העיקר לא לשתוק! Featured

 4 fireman

הרב ראובן פיירמן

בגלי צה"ל שידרו טיול רדיופוני מודרך לכנסיית הקבר. מי היה מאמין שנגיע לזה? שבמקומות ציבוריים כמו מתחם תחנת הרכבת הישנה בירושלים ובאוניברסיטה העברית ועוד יעמידו עץ אשוח ובבתי הספר יחגגו 'חנוכריסמס'?

כן, אנחנו בעיצומה של מלחמה. ואנחנו מפסידים. הסטטוס-קוו איננו, מציפים את הארץ בגויים מרוסיה ומאריתריאה, כל סממן יהודי נחשב להדתה, לעומת סממנים של דתות אחרות שיש להתייחס אליהם בפתיחות וסובלנות כיאה למדינה מתוקנת, המפלגות הדתיות מפולגות ואין מי שירים את דגל החשמונאים.

מה עושים? מי יגן עלינו? מי יתקן את המעוות? מי יהיה מתתיהו בן זמננו? אתה. רק אתה בעצמך. אי אפשר לחכות שמישהו אחר יעשה זאת, כי הוא פשוט כבר לא קיים. ובימים ההם אין מלך בישראל. לכן אין ברירה אלא להחליט שכל אחד מאיתנו יילחם את מלחמת המכבים שלו. אין מועמד אחר. כל אחד מאיתנו חייב לראות את עצמו כאילו הוא חי בתקופה ההלניסטית וכאילו עליו מוטלת חובת המלחמה. ואפילו לא כאילו אלא באמת.

איך הקרב הזה מתנהל? זה קל מאוד: פשוט צריך להתנגד, למחות, לא להסכים. נכון, מי אני ומה זה כבר יעזור? אבל כל מי שמכיר את הרעיון של מרד אזרחי יודע שככה זה מתחיל: מהאדם הקטן. מהיחיד. וזה הכוח היום: על מעשה של המפגין היחיד אי אפשר לשלוט, לפי החוק הוא לא צריך לבקש רישיון מהמשטרה כדי להפגין ולמחות. כל אחד יכול לחשוב מה עליו לעשות כדי למחות על טשטוש האופי היהודי של המדינה ועל הניסיונות לתת לגיטימציה למנהגים נוצריים לחדור לקונצנזוס הציבורי. זו אותה נצרות שאלפיים שנה מנסה להשמיד אותנו רוחנית ופיזית וכעת לובשת מסיכה 'חביבה' בצורה מתוחכמת שקשה להתנגד לה: "מה הבעיה בעץ אשוח? זה סתם קישוט!"

אבל תכלס, מה אני הקטן יכול לעשות? לא משנה מה. רק לא לשתוק. אפשר למחות. להתנגד. כל אחד בדרכו. אפילו ילד או נער יכול להיכנס לחנות ולומר שלא יקנה שם עוד כי יש עץ אשוח בחלון הראווה. יתרה מזאת, בשכבה שלו יש 150 חבר'ה שכולם יקבלו מסרון שבו שם החנות. "אף אחד לא נכנס לחנות כי יש בה עץ אשוח, אבל נעשה שרבים לא יקנו כאן בגללו". העיקר לא לשתוק. תכתבו פוסטים, תתנגדו במקום העבודה על הרמת כוסית לכבוד חג המולד, תגידו לבן הדוד שהולך למסיבת סילבסטר שזאת בגידה בכל הדורות שמסרו את נפשם על מנת שלא להתבולל. העיקר לא לשתוק! לא להשתבלל, לא להיות פסיביים, אדישים, סתם. זאת לא מלחמת תרבות. זאת מלחמת הישרדות.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם