מיליון וחצי חיבוקים

 צילום מסך

צילום מסך

 

ראובן לורנצי 

1,533,477
זה המספר נכון לכתיבת שורות אלה. ומה המשמעות של המספר הזה? אם אתם עדיין לא יודעים תבדקו אם הייתם במדינה בשבוע האחרון, כי המספר הזה מסמן את אחד הפרויקטים המרגשים ביותר שידעה מדינת ישראל.

לפני כשבועיים נחשפנו לסיפורו האבסורדי של יהודה הישראלי, לוחם צה"ל שנפצע אנושות ביום שישי הקשה של חטיבת גבעתי ברפיח, במהלך מבצע 'צוק איתן'. אחרי חודשים ארוכים שבהם שכב בתרדמת, ובינתיים אף נולד לו בן, התעורר לפתע יהודה ומאז הוא נמצא בתהליך שיקום. והדרך עוד ארוכה.

אלא שכאן הסיפור נהיה מכעיס. מדינת ישראל סירבה לבנות ליהודה יחידת דיור המותאמת לצרכיו רק בגלל היותו תושב היישוב עפרה. האם ייתכן שחייל שנתן את כולו למען המדינה לא יכול לשוב לביתו?

לעם ישראל התשובה הייתה ברורה. לא.

מחזירים את יהודה הביתה.

ביחד עם שרה העצני-כהן, אביחי שורשן, מאיר ליוש ועוד רבים וטובים, פתחנו בקמפיין גיוס המונים עבור יהודה. אבל זה החלק הפחות חשוב של הסיפור. הסיפור האמתי התחיל מהרגע שבו הקמפיין עלה לאוויר. תוך פחות מיממה גויס מלוא הסכום, 1.2 מיליון שקלים, והתרומות ממשיכות לזרום. בצהרי יום שישי עמד הקצב על כ-3,000 שקלים לדקה. חשבון פשוט מגלה שכל שנייה נתרמו 50 שקלים. מי היה מאמין? עם ישראל במלוא תפארתו.

הסיפור הזה הזכיר לי אירוע אחר בעברו של עם ישראל.

"ויצו משה ויעבירו קול במחנה לאמר איש ואישה אל יעשו עוד מלאכה לתרומת הקודש" (שמות לו, ו). עם ישראל התגייס בהמוניו לתרומת המשכן, ואף שכבר היה די והותר העם המשיך לתרום עד שהיה צורך להודיע שלא להביא יותר תרומה. התרומה הייתה רבה כל כך עד שלנשיאים כבר לא היה מה לתרום, ועליהם אומר המדרש "אמרו: יביאו העם מה שיביאו, ומה שיחסר נמלא אנחנו" ("אם נרגיש שחסר כסף – גם שם נמצא פתרונות", אמר פוליטיקאי בכיר).

נשמע מוכר, לא?

אחרי שבוע שבו המשפט המרכזי בעבורי ובעבור רבים היה מחזירים את יהודה הביתה, הגיע הזמן לשנן משפט חדש:

יהודה חוזר הביתה. בזכותכם.

הכותב הוא שותף בהובלת הקמפיין "מחזירים את יהודה הביתה" בהדסטארט

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
מסילות התשובה

  מאמר מאת הרב המקובל...

היתר פשוט

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם