יש משתמש מאחורי הניק Featured

 4 klalim

אבינועם הרש

ב-2011 נרעשה המדינה והזדעזעה כשנודע שהנער דודאל מזרחי, בן 15, התאבד. התברר שהוא סבל מבריונות בבית הספר וברשת כשהופצו עליו סרטונים, תמונות ותגובות מטרידות בפייסבוק.

נראה שרק אז אנשים באמת הפנימו את הכוח והעוצמה שיש לבריונות הרשת, אולם מעבר לכמה כללי גלישה בסיסיים לא באמת עוצבה משנה סדורה. בתקופה האחרונה חברו יחד אודליה אלקובי ממכללת 'תעצומות' ודנה אבירם מחברת 'זהירים ברשת', ויצאו במיזם שמטרתו להוביל מדיניות ותפיסה ברורה בעניין.

"בדרך כלל כשמדברים על הרשת, מתייחסים להיבט הבטיחותי", אומרת אודליה אלקובי. "אבל היום חלק נכבד מהתקשורת נעשה דרך הרשת. יש חוקיות בתקשורת. לא כולם ערים לה ולא כולם מבינים אותה. מי שלא מבין אותה סובל חברתית.

"יצאנו במכללת 'תעצומות' במיזם ששמו 'חבר.נט' ומטרתו לתווך מיומנויות חברתיות ברשת. זה לקח כחודש.80 אנשי טיפול וחינוך התחלקו לקבוצות של חמישה אנשים, והתבקשו למצוא עשרה כללים. אגב, הפרויקט נעשה דרך קבוצות וואטסאפ בלבד...היה מעניין מאוד, כמעט כל קבוצה התייחסה להיבטים של בטיחות, מה שמעיד שזה השיח המקובל, אף שהם נתבקשו מפורש להתייחס להיבטים חברתיים בלבד.

"לאחר מכן נפגשנו עם דנה אבירם מחברת 'זהירים ברשת', שהיא גם מטפלת חברתית, ולאחר שנוסחו איתה עשרת הכללים, שלחנו אותם לבני נוער. היו להם כמה הערות משמעותיות, ואז יצאנו לדרך. הרשימה מופצת חינם ברשת. היא חדשנית, היא אחרת, ולדעתי צריך לתלות אותה בכל כיתה".

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם