קריאה ציבורית

 6 tal

אסון קרה בישראל. שבר נורא וכאב גדול על חילול השם מזעזע. כאשר תלמיד חכם ורב גדול חוטא באשת איש ושאר עריות זהו אסון לאומי. בכייה לדורות. אינני יודע מה קרה לרב טל, ולא עליו אישית אני מדבר. תפילתי היא שהכול יתברר כעורבא פרח, אך עצם התעוררות החשד היא חילול השם דווקא בתקופה הזאת ובנסיבות אלו, כאשר כמה תלמידי חכמים וראשי ישיבות גדולות נחשדים בפריצות ובגילוי עריות.

מקובל בעם ישראל במצבים מיוחדים לא רק לפשפש במעשינו ולחזור בתשובה אלא גם לקבל עלינו הנהגות המתקנות את הפרצה שנוצרה בבחינת תשובת המשקל.

על כן אני פונה בזאת לכל חבריי הרבנים ולכל תלמידיי ולכל רבותיי בקריאה לגזור על עצמנו ועל כל שומע דברינו גדרי צניעות נוספים על אלו שיש כיום בהלכה: א) להנהיג דיני איסור ייחוד בין הרב לבין גברים ונשים כאחד; ב) להימנע מהימצאות של הרב במחיצת אישה זרה גם אם אינם עוברים על דיני ייחוד. אם אישה מבקשת להתייעץ עם הרב בעניין אישי, אפשר לעשות זאת רק בנוכחות הרבנית, אשת הרב. עלינו ליצור אווירה ציבורית שבה עצם ההימצאות של תלמיד חכם עם אישה זרה תיחשב למעשה מגונה, ובזכות זה בדורות הבאים תוכל החומרה הזאת להתבטל משום שלא תהיה נצרכת.

אני מודיע בזאת שמעתה אשתדל בלי נדר לקיים דברים אלו בפועל, ויבורך כל מי שיצטרף לקריאה זו.

ראובן פיירמן

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אדוריים היהודית

  מאמר מאת מרים מימון

הומור ויעד

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם