שניים רבים והשלישי לוקח Featured

 5 ben shushan

יוסף בן שושן

האינטואיציה הבריאה של עם ישראל בכללותו, הנקראת בלשון הקודש של מרן הרב קוק זצ"ל "רוח ה' אשר על האומה בכללה", פסקה כבר פעמיים – וככל הנראה כך תפסוק גם בפעם השלישית שתהיה "חזקה", בו' באדר (2 במרץ) הקרוב – שלא נתניהו ולא גנץ הם הבעיה, אלא המסר שאיתו הם מנסים לרכוש את אמון הציבור לזכות בהנהגתו.

ועובדה היא, שאף שבנימין נתניה הזניק את מדינת ישראל בכמה מדרגות, בכלכלה, בביטחון, ביחסי החוץ וכו', ואף שבני גנץ מבטיח לבנות הנהגה שתהיה מבוססת על ניקיון כפיים וטוהר המידות, בכל זאת פעם אחר פעם, עם ישראל פוסק תיקו, דהיינו לא זה ולא זה...

ולא ליברמן הוא הבעיה, וגם לא סמוטריץ' ולא הרב רפי פרץ הם הבעיה, ואפילו לא בנט-שקד. הבעיה היא המכנה המשותף של כולם, שהוא הדגש על הצורה וההתעלמות המוחלטת מהתוכן ומהזהות של מדינת ישראל, מהייעוד האידיאלי שלה, אשר למענו היא קמה לאחר אלפיים שנות חורבן.

ואם תשאלו אותי, אז למה דווקא עכשיו הכול נתקע?

התשובה היא פשוטה מאוד. במשך 70 שנות קיומה של מדינת ישראל הדבר לא כל כך הפריע לעם ישראל, כי הוא היה עסוק בהישרדות ביטחונית, כלכלית וכו'. אך ברוך ה', עברנו כבר את השלב הזה. מדינת ישראל משגשגת בתחומים רבים, כך שבעיית ההישרדות כמעט אינה על הפרק. ולכן יש כעת פניוּת נפשית לבירור המשמעות ההופכת לצורך עז, שבלעדיה עדיף לחדול מלהיות. ואכן עם ישראל זועק ובצדק: "לא זה ולא זה, ולא זה, ולא זה"...

ולכן עצתי הדלה לטוענים לכתר. יזכה בו רק מי שיעז לחשוב מחוץ לקופסה החונקת את הרוח של מלכא משיחא, וידבר ברורות בקמפיין הבחירות שלו על אידיאל הלאומיות הישראלית. אבל אם כולם ימשיכו לפחד מ"מה יגידו" ויתעקשו שלא לדבר על מהות הציונות והמדינה, עם ישראל יפסוק בשלישית תיקו, דהיינו "לא זה ולא זה, ולא זה, ולא זה"... ראו הוזהרתם!

בתקווה שתפנימו בעוד מועד, ולא נצטרך להיפגש בקרוב בבחירות בפעם הרביעית, שאז אני מבטיח לכם שאהיה חלק מהן, ואזעק בכל כוחי את האמת הגדולה של מגמת הציונות והמדינה, ועם ישראל כולו יראה אור וינהר כאיש אחד ובלב אחד, בשמחה ובעוז.

הכותב הוא ראש תנועת "עוז לישראל"

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם