בגרות באחדות Featured

 3 segal

איתמר סג"ל

לפוליטיקה זיכרון חלש, היא שונאת שיעורי היסטוריה. לכן כל הוויכוחים מי בגד, מי נטש, מי התחיל ומי סיים אולי חשובים, אבל ממש לא מעניינים. לפוליטיקה פתיל קצר, ואין לה סבלנות רבה לחשבונות עבר.

לכן, נבחרינו היקרים, אל תשאלו אחר כך מדוע יותר ממחצית בני הציונות הדתית והמזוהים איתה מוצאים את ביתם בליכוד, מפלגה ליברלית חילונית. אל תציפו אותנו ברגע האחרון במסרונים ובתחנונים להציל את הספינה. במקום לריב רדו לעם, בואו והקשיבו.

 

לציבור היקר הזה, החוסה תחת כנפיה של הציונות הדתית, די-אן-איי מוזר, בלתי ניתן לפיצוח או לשינוי. הציבור הזה מפולג: לכל אחד דעה משלו, כל אחד רב לעצמו או רב עם הרב של חברו. הציבור הזה מפולג מאוד בדעות, במעשים, בלבוש, בדיבור ובהתנהגות – עד הקלפי. ככה הוא וככה יישאר. הוא שונא פילוג, ירא ממחלוקת, בורח מזה כמו מאש. ירושה היא לנו ממורנו הגדול הראי"ה קוק זצ"ל. הדי-אן-איי הזה גורם לציבור הזה לעשות מעשה מוזר ולהצביע למפלגות שלא ידאגו לו ולצרכיו במקרה הטוב או שיפנו יישובים במקרה הרע. זה לא טמטום אלא נטיית לב של ציבור יקר שאוהב גדלות ובעיקר אחדות.

בבחירות האחרונות פעלתי והצבעתי למען הצלחת איחוד הימין. המפלגה עברה בעור שיניה. זעיר שם זעיר שם, וגורלה היה דומה לגורלה של אחותה הצעירה שנפלה מטרים אחדים מקו הסיום. כאשר נודע לי על כישלון הימין החדש לא ידעתי אם לשמוח או להתעצב. אוי לי מיוצרי, אוי לי מיצרי.

לציבור היקר הזה די-אן-איי מוזר, בלתי ניתן לפיצוח או לשינוי. הציבור הזה מפולג מאוד בדעות, במעשים, בלבוש, בדיבור ובהתנהגות – עד הקלפי. הוא שונא פילוג, ירא ממחלוקת, בורח מזה כמו מאש. הדי-אן-איי הזה גורם לציבור הזה לעשות מעשה מוזר ולהצביע למפלגות שלא ידאגו לו ולצרכיו במקרה הטוב או שיפנו יישובים במקרה הרע. זה לא טמטום אלא נטיית לב של ציבור יקר שאוהב גדלות ובעיקר אחדות

 

שתי מפלגות, כמעט אחיות, שתיהן מתיימרות לייצג את אותו הציבור. זה אומר כולה שלי, זה אומר כולה שלי, ועל כן על פי דין יחלוקו. אלו נבחרי הציבור של הזרם הליברלי, אלו של החרדלי. אלו חברי הכנסת של רבני צוהר, אלו חברי הכנסת של הר המור. זה מושך לפה וזה מושך לפה, והמחלוקת הולכת ומעמיקה. לא מדובר רק בהנצחת הפילוג, המחלוקת והאיבה בציבור שצמא לאחדות. אלו גם קבוצות וואטסאפ משפחתיות שהופכות לזירת התגוששות, אלו זוגות שמתלבטים בין הלב לבין האחדות הזוגית.

לכן חשבתי כי כישלון בנט ושקד היה לטובה; בשורה חשובה לאחדות המחנה ואחריות כבדה למנהיגים שתפקידם לאסוף את השברים ולאחד את המחנה. ידעתי כי כעת יהיו סמוטריץ' והרב פרץ מחויבים במידה שווה לכל הציבור כולו, חרד"ל וליברל כאחד.

אך מסובב הסיבות רצה אחרת, וכנגד כל הסיכויים ניתן לכולנו מועד ב'. כעת הגיע יום המבחן – בגרות באחדות. כעת הגיע הזמן לתקן. מסובב הסיבות רוצה כנראה שנבחרי הציבור של כל בני הימין המאמין יוכיחו שלמדו את הלקח והם יודעים להתאחד בפתק אחד. פשוט תתבגרו, עמדו במבחן. רק כך תקבלו ציון עובר.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
החזון הלאומי של עמ"י

  מאמר מאת הרב שלום...

אורים ותומים

  מאמר מאת הרב איל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם