המאבק במסתננים זקוק לכם

4 paz

 

שפי פז, החזית לשחרור דרום תל אביב

מעבר לפשיעה ולאבדן הביטחון האישי, הפרנסה והמגורים, מעבר לפחד להסתובב ברחובות אחרי רדת החשכה ולתחושת העלבון הקשה של אנשים שנבחרו להיות ביתם של חוטבי העצים ושואבי המים ומתקן השהייה של גנבי הגבול והשוהים הבלתי חוקיים, מעבר לכל אלה אנחנו חווים תחושה קשה מאוד של זרות וניכור בכל יציאה מפתח הבית. כי יותר מכול קשה לנו החורבן המוחלט של הקהילות היהודיות בדרום תל אביב.

רבים מאוד, מהאנשים החזקים יותר בקהילה, ויתרו וברחו. האחרים הסתגרו בדל"ת אמותיהם ונטשו את המרחב הציבורי. רוב העסקים החליפו ידיים. בגינות הציבוריות כמעט לא נצפים ילדים ישראלים. כל מבנה ציבור וכל מגרש פנוי מופקעים לטובת מוסדות חינוך לילדי הזרים. מערכת הרווחה בדרום תל אביב כורעת תחת הנטל. בטיפות חלב משתרכים תורים. מערכת החינוך מתמקדת במסתננים. הצפיפות ברחובות גדולה. שיכורים מתגוללים בכל פינה. סוחרי סמים ונרקומנים מטילים אימה על עוברי אורח. בשבתות נישאים באוויר קולות שירה מהכנסיות. ביום כיפור אופף את השכונה ענן של מנגלים. בפורים מסתובבות ברחובות "מלכות אסתר" אפריקאיות ובחנוכה הם עורכים מצעד לפידים. וכשאנחנו מגיעים לנווה שאנן, לסיורים או לבקר את האוכלוסייה המזדקנת שנותרה שם, שואלים אותנו "מה אתם עושים פה?" או כמו שאמר לנו שיכור אריתריאי לפני כחודש: "מה אתם עושים פה במקום הקדוש הזה?"

כולנו יודעים מי הכניס את המסתננים, מי הביא אותם באוטובוסים לדרום תל אביב, אבל גם מי הקים את הגדר ומי ניסה לחוקק חוקים שיובילו להרחקתם מהארץ. כולנו גם יודעים מי בלם את המאמצים האלה, מי הגיש אינסוף עתירות לבית המשפט המחוזי ולבג"ץ, מי מממן את עורכי הדין החרוצים של העמותות, ומי פסל, מחק וסירס את מדיניות ההגירה של הממשלה.

בראש החץ עומדים כמה ארגונים, שחתומים על כל העתירות לבג"ץ. הם יושבים על תקציבים של עשרות מיליונים, שחלקם מגיע ממדינות האיחוד האירופי, מהאו"ם ומהקרן החדשה לישראל. כאילו בלי משים, מאחורי גבנו, מנהלות מדינות האיחוד האירופי את מדיניות ההגירה של מדינת ישראל ומנסות לקעקע את הרעיון של מדינת הלאום של העם היהודי. וכאילו בלי משים, כתוצאת לוואי, הן דורסות באכזריות את חייהם של עשרות אלפי יהודים. בדרום תל אביב, בנתניה, בפתח תקווה, באילת, בערד, באשדוד, בפרדס כץ, ברחובות, בראשון לציון, ביבנה, בחיפה ועוד.

קבלו קצת נתונים. זה תקציב 2016 של שישה ארגונים, שכולם חתומים על העתירות לבג"ץ בעניין דרום תל אביב והמסתננים, וכולם פועלים ביומיום לקידום מעמדם ולמניעת גירושם.

האגודה לזכויות האזרח - 8,354,243 ש"ח (מתוכם 639,897$ מהקרן החדשה), המוקד לפליטים ולמהגרים - 4,100,000 ש"ח (מתוכם 130,361$ מהקרן החדשה), א.ס.ף (ארגון סיוע לפליטים) - 3,475,778 ש"ח (מתוכם 79,850$ מהקרן החדשה), קו לעובד - 4,104,437 ש"ח, אמנסטי אינטרנשיונל - 3,651,162 ש"ח, רופאים לזכויות אדם - 8,787,000 ש"ח (מתוכם 127,271$ מהקרן החדשה).

ועוד נתונים:

מאז שנת 2012 ועד היום קיבל המוקד לפליטים ולמהגרים 8,241,563 ש"ח ממדינות זרות, א.ס.ף קיבל ממדינות זרות 5,616,051 ש"ח, האגודה לזכויות האזרח - 14,488,091 ש"ח, רופאים לזכויות אדם קיבלו 10,564,427 ש"ח, קו לעובד - 6,418,320 ש"ח, והמרכז לקידום פליטים אפריקאים (ARDC), שמתקיים בחסות האיחוד האירופי, קיבל 980,572 ש"ח ממדינות זרות.

מול גדודי הארגונים, העמותות ועורכי הדין מטעם עומדים פעילי השכונות, דתיים וחילונים, נשים וגברים, כולם טרודים בענייני פרנסה, כולם בוערים בתחושת אי-צדק, כולם פטריוטים וכולם מאמינים בזכותנו על הארץ הזאת. אנחנו נלחמים כבר עשר שנים נגד הממשלה ועם הממשלה, מול שרים שמסרבים לקחת אחריות, מול תקשורת אדישה במקרה הטוב ועוינת במקרה הרע, מול ציבור שהשקופים בדרום תל אביב מעניינים אותו הרבה פחות משוטפי הכלים בבית הקפה השכונתי, מול דעת קהל לקויה ושטופה בתעמולת חמלה, מול עירייה ובעיקר מול ארגונים שהפכו את המסתננים למקור פרנסה.

והיום, אחרי שהפעילים שמו את כל זמנם וחסכונותיהם במאבק, הגענו למצב שאנחנו נאלצים לגייס כסף מהציבור - או לחדול. לא כי אנחנו רוצים, אלא כי כולנו קורסים. אנחנו לא רוצים כספים מהממשלה או מנדבנים זרים. אנחנו מבקשים את עזרת הציבור שלנו, מה שנקרא מימון עממי.

הכסף ישמש אותנו להמשך הפעילות השוטפת בשטח ובכנסת, להגשת עתירות נגד הרשויות, לקבלת ייעוץ משפטי, להפגנות ומחאות, לעבודת לובי ולעבודת תקשורת.

חפשו בגוגל "מצילים את המדינה" או היכנסו לקישור otef-tm.com והצטרפו לחבורה המופלאה שבחרה להיות חלק מהמאבק על דמותה של מדינת ישראל ועתידה.

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם