הקרן החדשה והציונות הדתית

10 keren

 

הקרן החדשה נגד ישראל, ועכשיו מתוך הציונות הדתית

הרב שלמה אבינר

הקרן החדשה לישראל באמת אינה חדשה. שהרי "בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו". המגמה אינה חדשה, אך השיטה חדשה. ברוך ה' יש לנו מדינה, יש לנו צבא, יש לנו כלכלה. אז אי אפשר להכחיד אותנו סתם ככה. לכן הקרן החדשה פועלת בצורה מחוכמת.

אנו יודעים את מגמתה. בימינו כבר אי אפשר להסתיר שום דבר. בקצת מאמץ, אפשר להגיע לכל התכתובת שלהם, לכל אמירה שלהם. אם כן, מטרתם היא להרוס מדינת ישראל, כלומר לשנות את המדינה מצורתה העכשווית.

אנשי הקרן פועלים בשתי זירות: ציונית ויהודית. אם תרצו, אפשר להשתמש בשני השמות של ספרו של הרצל: מדינת היהודים או המדינה היהודית. בגרמנית ובעברית: מדינת היהודים. ביידיש ובצרפתית: המדינה היהודית.

הדרך שהם סוללים לביטול מדינת היהודים היא דרך הפיכתה למדינת כל אזרחיה. נותנים חלקים לערבים בחוץ ובפנים. מחלישים את צה"ל, מממנים הגנה משפטית למחבלים, תומכים במסתננים ועוד. בשנים האחרונות היא העבירה 300 מיליון שקל לארגונים הפועלים נגד צה"ל.

הם פועלים לביטול המדינה היהודית באמצעות פעולות שונות: מגדילים את השפעת הרפורמים, משקיעים בהכרה בנטיות הפוכות, לוחמים נגד הגיור כהלכה, פועלים להרוס הסטטוס קוו, פועלים בעד נישואין אזרחים, מנסים להרוס את הרבנות הראשית לישראל, מסייעים לחינוך דתי מוחלש, תומכים בארגונים וברבנים לאומיים-דתיים שמזדהים עם חלק ממטרותיהם.

הם פועלים לביטול המדינה היהודית באמצעות פעולות שונות: מגדילים את השפעת הרפורמים, משקיעים בהכרה בנטיות הפוכות, לוחמים נגד הגיור כהלכה, פועלים בעד נישואין אזרחים, מנסים להרוס את הרבנות הראשית לישראל. הדרך המתוחכמת ביותר שלהם היא להחדיר גופים דתיים-לאומיים כסוס טרויאני בתוככי החברה הדתית, כדי להרוס אותה מבפנים
נכון שהקרן עושה גם דברים טובים בעזרה לנזקקים, אך זה מיעוט הכסף. זו שיטה ידועה של ניצול פוליטי ציני של מסכנים. זה מזכיר שפעם, המועמד לנשיאות ארצות הברית מיט רומני, הפך אספת בחירות לאירוע חלוקת מזון לנפגעי ההוריקן סנדי, כאשר הוא בעצמו היה בעד סגירת FEMA, הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום

 

הדרך המתוחכמת ביותר שלהם היא להחדיר גופים דתיים-לאומיים כסוס טרויאני בתוככי החברה הדתית, כדי להרוס אותה מבפנים. בריאיון שנתנה המנכ"לית הקודמת של הקרן לפני כשבע שנים, היא כבר הודתה בזריעת זרעי הפורענות הללו:

"בעבר תמכנו בקמפיינים ובמאבקים רבים שבהם הציבור החילוני נלחם נגד הדתי... והרגשנו ב'קרן החדשה לישראל' שמבחינה אסטרטגית עלינו להתקדם במאבק, וזאת בשימוש בקולות הבאים מתוך הקהילות עצמן... ארגונים שמגיעים מתוך החברה הדתית-לאומית בישראל, אלו אנשים המכירים את הנפשות הפועלות, שמבינים את התרבות והשפה והם יכולים לבוא עם הרעיונות שלהם ואנשים יקשיבו להם. זו שפה שהחילונים לא יכולים לדבר אבל הם יכולים".

בדו"ח שפרסם השבוע ארגון "חותם" מפורסמים שמותיהם של הארגונים בציונות הדתית שמקבלים תקציבי עתק מהקרן. ייאמר לזכותו של הקיבוץ הדתי שבו הייתי חבר יותר משמונה שנים, שהם סירבו לקבל מהם כסף, ואף דרשו זאת מאחרים.

הקרן החדשה משתמשת בארגונים הללו כדי להרוס את הציונות הדתית מבפנים. אין שום דרך לדעת מה כשר ומה טרף בדברים היוצאים מהארגונים הללו, עד שלא נדע שהכסף שמממן אותם מטרתו החרבת מדינת היהודים והמדינה היהודית. עד אז, הארגונים הללו חשודים בסיוע לאויב, הגם שבוודאי שיש בהם אנשים צדיקים ויראי שמיים הרוצים בטובת האומה.

נכון שהקרן עושה גם דברים טובים בעזרה לנזקקים, אך זה מיעוט הכסף. זו שיטה ידועה של ניצול פוליטי ציני של מסכנים. זה מזכיר שפעם, לקראת הבחירות בתשע"ז, ראש ממשלת אוסטרליה מלקולם טרנבול הצטלם כשנתן 5 דולרים לקבצן חסר בית, לעומת שני מיליון שהיה מוכן לתת למטרות פוליטיות. וכן המועמד לנשיאות ארצות הברית מיט רומני בשנת תשע"ג, הפך אספת בחירות לאירוע חלוקת מזון לנפגעי ההוריקן סנדי, כאשר הוא בעצמו היה בעד סגירת FEMA, הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום. כל זה ניצול פוליטי ציני. ולא נדבר על פוליטיקאים שלנו שבמוצאי פסח, נעשים פתאום מרוקאים-מימונה-מופלטה.

עצוב מאוד שאנשי הקרן מדברים מילים גדולות, ולמעשה מפלגים את האומה. הקרן החדשה, לא שלנו היא. לא שלנו. חייל מתגייס מסתכן ימים ולילות כדי להגן על עם ישראל, כולל על אנשי אותה קרן, והם משתמשים בכספם כדי להגן על מחבלים, להתסיס בדואים ולהצר לחיילינו. זה ארגון פוליטי זר במהותו שמחופש לישראלי.

הלב כואב. חשבנו לתומנו שאחרי אלפיים שנות גלות, אחרי השואה, יהודים לא יהיו מסוגלים לעשות דברים כאלה. כל עוד גופים דתיים-לאומיים ניזונים מהקרן הזאת ומחוברים אליה, אין אפשרות לנתק בין תפיסות העולם שהם מקדמים לבין מטרותיה ההרסניות של הקרן נגד מדינת ישראל.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם