מחאת הסביבונים Featured

 m7 svivonim
מערכת 'עולם קטן' מתגייסת למחאה השקטה של המיתולוגיה החנוכאית ההולכת ונכחדת. אנחנו עדיין מקפידים לקנות סביבונים ססגוניים, אבל אחרי סיבוב או שניים וכמה ביסים מהסופגניות הם ננטשים אבלים ועצובים * קבלו שלושה משחקי סביבון פשוטים וסופר מסחררים ומלכדים שאפשר לשחק מגדול ועד קטן עד שתכלה רגל מן השוק
הקזינו היהודי

זה כנראה הדבר הכי קרוב ללאס וגאס שהיהדות יכולה להציע. יש לא מעט גרסאות למשחק ההימורים הקלסי והאהוב שמקורו בגרמניה, אבל בסוף כולן עובדות על אותו עיקרון:

מחלקים בין המשתתפים מספר שווה של אגוזים, מטבעות שוקולד, סוכריות או אפילו כסף אמיתי, אם קמתם על הצד ההרפתקני שלכם הבוקר. 12–15 מטבעות לכל אחד יספיקו. בתחילת כל סיבוב כל אחד מהמשתתפים מניח מטבע אחד באמצע, וזו הקופה.

עכשיו מתחיל האקשן.

כל אחד בתורו מסובב את הסביבון ומחכה עד שיפול וייעצר. ההפסד והזכייה נקבעים לפי האות שפונה כלפי מעלה, ויהודי גרמניה היו נותנים בהן סימנים: נ'? נישט, כלומר "כלום",ולא עושים שום דבר. ג'? זה גנץ, כשהכוונה אינה למועמד לראשות הממשלה אלא "הכול" בגרמנית: זכיתם בכל הקופה. האות ה' היא "האלב", ומי שמגריל אותה זוכה במחצית משווי הקופה.

הגרסאות נחלקות כשמגיעים לאות פ' (או ש', כפי שנכתבה על סביבוני הגולה). יקים טוענים שהאות ש' מסמנת את המילה הגרמנית "שטאל", שפירושה "שים", והמפסיד צריך לשלם מטבע אחד לקופה, אך בווריאציות אחרות מקובל שעליו להמתין תור אחד.

מי שנשאר בלי מטבעות יוצא מהמשחק, והמנצח הוא מי שמצליח להרוויח את כל המטבעות של האחרים, אבל ליתר ביטחון מומלץ לקבוע מראש זמן מוגדר למשחק או את מספר הסיבובים, אחרת המשחק יכול להימשך גם עד חנוכה הבא.

מלחמת סביבונים

הטורניר הזה הוא לא רק לילדים. בהינתן האות כולם מסובבים את הסביבונים בו בזמן ומעודדים במרץ כל אחד את סביבונו הוא. זה קרב עד הסוף המר, ורק האחרון שנשאר עומד מנצח.

במשחק הזה כדאי שכל המשתתפים יקבלו סביבונים זהים כדי לחסוך את התירוצים הנדושים במקרה של נפילה מביכה במיוחד. אם אין אפשרות כזו אפשר לומר שזה ניסוי בפיזיקה ולבדוק איזה סביבון מחזיק הכי הרבה זמן.

אם רוצים להכניס עוד אתגר לעניין אפשר לשלב גם כאן את עניין ההימורים ולשחק על מטבעות שוקולד: בסוף כל סיבוב המנצח מקבל מטבע מכל משתתף.

האפשרות המשפחתית

כמה פעמים יוצא לנו סתם ככה באמצע השבוע לשבת ביחד ולדבר בלי הפרעות ובלי מסכים? חצי השעה האסורה במלאכה אחרי הדלקת הנרות היא הזדמנות נהדרת להתקרב, להקשיב ופשוט להיות יחד.

כל אחד בתורו יסובב את הסביבון ויפעל לפי האות שיצאה. הפעם באות נ' יספר המשתתף על נס שקרה לו בזמן האחרון, האות ג' תייצג את המילה "גיל", והמשתתף יבחר משחק ילדות נוסטלגי שכולם ישחקו בו יחד חמש דקות, האות ה' היא הזדמנות להכרת הטוב והודאה למישהו מבני המשפחה וגם לקב"ה, ולסיום מי שזוכה באות פ' יקבל פרס קטן או פינוק מתוק.

המשחק מתאים במיוחד כשנפגשים עם כל המשפחה המורחבת להדלקת הנרות המשותפת אצל סבתא.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם