לילה שכזה

5 harav rontzki
השבוע הוקדשה עצרת של חיל הרבנות הצבאית ללימוד ולעיון במשנתו של תא"ל הרב אביחי רונצקי ז״ל, והשתתפו בה מאות רבנים במילואים, קציני דת ונגדי כשרות * ראש ענף הלכה סא"ל הרב ישי איתן שירת כראש לשכתו של הרב רונצקי בתפקידו כרב הצבאי הראשי * השבוע גם הוא נפרד ממפקדו ורבו

ישי איתן


אני זוכר היטב את המפגש הראשון שלי בצבא עם הרב רונצקי ע"ה, מפגש שהיה ככל הנראה גם אחד המפגשים הקרובים הראשונים שלו עם הרבנות הצבאית.

הימים ימי מלחמת לבנון השנייה, והרב, שכבר סוכם שימלא את תפקיד הרבצ"ר הבא אך טרם נכנס אליו בפועל, הסתובב בין יחידות הרבנות בצפון, ביקש ללמוד על החיל ולהתרשם ממנו בהכנה לתפקיד הממשמש ובא.

בשלב מסוים אזלו כוחותינו וביקשנו לפרוש לשינה קצרה בזמן המועט שעוד נותר עד אור ראשון של בוקר, אך הרב ביקש לנסוע לחטיבה לדבר עם המח"ט. ניסינו להפציר בו בעדינות שעדיף לישון מעט ולאגור כוח למחר ואמרנו כי אין למח"ט מה לחדש לו נוסף על מה שידענו, אך הרב בשלו

 

אני שימשתי אז רב אוגדה 162 שלחמה בגזרה המזרחית. זה היה יום ראשון בלילה, ואנו היינו מותשים מציפייה דרוכה כבר ממוצאי שבת לקבלת טנק פגוע מגדוד 46 ובו גופותיהם של ארבעה חללים. לאחר עיכובים רבים שלא אפשרו את פינוי הטנק ביום ראשון נערכנו לקבלו ביום שני עם אור ראשון.

והנה ביום ראשון בלילה הגיע אלינו הרב. הוא שאל והתעניין, הקשיב והעיר, ודומה היה שהוא מעורב באירוע לפרטיו הקטנים, אף שכאמור לא נשא אז בכל תפקיד רשמי. בשלב מסוים אזלו כוחותינו וביקשנו לפרוש לשינה קצרה בזמן המועט שעוד נותר עד אור ראשון של בוקר, אך הרב ביקש לנסוע לחטיבה לדבר עם המח"ט. מאתנו הוא לא דרש מאומה, רק ביקש לדעת היכן יושבת החטיבה וכיצד אפשר להגיע למח"ט. ניסינו להפציר בו בעדינות שעדיף לישון מעט ולאגור כוח למחר ואמרנו כי אין למח"ט מה לחדש לו נוסף על מה שידענו, אך הרב בשלו.

אינני יודע מתי חזר הרב, אך ללא ספק זה היה כבר לפנות בוקר. מכל מקום, כאשר השכמתי להעיר את כוחותיי לצאת לעבר הגדר לקבלת הטנק מצאתי את הרב ישן עמנו. הרב לא הכביר במילים. הוא שמע את רחשי הקימה של צוות התא״ח (תחנת איסוף חללים), זינק כארי והצטרף אלינו לנקודת החבירה.

לימים, כשזכיתי לעמוד לימינו ולשרת כראש לשכתו, נזכרתי באותו מפגש לילי שחידד אצלי את הבולטות שבתכונותיו של הרב: חתירה למגע, קבלת אחריות, ראש גדול, מסירות ללא גבול, עקשנות ללא ויתור וענווה יתרה. מתוך תכונותיו אלו זכה הרב לממש בתוך זמן קצר את חזונו הגדול, הרואה ברבנות הצבאית מאז ועד היום גוף מחובר לעשייה הצבאית בכל נימי נפשו, גוף דומיננטי ומשפיע המחזק את רוחם של חיילי צה"ל ושל מפקדיו ומקנה להם ערכי מורשת ותודעה יהודית להתמודדות מנצחת עם משימותיהם.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם