המוכשרים לפוליטיקה Featured

 3 politica
משבר ההנהגה החמור כל כך בפוליטיקה הציונית-דתית ובימין האידאולוגי הוציא מחנניה בן שמעון, לשעבר יו"ר צעירי הבית היהודי, קריאה אותנטית להפיכת העיסוק הפוליטי ליעד אידאולוגי לבני הנוער האיכותיים ביותר

חנניה בן שמעון

הי את, חניכת שבט הרא"ה, וגם אתה, שביעיסט עמוס בגרויות. מה האסוציאציה הראשונה שמזכירה לכם המילה פוליטיקה?

שחיתות? אגו? שקרים? עסקנות? עצוב - אבל לרוב בני הדור שלנו, פוליטיקה עושה חשק עז לפלוט קיא של מילים לא מחמיאות, שאליהן מתלווה חוסר רצון בולט לעסוק בתחום.

רוצים הוכחה? בדקו את עצמכם. מה עניתם כשמישהו שאל אתכם אם אתם יכולים לעזור במאמץ הבחירות בהתנדבות, או להצטרף לפעילות מטה נוער פוליטי? כנראה "שלילי חזק", על סף צחוק מלגלג. וליוצאי הדופן מביניכם – חן חן.

נראה שחשבתם לעצמכם, מה לי, אוהב עם ישראל, איש אמת וחסד, או לומדת תורתו ומקיימת מצוותיו, לתחום מסריח כל כך?

מה הקשר שלי, שגדלתי וחונכתי לעולם פנימי וחיצוני עמוס אידיאלים, ולנושא שנדמה כמעט תמיד שהאינטרס האישי הוא הקובע בו ושהאידיאלים בו כבר ז"ל מזמן?

למה לי, המדריך השרוף או המתנדבת המשקיענית, לבזבז את הזמן היקר שלי על פוליטיקה, כשאפילו המפלגות שאמורות לייצג אותי אינן מצליחות להסתדר?

בקיצור, שאלתם וחיפשתם את האידיאל שבעשייה פוליטית, ופשוט לא מצאתם.

במקום זה החלטתם להישאר בנתיב של האידיאלים הבטוחים והמוכרים – להדריך בתנועת הנוער, ללמוד גמרא ולקפוץ לשביל ישראל ולמעיין.

עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל.

ובבית השארתם הודעה שיקראו לכם רק כשיש עבודה בתשלום – חס וחלילה לא בהתנדבות.

כי ככה זה, הפוליטיקה היא בסך הכול עוד דרך בשבילנו להרוויח כסף. לא מעבר לכך.

כשאורי אורבך ישב ב-1987 וכתב את המאמר המכונן וכותרתו הנצחית "הטובים לתקשורת", הוא כתב מדם ליבו על תחום שלדעתו הייתה חייבת להתקיים בו מהפכה, ומוכרח היה לחול שינוי תודעתי בציבור הציוני-דתי.

היום, יותר מ-30 שנה אחרי המאמר המהפכני ולאחר דור של עיתונאים דתיים וימנים פורצי דרך – הגיע הזמן למהפכה ולשינוי תודעתי בציונות הדתית גם בפוליטיקה. ובדיוק כמו אז, גם היום השינוי מונח על כתפי הדור הבא. הדור שלנו.

דרושים מנהיגים

כולנו נסכים שיצא לפוליטיקה בצדק מוניטין של תחום מלוכלך, מלא תככים, קומבינות ואינטרסים אישיים. אבל אם נתעלם לרגע מכל זה ונעמיק בשורש התחום – נגלה שפוליטיקה היא דבר ראשון פלטפורמה, דבר שני שליחות ודבר שלישי מקצוע.

זה מקצוע שיש מי שבחרו בו כדי לרוות את צימאונם וחלומם לתהילה ופרסום, ואחרים על מנת להשתמש בפלטפורמה הקיימת כדי לקדם אידאולוגיה וציבור כזה או אחר.

האחרונים הם אנשים שרואים בעבודה שלהם גם שליחות. ומבין שני סוגי האנשים – מי שמקצוען יותר מצליח יותר.

ופה בדיוק קבור האידיאל האבוד: פוליטיקה היא הדרך שלנו לשמר את המסרים והתורה של הציונות הדתית, לקדמם ולממשם. וזה מה שהופך את העיסוק הפוליטי והעשייה הציבורית ללא סתם "עוד" אידיאל אלא לאידיאל מפתח!

ולכן אנחנו צריכים לרצות את המוכשרים והטובים ביותר שלנו בתחום.

אמנם במשך שנים טעו המבוגרים להבין את חשיבות החינוך לעניין, ואת הצבת הפוליטיקה כמטרה ויעד חשוב בחיים, ואפשר למצוא לכך הוכחה באותו מאמר של אורי אורבך, כאשר כתב כמעט כהערה "אינני מדבר עכשיו על מנהיגים – שחסרונם גם הוא זועק".

עכשיו הגיע הזמן לעשות את התיקון – זה הזמן שלנו כנוער להפנים את חשיבות הפוליטיקה ולראות בה יעד ומטרה. זו העת להקים קול קורא לכל הצעירים אשר יהיו אמיצים ונבונים דיים להוציא את הראש מהדיונה ולהפסיק להיות בנות יענה.

אני קורא לכם – לחבר'ה בכיתה, לחניכים ולמדריכות, לחמשושים הפעורים ולשמיניסטיות הבל"חיות, למכיניסטים, לבנ"ישים ולבנות המדרשיות – המוכשרים לפוליטיקה!

אנחנו צריכים מנהיגים צעירים וכישרוניים אשר יראו בפוליטיקה בכלל ובהנהגה הפוליטית בפרט אידיאל ויעד חשוב. בני נוער נבונים שידעו להשתלב כבר מגיל צעיר בעשייה הפוליטית דרך מטות הנוער הקיימים כדי לצבור ניסיון, לעבור הכשרה ולהתמקצע. ותינוקות של בית רבן אשר ידעו להכין עצמם אמונית ורעיונית כדי להיות כשרים ומוכנים לעסוק בפוליטיקה הקשוחה, ולהיות שליחים ונציגי ציבור איכותיים.

האנשים שייענו לקריאה הזו – יהיו מנהיגים איכותיים ושליחי ציבור אחראים ומוכשרים.

את המהפך הזה וההירתמות הזו צריך להתחיל כבר מהבחירות הקרובות, ולהמשיך בכל הכוח מיד אחריהן.

למרות ובגלל כל הבלגן הפוליטי שיש – אנחנו כנוער ודור העתיד צריכים להיות נוכחים ומשפיעים בהקדם בכל פינה ובכל צומת שהציונות הדתית מגיעה אליהם.

אז שנסו מותניים, התעלמו מהמבוגרים שתוהים למה לנו פוליטיקה עכשיו, והצטרפו למהפכה הבאה של הציונות הדתית.

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם