מתנות לאביונים?

 7 rand
מתנות לאביונים – בואו נעמיד אותם על הרגליים

שולי רנד

שיר טוב, בעיניי, הוא שיר שנוגע בכמיהה להיות טובים יותר, והכמיהה הזו צופנת בחובה את השאלה איך מגיעים לאותו טוב א-לוהי. זו שאלה שכולה ניגון של געגוע, של כיסופים לליבת החיים. וליבת החיים היא האדם. האדם שמולי והאדם שאני.

לגעת באדם זה מבחינתי לתת. כשמדברים על נתינה שהיא מענה לכמיהה שלנו אל הא-לוהי, אל עצמנו, מדברים על נתינה שמעניקה חיים למקבל. נתינה כזו מקרינה חיים אלינו, הנותנים. ככה נבראים מחדש בצלם א-לוהים.

לתת חיים ל'אביונים', לענווי ארץ שהשכינה שרויה במחיצתם, זה לתת לעצמי. זה לגעת בא-לוהי שבי. לתת חיים לאביון זה לתת לאביון שחייו אינם חיים. ה'אביון' הזה הוא אדם מוכשר, בעל יכולת, שיכול להרוויח היטב ומרוויח. אך הוא נטול כישרון בכל הקשור להתנהלות כלכלית. הוא מתנהל שנים רבות כבעל חוב.

במקום למצוא אדם החי סביב היכולות שלו, אנו מוצאים אדם שחי סביב הפחדים שלו. לפנינו אדם שמתכופף בהולכו בדרך כי הנה חלף מול פניו בעל חוב שלו, ואז עוד אחד. כבר לא בטוח ששווה לו להתכופף-לקום-להתכופף-לקום. הוא עובר להליכה שפופה. ואז לזחילה.

אלו חיים קטנים במחילות האפלות ביותר של הקיום האנושי. הוא שורד, אבל האם אלו חיים?

לתת לו זה להצית להבה גדולה בנפשו. להבה שכגודלה, כהיקף האור שלה, כגובה טמפרטורת החום שלה, כך היא מקרינה אלינו. זו להבה שיוצרת מדורה נפלאה, להבה שמבעירה כור ברזל אדיר שצורף לנו את הנשמות.

דרך הלהבה הזאת אנו נולדים מחדש. זהו המטבע של אש שעליו מדברים חכמינו כשמדברים על מחצית השקל, על השקלים שמקדימים לשקלי המן.

אני אישית ראיתי את זה קורה בפעמונים, אבל זה בכלל לא משנה, כי יש הרבה מאוד אנשים טובים שעושים את זה בכל מיני מקומות.

בפורים הזה כולנו נהיה שם, באנרגייה הנפשית האדירה הזו של להאיר אור בהיקף ארצי. בקיום הזה שכולו געגוע ואהבה, שכולו ניגון חי ושמח, ניגון של פורים. כי את הניגון הזה אי אפשר להפסיק.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
האזינו בעל פה

  מאמר קצר מאת הרב...

ציונות עכשיו

  מאמר מאת הרב שמואל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם