לוחמה משפטית חסרת תוקף Featured

 5 hug
החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג: לוחמה משפטית חסרת תוקף
פאטו בנסודה לא המציאה את הגלגל: עם ישראל מתמודד עם לוחמה משפטית זה מאות בשנים * צריך רק לזכור כמה עובדות פשוטות: לבית הדין הזה אין סמכות על ישראל, פלשתין אינה מדינה, והטענות המשפטיות התומכות בישראל חזקות יותר * ההחלטה היא תזכורת שיש עוד הרבה מה לעשות בתחום ההסברה, וכדאי להשתמש בה כדי לקדם את החלת הריבונות ולהסביר לארצות הברית מדוע אסור להקים מדינה פלשתינית

סוזי דים, דוברת מטות ערים

השבוע החליט 'בית הדין' הבינלאומי בהאג שלא ידחה על הסף את הדרישה להעמיד לדין את ישראל בגין פשעי מלחמה כביכול. את הדרישה הגישה 'מדינת פלשתין', כלשונם, כלומר הרשות הפלשתינית. מדובר על 'חקירה פלילית' כביכול בירושלים, יהודה ושומרון וחבל עזה בנושא פעילות של צה”ל ואולי גם פעילות התיישבותית בשומרון ואפילו בירושלים. עמדת הפלשתינים היא שהם זכאים להגדרה עצמית והיהודים אינם זכאים לכך, ולכן המתקפות שלהם נגד ישראל צודקות ביסודן, ואילו הפעילות ההגנתית של ישראל להדיפת מתקפות אלו היא סוג של פשע.

מדובר למעשה במתקפה נוספת על ישראל. מתקפה זו עלולה לגרום למשל לדרישה לעצור נבחרי ציבור או בכירים בצה”ל. מדינתנו סובלת יותר ממדינות אחרות ממתקפות ביטחוניות, כלכליות, דיפלומטית והסברתיות. לאחרונה נכנסת לאופנה לוחמה משפטית. על אף הצער כדאי להתחזק ולזכור שיהודי שמואשם בעלילת דם עדיף מיהודי מת, אם בשואה ואם בפיגועי ההתאבדות ההמוניים שהיו כאן לא מזמן. המשמעות היא שנצטרך לשנס מותניים ולטפל גם במתקפה הלא-צודקת הזאת.

לוחמה משפטית אינה חדשה לישראל. למעשה, הרצל הגה את התנועה הציונית בתגובה על משפט דרייפוס, שבו מדינה נאורה לכאורה התאמצה, לדבריו, להעמיד יהודי לדין מתוך רצון להעמיד לדין קולקטיבי את כל היהודים. היו גם עלילות משפטיות נגד יהודים בימי קדם (“היהודים הרגו את ישו”), בימי הביניים (“רצח ילדים נוצרים כדי לאפות מצות בפסח”), במאה ה-20 ברוסיה (העמדה לדין של שרנסקי, אדלשטיין, יוסף מנדלביץ וגיבורים נוספים) ועוד.

הפלשתינים מנסים למנוע מישראל לעשות את הנדרש ממנה בעת הזאת, תור הזהב: לבסס פעם אחת ולתמיד את האחיזה הישראלית הרעועה על יהודה ושומרון מטעמי צדק ומטעמי כורח.

לוחמה משפטית אינה חדשה לישראל. היו גם עלילות משפטיות נגד יהודים בימי קדם (“היהודים הרגו את ישו”), בימי הביניים (“רצח ילדים נוצרים כדי לאפות מצות בפסח”), במאה ה-20 ברוסיה (העמדה לדין של שרנסקי, אדלשטיין, יוסף מנדלביץ וגיבורים נוספים) ועוד. הפלשתינים מנסים למנוע מישראל לעשות את הנדרש ממנה בעת הזאת, תור הזהב: לבסס פעם אחת ולתמיד את האחיזה הישראלית הרעועה על יהודה ושומרון מטעמי צדק ומטעמי כורח
מדוע ישראל דוחה את מסקנת 'בית הדין'

ישראל אינה צריכה לקבל את מסקנות 'בית הדין'. כאנשים פרטיים אנו רגילים למצב שאימת בית המשפט חלה על כולם מרגע שנולדנו. אבל באשר למדינות המצב אינו כך. מדינה צריכה 'להתנדב' לקבל את מרות 'בית הדין' הזה, וישראל (וכמוה ארצות הברית) לא התנדבו לעשות כן.

נוסף על כך לישראל טענות משפטיות תקפות ביש”ע (מסמכי סן רמו וסעיף 80 לחוקת האו”ם, אחד מהישגי התנועה הציונית, שמשמר את זכות העם היהודי להקים את מולדתו בין הירדן הים, לרבות הזכות להתיישבות יהודית צפופה).

שלא לדבר על שפנייה פלשתינית ל'בית הדין' נטולת תוקף כי הרשות הפלשתינית הוקמה מכוח החלטה פנימית של ישראל, והרשות אינה מדינה.

התגובות שלנו

כמה טוב שהתובעת בהאג פרסמה את חוות דעתה לפני שפרסם הנשיא טראמפ את תוכנית המאה. זה מעורר אותנו להסביר לעצמנו ולארה”ב שבשום ואופן אסור להקים 'מדינה' פלשתינית שבאמת תהיה רשאית לנהל עלילות דם נגדנו. לא מדינה 'מפורזת', לא מדינה 'חדשה', לא מדינה 'מינוס'. לא בתמורה לריבונות בבקעה, לא רק בשטחי A ו-B ואפילו לא בעזה בלבד. שום מדינה פלשתינית, “בשום תנאי ובשום אופן”, כפי שנהג בגין לומר.

עלינו לקדם מייד, בשטח, את השלמת האחיזה של ישראל ביהודה ושומרון. עובדות ידברו חזק יותר מכל דבר אחר. יש להשתלט מחדש על שטח C המוזנח שסובל מבנייה פיראטית עוינת מסיבית ערבית ואירופית. יש לוותר על תוכניות הציפוף המיותרות בערים הגדולות, ובמקומן להקים את אותן עשרות אלפי יחידות דיור באיו”ש. זהו צו השעה. יש להפוך את היישובים הקטנים בגב ההר לערים; בינתיים העיר היחידה שמקימים באזור השולט הזה היא עיר ערבית בבעלות ממשלת קטאר (!) העוינת. וכמובן, להחיל כבר את הריבונות גם בבקעה וגם בין היישובים במקום דיבורים בלבד.

בד בבד אנחנו צריכים לעבוד באינטנסיביות על הסברה-הסברה-הסברה: גם ברשת, גם לעצמנו, גם בחו”ל.

קשטי עצמך

באשר לדאגה הליברלית לזכויות אדם כביכול, יש להזכיר כי מי שגר בבית של פח אל לו לזרוק פותחנים. ה'תובעת הבינלאומית' שמככבת בפרשה הזאת, פאטו בנסודה, היא שרת המשפטים לשעבר של מדינת גמביה. במדינה שלה 78% מהנשים עוברות כריתה כפויה של אברי המין ועיסוק בפעילות להט”בית הוא עילה למאסר עולם. במילים אחרות, כל הרעיון של בית דין בינלאומי שיכתיר את הצדק בעולם הפך למגוחך. כמו כן שופט חייב להיות הוגן, אחרת הצדק אינו צדק. אך גמביה היא מדינה אסלאמית; 95% מאזרחיה מנהלים אורח חיים אסלאמי. גמביה גם חברה בארגון לשיתוף פעולה אסלאמי, איגוד מדינות BDS שדורשות להחרים תוצרת ישראלית.

האזרח הקטן צריך לזכור ולהזכיר לנבחרי הציבור כי "כללי המשפט הבינלאומי נועדו להגביל את מרווח שיקול הדעת של מדינה כמו ישראל" באמצעות "לחץ בינלאומי ודיפלומטי בהפעלת מדינות או גופים בינלאומיים" (כפי שאפילו ארגון שמאל כמו “בצלם” מודה באתר שלו). לכן לא מדובר בצדק עילאי שחטאנו כנגדו אלא פשוט בלחץ בינלאומי על המדינה היהודית היחידה בעולם.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם