לכבוד הנשיא טראמפ

B 3 trump

 

 

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון

כבוד הנשיא, הנך מוזמן להיות שותף להיסטוריה היהודית המתרחשת ממילא

 

לכבוד נשיא ארצות הברית דונלד ג' טראמפ

 

מכובדי,

 

אני פונה אליך היום כאל ידיד אמת של מדינת ישראל ושל העם היהודי כדי להביא לפניך את רחשי לבנו בימים שבהם שליחיך דנים בעתיד ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. עד היום נראה שהשיח לא עסק בנקודה הבסיסית והיסודית.

עניין השליטה הביטחונית ביהודה ושומרון הוא כמובן חשוב. אין למדינת ישראל כמעט יכולת קיום ללא יהודה ושומרון, שכן רוחב המדינה בלעדיה הוא רק תשעה מיילים, ממש כאורכו של רחוב בניו-יורק. ואולם הנקודה המשמעותית יותר היא זכותו ההיסטורית של העם היהודי על המקום הזה.

אין צידוק לטענה שהאדמה שעליה יושבים היהודים ביהודה ושומרון היא אדמה שנגזלה. מי שיביט סביבו על מרחבי יהודה ושומרון יראה שרידים ארכאולוגיים רבים, אולם לא של מסגד כזה או אחר אלא שרידי התיישבות יהודית – בכל מקום שתפנה אליו את מבטך. בתי כנסת, גתות ומקוואות. זהו ערש ההיסטוריה של העם היהודי. כל ההתחלות היהודיות התרחשו כאן. אלו המקומות שצעד בהם אברהם אבינו וקיבל את ההבטחה על הארץ הזו באלון מורה, זה המקום שנקברו בו אבות האומה היהודית במערת המכפלה בחברון, זה המקום שנכנס אליו עם ישראל לארצו כשיצא ממצרים למרגלות הר הברכה והר הקללה, הוא הר עיבל, זה המקום שהוקם בו המקדש בשילה. אין עם שלו זכות היסטורית גדולה מזו של העם היהודי על מרחבי יהודה ושומרון.

זה זמן שנשמעים קולות מאירופה הקוראים לעצור את הבנייה ביישובים היהודיים ביהודה ושומרון, המונים נכון להיום כחצי מיליון מתיישבים וקצב הגידול שלהם הוא מהגבוהים בעולם. היהודים חוזרים לאדמתם בקצב שאי אפשר להסבירו. יש גם קולות המעזים להציע לעקור את היהודים מעל אדמתם; לעקור ממיטתם נשים ותינוקות, וכל זאת תחת הכותרת המגוחכת של שמירה על זכויות אדם.

למען הסר ספק, גם המושג המכובס 'הקפאת בנייה' יש בו פגיעה חמורה בזכויות אדם. לא ייתכן שהתפתחות טבעית של מקום יישוב תיעצר באופן מלאכותי משיקולים פוליטיים. המשמעות המידית של 'הקפאה' כזו היא שלילת הזכות של ילדים לבתי ספר, שלילת הזכות של פעוטות לגנים, לחשמל ולמים באופן מסודר. למילה הקפאה יש משמעויות מרחיקות לכת שהן הן פגיעה חמורה בזכויות אדם.

 

ניתנת לך היום זכות היסטורית להיות שותף להגשמת חזון הנביאים, "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון". עם ישראל חוזר לארצו בהמוניו, נוטע כרמים בהרי יהודה ושומרון ואף זוכה בפרסים בין לאומיים. יש לך הזדמנות לעשות מהפך; לשבור את רצף המנהיגים העולמיים הנכנעים ללחץ האסלאם הרדיקלי ומבקשים לעצור את הגשמת חזון הנביאים, או לחזור על מעשה קודמך בתפקיד, ברק אובמה, שניסה לעצור את גדילת ההתיישבות ביהודה ושומרון אולם נתקל בקצב גידול שהוא כמעט נסי.

האם תוכל לעשות את המהפך שלו מייחל העולם השפוי? לעצור את הניסיונות האנטישמיים החוזרים ונשנים לעקור את היהודים מעל אדמתם, להשיב את זכויות האדם ליהודים המתגוררים ביהודה ושומרון, את הזכות לבנייה, את הזכות להתפתחות ואת הזכות לשוב הביתה? אנו מושיטים לך יד. בוא והיה שותף למעשה הגדול הזה; היה חלק מהמהלך שאי אפשר לעצור. "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

 

מצפים לראות את מנהיגותך.

צילום: קרן פרלמן, TPS

 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם