הלוחש לאימהות Featured

 12 abu

אשר בן אבו

נפגשתי במקרה עם זוג חברים שלנו שהיו בעיצומו של תהליך למידת שינה. הם אומנם יודעים לישון, אבל התינוק שלהם זקוק לכמה שעות פרטני. למה צריך ללמד תינוק לישון? מאותה סיבה שצריך ללמד תינוק להיגמל מטיטול: התעללות בהורים.

את התהליך עוברים השניים באמצעות ספר הדרכה להורים אומללים (ספר המשך לרב המכר 'זוגות מאושרים חושבים פעמיים לפני'). זיהיתי את התהליך. זה לא קידם אותי פוליטית אבל כן גרם לי לחשוב שאולי מצאתי פתרון לגבי הקטנה, מי שאנחנו מכנים אצלנו בבית "הערנית".

"ספרו לי הכול", אמרתי. "זה לא כזה פשוט", הם אמרו. "אתה חייב לקרוא את כל הספר מתחילתו ועד סופו, ורק אז תבין את המערכת הנפשית והפיזיולוגית של הילד הרך", אמרה האם המלומדת, "בעיקר לשים דגש על המעי הגס, מתחוללים שם דברים מדהימים".

זיהיתי את עצמי בתהליך נסיגה מהירה מהזוג לעבר הבית. "אבל אם תרצו נשמח להשאיל לכם את הספר!" "לא תודה", עניתי בעיצומה של תוכנית ההתנתקות. "כן! נשמח!" אמרה אשתי. הסתובבתי ימינה ושמאלה, אך אשתי בהחלט לא הייתה נוכחת שם. אז הבנתי שהתת-מודע הנאמן והפחדן שלי ייצר הולוגרמה של 'מה הייתה אשתי אומרת לי לעשות במצב כזה'. זה קורה לי לא מעט כשאני עומד בפרשות דרכים כגון 'מה לאכול, אם שווארמה או את הלב'. הולוגרמה מצוינת. בכל אופן, הספר נתחב מתחת לבית שחיי והגיע איתי הביתה.

"תניח אותו במדף ספרי ההדרכה להורים", אמרה לי אשתי. יש לנו מדף של ספרי הדרכה?! מתברר שכן: 'כיצד תלמדו את ילדכם לישון', 'כיצד תלמדו את עצמכם ללמוד מספרי הדרכה', 'אבא מתעצבן שווה אבא במעצר' ועוד ועוד כיד הממון הטובה. לקחתי את הערמה והתחלתי לנבור. מה שתפס את מבטי היה ספר של איזו אחת, 'הלוחשת לתינוקות'. כבר הזדהיתי! הרי אני בכל ערב לוחש לה לקטנה באוזן שאם היא לא נרגעת חת-שתיים היא תקבל איזו אחת. אני חושב שמצאתי לי את הספר המושלם. התחלתי לקרוא.

"תניח אותו במדף ספרי ההדרכה להורים", אמרה לי אשתי. יש לנו מדף של ספרי הדרכה?! מתברר שכן: 'כיצד תלמדו את ילדכם לישון', 'כיצד תלמדו את עצמכם ללמוד מספרי הדרכה', 'אבא מתעצבן שווה אבא במעצר' ועוד ועוד כיד הממון הטובה. לקחתי את הערמה והתחלתי לנבור. מה שתפס את מבטי היה ספר של איזו אחת, 'הלוחשת לתינוקות'. כבר הזדהיתי! הרי אני בכל ערב לוחש לה לקטנה באוזן שאם היא לא נרגעת חת-שתיים היא תקבל איזו אחת. אני חושב שמצאתי לי את הספר המושלם

השינוי היה מהיר וקטלני.

איך שהשעון הראה 19:00 כיביתי את כל האורות בבית, כולל במיקרוגל. "מה לכל הרוחות אתה עושה?!" שאלה אשתי הלא הולוגרמית. "ששש! מה את צווחת במאות דציבלים? אנחנו נכנסים עכשיו לממלכת השינה!" "אתה תכף חוזר להורים שלך, מה יש לך?!" היא ענתה. "שימי לב איך הילדות מרגישות שעברנו שלב", הצבעתי על הילדות, הגדולה תחבה כפית מלאה אדמת חמרה ללוע של הקטנה.

"שמעי, זה תהליך", הסברתי. לפי הלוחשת, בשלב הבא אני אמור לתת להן ארוחה קלילה, הבעיה הייתה שלא ראיתי כלום בחושך. "את תכסי את העיניים של הבנות בבנדנה בזמן שאני אדליק גפרור ואחפש את הצלחות במטבח", לחשתי לאישה המרדנית. הבאתי צלחות עמוסות באוכל דל שומן, קלוריות וטעם המבוסס על קליפות חצילים מאודים ("מושלם למעי גס מרוצה בזמן השינה").

הגדולה צרחה שהיא רוצה עוגייה, הקטנה צרחה כי היא קטנה. ניסיתי להסביר להן בלחישה שהן לא יכולות לצרוח במלכת השינה שלנו, אחרת הן יעירו את עצמן. "הן כבר ערות ממילא!" אמרה לי אשתי קטנת האמונה. "נו, בוודאי שהן יהיו ערות כשהן רואות איך אימא שלהן ערה באופן מוחצן!" עניתי בתוכחה, "מייד לישון!" צרחתי בדממה. אשתי החליטה שזה בהחלט יותר מדי בשבילה ונכנסה לישון בחדר. אני החלטתי לשמש דוגמה אישית והרדמתי את עצמי על הספה באמצעות מנטרה שלמדתי מהספר (להסתכל על האף של עצמך ולומר מאה פעם "זבוב בזבז זוזים בזוזים").

פתאום קלטו הילדות שיש יותר מדי שקט בבית. ההורים שלהם נכנסו לממלכת השינה, והן נשארו לבד בסלון. הגדולה כיסתה אותי בשמיכה, הקטנה פלטה את כל החצילים על הרצפה, ויחד יצאו שתיהן אל המרפסת לתפוס עוד כמה שעות של אור יום ולהאכיל זו את זו קצת אדמת חמרה.

לתגובות ולספרי הדרכה: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם