צא מעצמך, תן תקווה Featured

 6 shaliach

יוסף קופפר

בוגר ישיבת ההסדר בנתיבות, שליח תורה מציון במונטווידיאו, אורוגוואי


מה זה להיות שליח? בחצי השנה האחרונה אני נמצא בקהילת "יבנה" במונטווידאו, אורוגוואי. מהתקופה האחרונה למדתי את משמעות המילה "שליחות". למדתי מה המשמעות של "יציאה מעצמך" בשם רעיון גדול ותרגום שלו לדברים קטנים במציאות.

ההתתחלה של היציאה היא קודם כול מישראל, מהבית, מאזור הנוחות. המפגש עם אנשים שבשבילם שמירת כשרות או הליכה בכיפה היא החלטה רבת משמעות, שמבחינתם היא מלחמה יומיומית. זה להכיר אנשים חדשים וסיפורים חדשים, ולקשור את עצמי בהם.

בשליחות שלי הבנתי שאין הגבלה למספר המקומות שאליהם אני יכול להגיע. אני יכול ללמוד עם מישהו בגיל של אבא שלי, ופתאום הוא יכול להיפתח אליי ואנחנו נדבר על השאלות האמוניות שיש לו ועל המקום שבו הוא נמצא בחיים, ולפעמים אני יכול לשים לב לילדה בכיתה ו' שלא אכלה ארוחת צהריים ולדאוג לשלומה.

להיות שליח זה לפתוח את הדלת תמיד ולהפוך את ביתך לבית פתוח לסטודנטים צעירים מצד אחד, ומצד שני למצוא את עצמי, בהתראה של רגע, מנגן בחתונה של מישהו שרק עכשיו פגשתי.

שיעור חשוב מאוד על השליחות בחו"ל ובעצם על כל שליחות בחיים למדתי אחרי שהגעתי לכאן. אני לא צריך לנסות לחפש כמה שיותר אנשים שיגיעו לערב לימוד כזה או אחר; אני לא מחפש ללמד מישהו חידוש גדול במסכת ברכות או סנהדרין. התפקיד שלנו כאן, כשאנחנו מגיעים מארץ ישראל, הוא לתת לאנשים את התחושה שיש מי שאוהב אותם. שיש יהודי, מארץ ישראל, שאכפת לו ממך ושהוא רוצה בטובתך. אני בעצם אומר: "אני אוהב אותך, אני איתך. יש לך תקווה". פה למדתי איך לאהוב יהודי באמת.

אני רוצה לומר למי שמרגיש את עם ישראל או רוצה להרגיש את עם ישראל, צא לשליחות! לאהוב באמת אפשר רק כשאדם יוצא מעצמו אל עבר מישהו אחר, מתוך רצון לתת.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם