הציבור קורא לה'

4 ariel

דביר עמיאור, מזכ"ל אריאל

תנועת אריאל החלה את דרכה לפני 39 שנים על ידי בני נוער ששאפו שאווירת הקדושה והמחויבות לתורה יבוא לידי ביטוי גם בחיי החברה ובראשם בתנועת הנוער. בראשם עמד בחור צעיר בשם אליעזר מלמד, היום ראש הישיבה ורב היישוב הר ברכה. רוב המהפכות שהתרחשו בעולם החלו אצל אנשים צעירים, חדורי אידיאלים ואמונה. כך החלה התנועה הציונות, ההתיישבות ביהודה ושומרון, וכך גם המהפכה שסימלה הקמת תנועת אריאל.

בתחילת דרכה של התנועה נשמעו טענות כאילו התנועה פונה לפלח אוכלוסייה קטן ושלמעשה אין סיכוי שבני הנוער יסכימו מעצמם לוותר על הפעילות המעורבת בסניפים. אחרי 40 שנה אפשר לקבוע בוודאות שטענות אלו הופרכו. בתנועת אריאל ישנם כיום 123 סניפים, מקצרין ועד אילת, עם יותר מ-15 אלף חניכים מכל גוני החברה בישראל, עם גידול שנתי עקבי בסך 15% - הגדול ביותר מבין תנועות הנוער. אם כן, המציאות מוכיחה כי בני הנוער מחפשים אמת ומחפשים קדושה.

סימן ההיכר הבולט של תנועת אריאל הייתה קיום הפעילות בהפרדה מלאה בין בנים לבנות, בלי קומונרית, בלי ישיבות צוות מעורבות, מחב"א עד החג"ס. אך ההפרדה אינה חזות הכול, אלא עוד ביטוי לשאיפה להוסיף עוד קדושה בחיינו.

בתנועת אריאל ישנם כיום 123 סניפים, מקצרין ועד אילת, עם יותר מ-15 אלף חניכים מכל גוני החברה בישראל, עם גידול שנתי עקבי בסך 15% - הגדול ביותר מבין תנועות הנוער. אם כן, המציאות מוכיחה כי בני הנוער מחפשים אמת ומחפשים קדושה

יש תפיסה מוטעית הטוענת שככל שהאדם תורני יותר, הוא מסתגר במגדל שן. לפי תפיסתי, המציאות צריכה להיות הפוכה. התביעה האלוקית כלפי כל יהודי היא לפעול לגדל את שם ה' בעולם. לקרוא בשם ה'. לכן דווקא שאיפתנו לעשות את רצון ה' בשלמות היא זו שמחייבת אותנו לקחת אחריות על כל עם ישראל. לוודא שכל חניך - עולה חדש כוותיק, מבית אל ומאילת, מנתניה ומנהריה - יוכלו להיות חלק מתנועת אריאל. כל זאת בלי להוריד דגלים, בלי לשנות עמדה ובלי להוריד את הרף הרוחני שלנו.

הרב קוק (אורות התחיה יט) מסביר שישנם שני תהליכים בגאולת ישראל - בניין קומת החומר ובניין קומת הרוח. בדור שלנו עיקר השליחות היא להרים את קומת הרוח. אחרי כמעט 70 שנות עצמאות פיזית הגיע העת לעצמאות רוחנית. עם ישראל רוצה לשמוע אמת גדולה, רוצה להתחבר. בנושא הזה עסקנו במהלך חודש הארגון האחרון, תחת הכותרת "נשבעתי ואקיימה".

הציבור הדתי-לאומי נתפס בעבר כגשר בין המגזר החרדי לחילוני. וככזה, לעתים הוא חשש להתבטא בסוגיות שקשורות ליחס שבין מדינת ישראל לתורת ישראל, תוך נטייה להתגמש ולהתכופף בהם. את המציאות הזו תנועת אריאל שואפת לשנות. להחזיר את הקריאה בשם ה' לשיח הציבורי, להיות חיל החלוץ שמביא תורה של גאולה, תורה שמחוברת להוויה ולחיים הציבוריים לכל עם ישראל, הן לציבור החרדי הן לציבור החילוני.

לפני כארבע שנים, עם התעצמות התנועה, התחלנו מהלך שבו אפשרנו לילדים מבתים שאינם שומרי תורה ומצוות להשתלב בתנועה. כמו יתר החניכים הם נדרשו להקפיד על כללי ההתנהלות בסניף, ובהתאם הם זכו לחוויה ערכית, חברה טובה ומפרגנת ומדריך שנותן להם את הלב והנשמה. התוצאות חיזקו אצלי את ההכרה בעצמוֹת הנוער שלנו ובאיכות ההשפעה שלו. כהמשך ישיר לכך התחלנו בשיח עם הורים מהמגזר החרדי, מהציבור האמריקאי ומציבור החוזרים בתשובה על אפשרות פתיחת סניף לילדיהם. זאת לצד חיזוק המאמצים לשילוב חניכים מבתים מסורתיים ועולים חדשים בסניפי התנועה.

הבחירה לפעול להרחבת השורות אינה מוּנעת מהרצון לגדול בכמות, אלא מהרצון לחזק את ההשפעה שלנו בעם ישראל, להקמת מה שהרב צבי יהודה זצ"ל כינה "גדודים של מאמינים". צעדים אלו נעשים עם יד על הדופק, לוודא שהמהלך אינו בא על חשבון עולמם הרוחני של חניכינו.

מדובר בצעד היסטורי בתולדותיו של העם היהודי. ילדים מרקעים שונים יפעלו, יתחנכו וייהנו תחת תנועה אחת הקוראת בשם ה' ומציבה כתנאי ייסוד, מוצק ובלתי ניתן לשינוי את הנאמנות לתורה. אחדות זו היא שתזכה אותנו במהרה לבניין אריאל!

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם