גויים אצלנו במדינה

m 3 panton

בתום הפסטיבלים חוזרים למציאות – הבה נכיר את משנתו של המטיף הנוצרי הייגי
תגובה ל"דברים שאומרים גויים אצלנו במדינה"

מינה פנטון, חברת מועצת עיריית ירושלים לשעבר

פתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים הייתה אירוע היסטורי מכונן ליהודים, למדינת ישראל, לנוצרים האוונגליסטים ולאמריקה. מתן הכרה עולמית וחיזוק. מה יפיקו היהודים ומה יפיקו הנוצרים?

שני כמרים הופיע בפתיחת השגרירות, דבר שאינו נהוג בטקסים מעין אלו. "הדתה" מכוונת. הדבר מביא לידי ביטוי את מדיניות ארה"ב כלפי ישראל. מדובר בפוליטיקה תיאולוגית, או תיאולוגיה פוליטית. חייבים לזכור מי עמד מאחורי טראמפ בקבלת החלטתו להכריז על ירושלים כבירת ישראל: המטיף ג'ון הייגי, ומייק אוונס, מגדולי המיסיונרים עוד משנות ה-70, בן לאם יהודייה.

הייגי האוונגליסט, מייסד כנסיית קורנרסטון שבטקסס ויו"ר CUFI (נוצרים מאוחדים למען ישראל), חולש על מערכת גדולה של תחנות רדיו וטלוויזיה ובעל מעצמה כלכלית אדירה. הוא פועל למען יצירת ערכים יהודיים-נוצריים ומסורת משותפת, וטשטוש ההבדלים.

בספרו "ירושלים - הספירה לאחור" כותב הייגי על המלחמה הצפויה והבלתי נמנעת במזרח התיכון, בישראל ובירושלים. היא תפרוץ בעקבות התקפה על המרכזים הגרעיניים של איראן ותזכה לתגובה מידית והתקפה נגדית, שבה יהיו שותפות מדינות ערביות ולפי גרסתו גם רוסיה. המלחמה תהיה עקובה מדם. לפי התיאור בספרו, "נחלי דם יזרמו לים המלח".

המלחמה, הצפויה "בקרוב מאוד" לדעתו, היא מבחינתו מימוש החזון הנוצרי של "ארמגדון", שתסלול את הדרך לביאתו השנייה של משיח הנוצרים. ב-2007 כתב עומר כרמון ב-NFC  מאמר בשם "בקרוב: ישו ישתלט על הר הבית" והתייחס לכתביו של הייגי.

"אחד המטיפים הפופולריים בארה"ב (הייגי, מ"פ) חוזה כי תקיפת מתקני הגרעין באיראן היא תנאי הכרחי לתחייתו המחודשת של ישו ולהקמת בית מקדש נוצרי על הר הבית... הייגי, נוצרי אוונגליסטי ותורם נדיב לסוכנות היהודית (ולארגונים רבים אחרים - חרדיים, דתיים-לאומיים וחילוניים, מ"פ) הגיע לגבעת הקפיטול עם 4,500 מתומכיו כדי לשכנע את חברי בית הנבחרים לתמוך בתקיפה ישראלית על מתקני הגרעין של איראן...


ב-2012 פרסם הייגי סרטון שבו הוא עומד על גג ישיבת 'אש התורה' ואומר: "אין נדל"ן יקר יותר בעולם מהמקום שאני עומד עליו. אתם יכולים לראות מעבר לכתף שלי את כיפת הזהב – כאן יקום בית המקדש של האל המשיח ישו, כאשר הוא ימשול וימלוך על העולם למשך אלף שנים של שלום מוחלט". זו תמצית החזון והשליחות של כומר מטיף, באשר למהות קיומם של מדינת ישראל והעם היהודי

"הייגי טוען כי בעקבות מלחמת העולם שתפרוץ, יושמדו מרבית היהודים בישראל או ימירו את דתם. המשיח הנוצרי יתיישב בהר הבית, יקים מחדש את בית המקדש וינהל משם את ענייני העולם. על-פי תחזיתו, רוסיה לא תוכל לעבור לסדר היום על תקיפת מתקני הגרעין האיראניים, ולכן תעמוד בראש קואליציה של מדינות ערב שיפלשו לישראל.

"אלא שאז יתרחש מאורע שמימי, שבמהלכו יעלו לגן עדן כל הנוצרים הטובים. כל האחרים ייקלעו לתקופה איומה שבה תשרור בכדור הארץ מלחמה הרסנית בין בני האור לבני החושך.

"בראש צבא החושך תעמוד דמות שטנית שקרויה אנטיכרייסט (האיחוד האירופי לפי הייגי, מ"פ). בסופה של אותה תקופה יושמדו מעל פני כדור הארץ כל הכופרים שלא יסכימו להכיר בכך שישו הוא המשיח. אלה שיכירו בישו, יזכו לאלף שנות שלום ועושר".

ב-2012 פרסם הייגי סרטון שבו הוא עומד על גג ישיבת 'אש התורה' ואומר: "אין נדל"ן יקר יותר בעולם מהמקום שאני עומד עליו. אתם יכולים לראות מעבר לכתף שלי את כיפת הזהב – כאן יקום בית המקדש של האל המשיח ישו, כאשר הוא ימשול וימלוך על העולם למשך אלף שנים של שלום מוחלט. מלכים, ראשי ממשלות ונשיאים יעמדו בתור להשתחוות לפני בן הנגר".

זו תמצית החזון והשליחות של כומר מטיף, באשר למהות קיומם של מדינת ישראל והעם היהודי היושב בציון לעתיד לבא, והאמונה מה ייבנה על הר הבית על פי תפיסתו הנוצרית.

בהשיאו זוגות בכנסייה, הייגי מתעטף בטלית ומגיש להם כתובה כדי להכינם לקבל את "הרבי ישוע".

הוא מרבה להטיף על ערכים נוצריים-יהודיים, על עתיד משותף. "50 מיליון נוצרים ו-5 מיליון ישראלים הם הזיווג המושלם", אמר ב-2008.

ההכרה, ההעצמה, היד המושטת, התמיכה בקונגרס ובסנאט, והשותפות חשובות היום יותר מתמיד. אלא שעלינו לפעול בתבונה יהודית, מתוך תחושת עצמת הריבונות היהודית, הגאווה היהודית, ולא להסס לומר עד כאן.

יש להזכיר כי ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא שליט"א, סירב לקבל תרומה מהייגי, מיד לאחר הפיגוע הנורא בישיבה. הרב טען כי אביו, הרב אברום שפירא זצ"ל אסר לקחת כספים מנוצרים, ואף הרב מרדכי אליהו זצ"ל הורה לו לא לקחת תרומה מהייגי. גם הרב שמחה הכהן קוק שליט"א פסק שלא לקבל כסף מנוצרים.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם