רגע האמת של היצירה

B 14 show dance

נעמה דקל

הנה הוא מגיע... המופע השנתי של אולפנת 'שירת הים'!

בשנה שעברה הייתי במופע של האולפנה בפעם הראשונה, ומתברר שזה בהחלט משהו שכדאי להתרגש לקראתו, אבל רגע... מהי האולפנה הזו? מהו המופע?

אולפנת 'שירת הים' שוכנת ביישוב נווה צוף במצודה עתיקה ופסטורלית, והייחוד שלה הוא המגמות המקצועיות במוזיקה ובמחול. במשך ארבע שנות התיכון התלמידות בכל המסלולים לומדות מגוון גדול של מקצועות כדי לפתח בכל אחת מהן את הכישרון שלה. האולפנה השכילה לעשות, ומתוך הבנה שעיסוק באמנויות דורש קהל, פעם בשנה עולה מופע מרכזי של כלל הכיתות. לא מדובר ב'הכתרה' השנתית או במבצע שישית אלא בחלק מתהליך הלימוד – ללמוד גם את אמנות המופע.

במופע שראיתי בשנה שעברה היה הנושא 'דרך', בעקבות המעשייה של רבי נחמן בבת מלך שאבדה. הסיפור סופר בשפתו של רבי נחמן בין הקטעים שהועלו, בשילוב תובנות חיים מהמעשייה. המסגרת של סיפור חורז אחד הייתה נעימה, לא כפתה את עצמה ולא הייתה מתודית בלבד, פשוט מילאה מקום טוב כמו שסיפור מסגרת צריך להיות. הקטעים שהועלו – במחול ובמוזיקה לסירוגין, בגדול היו מדהימים. וואו, כמה כישרונות על במה אחת. וכולן צעירות כל כך, כמה אנרגיות חיוביות.

מרגש לראות בחינוך הבנות כזה חיבור לגוף ולנשיות. בריאות! ואני חייבת לציין ששמחתי במיוחד לראות שלא כל הרקדניות רזות

בקטעי המחול נכנסו המון רגש ודרמטיות גם בזכות בחירת המוזיקה המעולה, מקטעי בלט קלסי ועד למחול מודרני בכל מני סגנונות. מה שנוצר על הבמה הוא משמעותי, לא רק יפה לעין אלא מצליח להכניס לאווירה פנימית של התרחשות, של דרך. המספר הגדול של המופיעות על הבמה נותן ליצירה המון עצמה וכוח.

התלבושות מרהיבות; התגשמות חלומה של כל ילדה שמתחילה ללמוד בלט בגיל ארבע, ויש בהן אמירה: המופע הזה חשוב ומשקיעים בו. והרבה. כל ההשקעה הטכנית מסביב מושמת בדברים שלא ראיתי במקומות אחרים – גם לא במוסדות ללימודים גבוהים – במה שהיא במה (תאטרון ירושלים) הגברה טובה, השקעה בסאונד, בתלבושות, בהעמדה ובאיפור הבמה. אפשר לתת לתלמידות לרקוד כל היום, אבל המרחב הפיזי הזה והמופע שהוא רגע האמת של היצירה בכלים הנכונים והמדויקים – חייבים לקרות.

קטעי המוזיקה נעו בין קנונים מסובכים, כמו למשל שיר ההד האגדי של אריק לביא, הרבה קטעים אנרגטיים עם עושר כלים אינסטרומנטליים ובלעדיהם, שילוב של עצמה רבה וכישרונות נדירים. הרכב כלי ההקשה העלה קטע יפה במיוחד של תיפוף על כל מיני דברים מוזרים, כמו על מים בתוך גיגית או על חול.

אגב המופע אני והחברה שישבה לצדי נשאנו תפילה בלב שהבנות שלנו ירצו ללמוד באולפנה כזו. מרגש לראות בחינוך הבנות כזה חיבור לגוף ולנשיות. בריאות! ואני חייבת לציין ששמחתי במיוחד לראות שלא כל הרקדניות רזות.

בקיצור, אני ממליצה על המופע בכל לב, כבר אמרתי, ובהחלט מרגישה שמשהו בריא התחיל פה!

'שלם' – המופע השנתי של אולפנת 'שירת הים' יעלה ביום שלישי כ"ג באדר, 21 במרץ, בשעה 19:00 בתאטרון ירושלים, כרטיסים – באתר האולפנה


 

 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם