אוסלו 2 כאן

6 oslo

ברוך מרזל

בשקט בשקט ומאחורי הקלעים, נציגי ממשלת נתניהו וממשל טראמפ מבשלים מול נציגי שלטון המחבלים של אבו מאזן את הסכם אוסלו 2. אצל אובמה, מה שהציל אותנו היה העובדה שהוא לא האמין לשום מילה של נתניהו, ובצדק, כי נתניהו בטוח שאפשר לרמות את כולם כל הזמן. בארץ זה עובד, אצל אובמה - לא. אבל היום הסכנה נעוצה בכך שקיימת הרמוניה מסוכנת הן בין טראמפ לנתניהו, הן בממשלה בינו לבין שר הביטחון ליברמן (עוד איש מסוכן, העושה מדי פעם קולות של ימין קיצוני אבל למעשה תמיד תמך בעמדות שמאל). נתון נוסף שעשוי לעורר דאגה הוא שלאור התפוררות הליגה הערבית, אבו-מאזן נמצא בשיא חולשתו במלחמה פנימית מבית ומחוץ, מה שעלול לדחוף אותו להסכם. תמיד היו כאלו שבנו על כך שבסוף הערבים ידחו כל הסכם ובכך יצילו אותנו, אך כיום – כאמור – אפשר פחות לסמוך על כך.

במסגרת ההכנות להסכם נעשים כבר עכשיו ויתורים כואבים למחבלים - שטחים נרחבים משטח C נמסרים למחבלים לבנייה ולקביעת עובדות במימון רב של מדינות העולם, דבר שיחזק את שליטתם על רוב שטחי יו"ש. במקביל, מתכוננים לשחרור עוד מחבלים ורוצחים, וכן מתקיים משא ומתן על ויתורים קשים גם בירושלים. צה"ל מתכונן לפעילות ללא כניסה לערים ביו"ש. ומנגד, בתחום הבנייה ליהודים, ההקפאה האכזרית שהייתה אצל אובמה נמשכת גם תחת שלטון טראמפ (בגלל נתניהו) - כולל בירושלים. רה"מ בנימין נתניהו, מצדו, ממשיך לסובב על האצבע את מועצת יש"ע, את חלק מהרבנים ואת שאר הממסד של הימין, וגם את השרים והח"כים בליכוד ובבית היהודי, שרבים בונים עליהם שיעצרו את המהלכים המסוכנים. אולם באמת הם אינם מסוגלים ורוצים אלא להגיב בכמה ספינים עלובים שנעלמים בכותרות העיתון הבא.

דור הולך ודור בא, והמפד"ל במקומה עומדת, וגם שינוי השם ל"בית היהודי" לא שינה את הגנים המפד"לניקים. המפד"ל ישבה בממשלה ואפשרה את הסכם קמפ דיוויד. המפד"ל ישבה בממשלה ואפשרה את הגירוש מגוש קטיף ואת הסכמי וואי וחברון. הדבר נמשך גם כשהמפלגה בראשות בנט, כאשר אין קווים אדומים, ובכל דבר בנט מודיע שבכל מקרה ימשיכו לנסות "להשפיע מבפנים". הם נותנים לנתניהו למסור חלקים מארץ ישראל ולהקפיא את הבנייה גם בירושלים, לשחרר מחבלים, ותוך כך ממשיכים כמנהגם להיות דבוקים לכיסאות.

הם יודעים היטב כי על שולחן הדיונים עומדת עוד רשימת ויתורים נוראה מצד הממשלה, ושוב - רק כשיהיה חלילה מאוחר מדי, והשמאל יסכים לתמוך בנתניהו, אולי אז הבית היהודי יחשוב לפרוש חודשים ספורים לפני בחירות שממילא תצטרכנה להתקיים, מתוך תקווה שהציבור התמים יקנה את ההצגות שהם יעשו אז, אחר שברגע האמת לא עשו דבר.

אני קורא לנאמני ארץ ישראל להתעורר ולעצור את הוויתורים והנסיגות. שבענו אכזבות מראשי ה"ימין" והליכוד, שבענו אכזבות מהמפד"ל וגרורותיהם ואנשי יש"ע שאפשר לקנות אותם בעוד תקציב לתאורת רחוב, כביש קטן או פיתוח גינות וכיכרות. אם לא נתעשת, אנו עלולים לגלות כי אוסלו 2 כבר הפך למציאות, וכי ההתנתקות מחלקים ביהודה ושומרון היא עובדה מוגמרת, רחמנא ליצלן. בטרם יהיה מאוחר, יש להקדים רפואה למכה ולתת לנתניהו להבין שאף אחד לא יאפשר לו לעשות את מה שהליכוד עשה בגוש קטיף ובסיני, ואף אחד לא הולך לאפשר נסיגה משום שטח בארץ. פינוי נוסף משמעו קרע בעם, שלא יאוחה במהרה. המחיר שהוא ישלם על תכנית מדינית הרסנית יהיה גדול ממה שהוא מסוגל לסבול. אם לא נבהיר זאת לו ולבנט כעת, אנחנו וילדינו וכל מדינת ישראל נסבול הרבה, ולא יהיה לנו את מי להאשים, פרט לעצמנו.

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם