש הכלים.
  • "וימירו את כבודם בתבנית שור אוכל עשב" - חומרים מומלצים להוצאת שומן שרוף מתבניות.

את הסדנה הזו תוכלו לחוות תמורת כך וכך שקלים שבהם אני אשכור לנו סדנה אחרת ליומולדת בשנה הבאה.

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

b7underdos5

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם