השריפה ששכחנו

3 gush katif

פרופ' הרב יואל אליצור

אין עם חוטא אלא אם כן נכנסה בו רוח שטות. לפני 13 שנים, בח' באלול תשס"ה סגר עם ישראל את שערי חבל עזה לאחר שהרס 22 יישובים ועוד ארבעה בצפון השומרון, והחריב את מיטב החקלאות של ישראל. הוזי הזיות ה"שלום" הבטיחו אז שתיפול עלינו שלווה גדולה, אבל כבר באותו יום שרפו הערבים הרשעים והשחיתו את בתי הכנסת של גוש קטיף באותה חדווה שבה עשו אבותיהם את פרעות תרפ"ט. לאורך זמן צדקו כמובן נאמני ה' מיישבי הארץ שהזהירו מטילים ופצצות וצרות אחרות. השדות הבוערים כיום עדיין לא מספיקים לאווילים השקועים בחזונות התעתועים, אבל מיותרים בעבור מי שחי את האמיתות הנצחיות.

בע"ה נחזור בוודאי לחבל עזה וגם לעזה עצמה. זו לא סיסמה של אוטופיה אלא הכרח. 19 שנים נותקנו מירושלים והחזרה אליה נראתה חלום בלתי מציאותי, עד לרגע שזה קרה פתאום. לקב"ה יש תכניות והן כתובות בתורה ובנביאים. הוא הגלה אותנו ופיזרנו בין העמים והכה בנו מכות גדולות ונאמנות כפי שהבטיח לעשות לעם שהפר את בריתו, וכפי שהבטיח גם חזר וקיבץ אותנו ועשה לנו נסים ונפלאות ופריחה וברכה שלא נראו מאז יציאת מצרים.

כל זה לא קרה כדי לעצור באמצע הדרך ולאפשר לעם ישראל להיות עם ככל העמים שחזונו הוא "שלום" של ניגוב חומוס עם האויב. ה' אמר ליעקב "כי לא אעזבך עד אשר אם עשיתי את אשר דיברתי לך" והוא לא יוותר לנו על ייעודנו. אנחנו חייבים להיות - ונהיה - עם נבחר ואור לגויים וניישב את כל מרחבי ארץ קודשנו. נתפלל שהבחירה בטוב לא תבוא מתוך ייסורים.

כמנהגנו בשנים הקודמות נקיים אי"ה גם השנה בח' באלול (יום ראשון 19.8) יום תפילה, התעוררות ותענית רשות. בשנה שעברה עשינו זאת בנצר חזני החדשה והיה מכובד ומוצלח, בזכות רב היישוב הרב יחיאל יעיש ופעילים חרוצים מתוך היישוב ומחוצה לו, ואנחנו מתכוננים לחזור על כך גם השנה. פותחים בשעה 18:15 בנוסח קצר של סליחות, קריאת 'ויחל משה' ומנחה. אחר כך דברים מעניין היום וקדושת ארץ ישראל ויישובה, מפי הרב יחיאל יעיש רב היישוב, מר אורי אריאל שר החקלאות, הרב אליעזר ולדמן ראש ישיבת ניר בקריית ארבע, הרב דוד גבריאלי ראש ישיבת נוה דקלים, מר אלי אסקוזידו ראש מועצת נחל שורק וח"כ בצלאל סמוטריץ', ותפילת ערבית. ליווי מוזיקלי: מתי עראמה.

בתפילה לשיבה ולתשובה.

צילום: AHMAD KANTLEB פלאש 90

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם