כל ילד ואתגר הבוקר שלו Featured

 m 12 morning

זיוה מאיר ("אמא מאיר") ובתה אסתר אברהם

מי ששליחת הילדים בבוקר היא קלי קלות בעבורו, שלא יקרא את הטור הזה.

הבקרים, אוי הבקרים. כמה הם יכולים להיות מאתגרים. כמה סוגיות חינוכיות הם מקפלים בתוכם. כל קושי שיש לנו בשגרת היום יום יתעצם, מטבע בדברים, בזמנים של לחץ.
אם זה ילד שלא שם לב לשעון ומתארגן בקצב משלו, או ילד שפוחד ממבחנים, או שלא מתאים לו שום אוכל שיש בבית, או ילד שלא מסתדר עם החברים, או שיש לו עניין עם המורה, או שמפחד מהדרך... תקצר היריעה מלפרט את כל הבעיות שצצות בזמן הקצר הזה של הבוקר.

ואנחנו ההורים רק רוצים לפתור הכול כאן ועכשיו כי הזמן קצר והבוס מחכה בעבודה. ובסופו של דבר הילדים יוצאים, ואנחנו נשארים עם טעם משולב של מר וחמוץ יחד, ועם מחשבות איך אפשר לעשות את זה אחרת, באופן שמח יותר, נעים יותר, חלק יותר.

חשוב שכל הורה ישאל את עצמו מה הקושי שלו באתגר היציאה בבוקר, כי יכולים להיות כמה קשיים שנשמעים לכולנו אותו דבר, אבל את כל אחד הקושי פוגש בנקודה אחרת. כל אחד והשריטות או הפצעים שלו שכואבים כשיש אתגרים. מה הקושי שלך בסיטואציה:
קשה לך שמתעלמים ממך? קשה לך לראות את הקשיים של הילד שלך? קשה לך שאין באפשרותך לפתור את הבעיות? קשָה לך תחושת האשמה? קשה לך חוסר הגבולות בבית?
כשאנחנו מזהים את הקושי האישי שלנו, עשינו את רוב הדרך, כי אז יש לנו אפשרות לתת לעצמנו מענה. הרי כל אתגר שהילדים מזמנים לנו הוא רק כדי לזמן לנו שיעורים, כדי לגדל אותנו כאן בעולם, ולכן כשאנחנו קשובים לעצמנו אנחנו עושים את הדבר הנכון ש"לשמו נתכנסנו".

לאחר שזיהינו מה הקושי שלנו באתגרים של הילד, ננסה לראות מה יכול לעזור לנו במצב הקיים: אולי יעזור שנרגיע את עצמינו שזו רק תקופה והילד הזה עוד יפרח לתפארה, אולי יעזור לנו אם נרד מהציפייה שהכול צריך ללכת בקלות – לפעמים כשמפנימים שגידול ילדים הוא לא דבר קל, יש התגייסות גדולה יותר לעמוד במשימה הזו עם כל הקושי, ואז גם מופתעים כשדברים מסתדרים באופן חלק. אולי יעזור אם נעריך את עצמנו על העמידה במשימה, במקום להאשים אותנו בחוסר התארגנות או חוסר גבולות או כל האשמה אחרת.
אין סוף לאפשרויות הקיימות לתמוך בעצמנו, ורק בתוכנו נמצאת התשובה לשאלה לאיזו תמיכה אנחנו זקוקים בקושי הזה.

כשלומדים איך לתמוך בעצמנו, עולות הרבה פעמים השאלות "מה יצא לי מזה" ו"מה זה יעזור אם אני אתמוך בעצמי". העניין הוא שאי אפשר להבין את זה אלא רק להסכים, עם כל הסקפטיות, לתמוך בעצמנו. הו אז נגלה כמה כוחות יש בנו לעזור לעצמנו וכמה כיף לגלות את הכוחות האלה, כי אנחנו תמיד תמיד זמינים...

מאחלות לכם הצלחה ובוקר טוב!

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם