הרב איפכא

4 gordin

הרב עמיחי גורדין

טוב, מותר כבר לגלות. הכול מזימה של העמותה הסודית 'להכתלת הציבור החילוני בישראל' (עמותה מיסודה של העמותה 'להדתת הציבור החילוני בישראל'). בעמותה הסודית חברים כמה רבנים אלמוניים שאינם בוחלים בשום אמצעי כדי להשיג את מטרתם הנבחלת - קירוב עם ישראל לכותל ולאביהם שבשמים. הם עמלים כבר שנים רבות להנכיח את הכותל בחברה הישראלית.

לפני כמה שנים הבחינו בעמותה שמספר החילונים המבקרים בכותל נמצא בירידה מתמדת. פילוח מעמיק שנעשה על ידי חברת מחקר מובילה בתחום הוביל למסקנה אחת. הוא כבר לא מעניין אותם. במשך חודשים ארוכים התקיימו דיוני עומק ורוחב בנושא. לבסוף גברה ידו של רב הכותל המזרחי, 'שער הרחמים' והסביבה - הרב איפכא מסתברא שליט"א.

הפוך, חברים, טען הרב איפכא. אם נזמין אותם במתק שפתיים הם לא יגיעו. אנחנו צריכים להדיר אותם מהכותל כדי שירגישו שזה חשוב להם. ככה אני תמיד עושה עם הילדים שלי. אני לא מרשה להם ללכת לגן שעשועים ואז הם רצים לשם. להדיר להדיר להדיר. זאת השפה היחידה שהם מבינים.

ההתחלה הייתה קשה, לא קל להביא נשים לכותל כל חודש עם ספר תורה וטליתות, אבל כשהרב איפכא רוצה משהו דבר לא יעמוד בדרכו. ברשת קורים עדינה שטווה הצליח הרב איפכא להביא לכותל אפילו חברות כנסת ממרצ והסביבה. מי היה מאמין, גיחך ראש העמותה וחייך לעברו של הרב. אפילו את מיכל רוזין הפלת ברשת, אתה גאון.

ועדה שלמה הוקמה כדי לטפל במהומה שיצר הרב איפכא. ככל שהתקדמו המגעים והדיונים כך התכרכמו פניו של הרב איפכא. כשהממשלה אישרה את מתווה הכותל וכשהשקט ירד על הכותל, כבר אי אפשר היה לראות את הרב איפכא. הוא הסתגר בלשכתו הסמוכה לשער הרחמים והרבה בתפילות ובתחנונים.

לפני כמה שבועות נפוצה השמועה שהרב איפכא חזר לחיים ומסתובב צוהל ושמח בחברתו של ראש העמותה. בישיבת הממשלה שביטלה את מתווה הכותל תמהו העיתונאים למראהו של רב לא מוכר שמסתודד עם ליצמן וגפני. הרב איפכא, הסביר פרשן חרדי נודע לעמיתו בערוץ 2.

רק אנשים מעטים זכו להגיע לקידוש שערך הרב איפכא בשבוע שעבר בלשכתו הסמוכה לשער הרחמים. זה עבד, צהל הרב וגמע מהכוסית שהונחה על השולחן, הם משוגעים על הכותל. כל מה שהעולם היהודי רוצה עכשיו זה את הכותל. ואז הרצין והוסיף בכובד ראש: אני מזמין אתכם מחר לכנס העמותה להחזרת העם היהודי להר הבית, תבואו עם רעיונות יצירתיים.

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

 • שמור לעצמך

  150 15 sivan

   

  הטור של סיון רהב מאיר. פרשת בלק

 • סליחה

  150 14 story

   

  סיפור מאת צור עמר

 • ללמוד להכיר

  150 12 zugiyut

   

  המיזם שעשוי לגרום לכם להתחתן נחשף

 • סערה

  150 10 tguvot

   

  תגובות לסדרת הכתבות על נטיות הפוכות והטיפול בהן

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם