הטובים לרווחה

 4 revacha

אביתר שאקי ויחיעם שרלו

שירותי הרווחה במדינת ישראל עושים היום כל מאמץ שלא לאפשר הוצאה בכפייה של ילדים מבתיהם, ועד לפני לא מעט שנים היה מספר הילדים שהוצאו גדול בהרבה. אלא שגם היום יש מקרים שאינם סובלים דיחוי, ועדיין פועלות במדינה פנימיות הקולטות את הילדים האלה, לפעמים בן לילה, ומשמשות ביתם לכל דבר ועניין. לצערנו לעיתים קרובות מדובר בילדים קטנים בגילי הגן ובית הספר.

נוסף על הקשיים הרבים שאנו, מנהלי הפנימיות, מתמודדים איתם יומיום, יש קושי שמכביד עלינו את המלאכה מאוד-מאוד. את הקושי הזה לא צפינו כאשר נכנסנו לתחום מורכב אך מספק זה, ולדעתנו הוא אף אינו גזרת גורל: הפנימיות המיועדות לילדים אלו בכלל והדתיות שבהן בפרט סובלות ממחסור חמור בכוח אדם איכותי ואוהב.

אנו רואים בעינינו שנה אחרי שנה שאף על פי שהציבור הדתי-לאומי ערכי ביותר ומקבל עליו משימות לאומיות ראשונות במעלה, באפיק הזה יש החמצה גדולה. מצוקה קשה. אפילו עיוורון. אנשים פשוט אינם מגיעים. אינם נושאים בנטל. ועל כן באה קריאתנו לעזרה ולקבלת אחריות לגיוס אנשים ונשים הרוצים לתת מעצמם, ולא פחות מכך לקבל בחזרה.

המכנה המשותף למוסדות שאנו עומדים בראשם ולכל הדומים להם הוא שבכל אחד מהם יש ילדים שרוצים מדריך ומדריכה משמעותיים שיובילו אותם לשינוי המיוחל, כמו המדריכים היקרים שלנו, שעובדים במסירות אין קץ כל השנה, בהמון הקרבה אישית. בזמן שאתם קוראים מאמר זה הילדים מחפשים ומבקשים בעיניים כלות את המבוגר, האחד שאין שני לו, שיאמין בהם

אתם, הזוגות הצעירים, המשוחררים משירות צבאי ולאומי, צעירי המגזר הדתי-לאומי, נקראים לדגל. אנו מחפשים את חכמי הלב שבכם שיבואו ויהיו שותפים עימנו במשימה המוטלת על כתפי החברה הישראלית כולה: בואו לפנימיות לילדים ולנוער בסידור חוץ-ביתי, המובילות מסגרות שמספקות פתרון מיטבי לילדים שבביתם אינם מקבלים את צורכיהם הבסיסיים, ועל כן לעיתים בהסכמת ההורים ולעיתים מתוקף צו בית משפט מגיעים אלינו.

אנו בפנימיות עסוקים יום ולילה בדאגה אמיתית לכל חניך וחניכה כדי שיקבלו את המרב ואת המיטב וירכשו את הכלים והתמיכה שהם כה זקוקים להם. אנו עושים זאת כדי שיצלחו את האתגרים הרבים העומדים לפתחם של כל צעיר וצעירה בחברה הישראלית, ובסופו של דבר יוכלו להקים תא משפחתי חזק דיו, שלא יצטרך להסתייע במוסדות שבהם הם גדלו בעצמם.

אחד האתגרים שלנו הוא גיוס השותפים לעשייה: מדריכים, הורי בית ובעלי מגוון תפקידי הדרכה. בשנים האלה שבהן אתם עסוקים בתכנון עתידכם בואו לזירת הרווחה!

לצערנו הרב בשנים האחרונות משרות רבות במוסדותינו אינן מאוישות כלל או שהמועמדים לן אינם בעלי הערכים המתאימים או הלהט שאנו מכירים ומחפשים. לכן אנו מחפשים את מי שסיימו את שירותם הצבאי או הלאומי אך יודעים שיש אלונקה כבדה שעדיין זקוקה לכתפיים רחבות שימשיכו לשאת אותה הלאה.

נכון שהעבודה קשה וההתמודדויות מורכבות, אך עם זאת התגמול משתדל להיות מכובד, ובשטח העשייה והגבהים שאליהם מצליחים להגיע גורמים סיפוק רב. כמו כן למי שמחפש להמשיך ולהתמקצע בתחומים אלו זו הזדמנות פז לצבור ולקבל ניסיון מקצועי רב.

המכנה המשותף למוסדות שאנו עומדים בראשם ולכל הדומים להם הוא שבכל אחד מהם יש ילדים שרוצים מדריך ומדריכה משמעותיים שיובילו אותם לשינוי המיוחל, כמו המדריכים היקרים שלנו, שעובדים במסירות אין קץ כל השנה, בהמון הקרבה אישית. בזמן שאתם קוראים מאמר זה הילדים מחפשים ומבקשים בעיניים כלות את המבוגר, האחד שאין שני לו, שיאמין בהם.

החבר'ה שלנו, בוגרי הפנימיות, למרות הכול במקרים רבים עושים את הבלתי ייאמן ויוצרים לעצמם בסייעתא דשמיא עתיד ורוד וטוב יותר. בבוגרינו יש פורצי דרך בהיי-טק, בצבא, בתקשורת ובכל מקום שהם רק דורכים בו. אנו מזמינים אתכם להיות חלק משמעותי בהשקעה הכי מניבה בשוק הישראלי. השקעה לדורות.

יש פנימיות וכפרי נוער בכל הארץ, מכל המינים ומכל הסוגים. חפשו אותנו ובואו בשלום!

יחיעם שרלו הוא מנהל פנימייה ב'אמונה נווה מיכאל', פנימייה טיפולית לילדים ולנוער בפיקוח משרד הרווחה; אביתר שאקי הוא מנהל אמי"ת 'בית הילד' גילה בירושלים, פנימייה טיפולית לילדים ולנוער בפיקוח משרד הרווחה

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם