ירושלים על ראש שמחתנו

 m 2 benita

מרדכי בניטה

בחודשים הראשונים אחרי שהגענו לגור בשכונת "מעלה הזיתים" בהר הזיתים בירושלים, תפס אותי אחד השכנים הערבים לשיחה קצרה ובחביבות אמר: "בניטה, אנחנו ננצח אתכם". שאלתי אותו למה הוא חושב שינצחו אותנו, והוא ענה לי: "אנחנו הערבים, יש לנו הרבה סבלנות. לכם אין סבלנות, אתם עושים את הכול כאן ועכשיו, ולכן אין לכם סיכוי נגדנו".
שאלתי אותו, וליד, בני כמה אתם? הוא לא ידע לענות, והשבתי במקומו: אתם בני 1,500 שנה, ואנחנו בני 4,000 שנה. האם אתה יודע כמה עמים דיברו כמוכם נגדנו במהלך ההיסטוריה?
פרעה של מצרים, אנטיוכוס של יוון, המן ואחשוורוש של הפרסים והיטלר של הגרמנים, ויש עוד רשימה ארוכה של מנהיגים שעומדים עלינו לכלותנו. האם אתה יודע למה זוכרים את האויבים האלו לדיראון עולם? בזכותנו. לולא פסח לא היו זוכרים את פרעה ולולא פורים לא היו זוכרים את אחשוורוש והמן ולולא חנוכה לא היו זוכרים את אנטיוכוס. תראה, וליד, מה נשאר מהם ומה קרה לעם ישראל שחזר לארץ אבותינו ובנה מדינה לתפארת. אם תדעו לכבד את עמנו ותדעו מי הבעלים של הארץ, נזכור אתכם לטובה. ואם לא - תיזכרו כמו כל האחרים.

אין ירושלים בלי הר הבית, אין ירושלים בלי עיר דוד ואין ירושלים בלי הר הזיתים. ירושלים המערבית לא נחשבת ירושלים ללא ההיאחזות שלנו בירושלים המזרחית
צריך לדעת שניצב לפנינו אתגר התיישבותי לא רק במזרח ירושלים אלא גם בשכונות אחרות, שבהן נקנות עשרות ומאות דירות על ידי ערבים ובמימון גורמים אינטרסנטיים הרוצים לפגוע ביהדותה של בירתנו הקדושה. אסור לנו להירדם בשמירה

 

ההתיישבות במזרח ירושלים היא אתגר התיישבותי מהמדרגה הראשונה, לא רק ברכישת הבתים אלא ביכולת להגדיל בצורה משמעותית את ההתיישבות הקיימת באזור של מעלה הזיתים (ראס אל עמוד), שהיו תקופות שגורמי הביטחון חששו להיכנס אליו. כיום אנחנו כ-1,000 איש במעלה הזיתים, ואנחנו עושים מאמצים גדולים לנהל חיים נורמטיביים.
החיים באזור הזה של ירושלים הם בעיניי המשך ישיר להיסטוריה המפוארת של העם היהודי מימי אברהם אבינו ועקדת יצחק על הר המוריה, היסטוריה שעוברת דרך יעקב אבינו, דוד ושלמה ונמשכת לאורך כל ההיסטוריה היהודית.
גם ירושלים המזרחית על ראש שמחתנו - לא במילים, לא בעצות, אלא בחיים ממשיים בשטח.
למרות כל הקשיים והסיבוכים אנחנו שמחים לחיות במקום המיוחד הזה, וזה רק עניין של זמן עד שנהפוך לרוב באזור הזה.
אין ירושלים בלי הר הבית, אין ירושלים בלי עיר דוד ואין ירושלים בלי הר הזיתים. אין חיה כזאת.
לכן, ירושלים המערבית לא נחשבת ירושלים ללא ההיאחזות שלנו בירושלים המזרחית. עיר בירתנו צריכה להיות שלמה ובנויה גם במזרחה.

בשנים האחרונות אנו עושים מאמץ לאומי גדול לשמור על הכותל המערבי, ובמהלך החודשים האחרונים עבר חוק - אחרי שנים של מאבק - שמאפשר בנייה בגן הלאומי עיר דוד ובסביבותיו, ואף תגברנו בעשרות תקנים את מספר השוטרים מזרח ירושלים.
אני מקווה מאוד שנצליח לרכוש עוד ועוד בתים ושטחים במזרח ירושלים. צריך לדעת שניצב לפנינו אתגר התיישבותי לא רק במזרח ירושלים אלא גם בשכונות אחרות, שבהן נקנות עשרות ומאות דירות על ידי ערבים ובמימון גורמים אינטרסנטיים הרוצים לפגוע ביהדותה של בירתנו הקדושה. אסור לנו להירדם בשמירה, וחובתנו לשמור על רוב יהודי מובהק בשכונות כמו גבעת המטוס, בית חנינא ועטרות.

אם רק נממש את אפשרויות הבנייה באזורים האלה נצליח להביא לשינוי משמעותי בירושלים כולה.
אסיים בדברי הנביא צפניה (ג, טז): "בַּיּוֹם הַהוּא יֵאָמֵר לִירוּשָׁלַ‍ִם אַל תִּירָאִי"

מרדכי בניטה הוא מנכ"ל עמותת עטרת כהנים ומתמודד ברשימת הליכוד לכנסת כנציג מחוז ירושלים

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם