מעלות התורה Featured

 4 maalot
כך התגייסה השבוע כל העיר מעלות שבגליל – ראש העיר, בעלי מלאכה, תלמידי ההסדר וכוללים חרדיים, נוער ומבוגרים – לגמור ביחד את הש"ס ביום אחד * סיום כזה עוד לא ראיתם

מנחם ויצמן, ישיבת ההסדר מעלות

ביום שלישי השבוע, ל' בשבט, זכינו לקיים בעירנו מעלות סיום ש"ס של כלל תושבי העיר. כדי לעמוד במשימה הגדולה, קיבל כל לומד חוברת ובה כמה דפים ללימוד, ויחד השלמנו כולנו את הש"ס – מהדף הראשון בברכות ועד האחרון במסכת נידה. את הסיום ערך רב העיר, הרב מאיר סייג שליט"א, שגם הצטרף ללומדים ולמד איתנו כמה מדפי התלמוד.

בלימוד השתתפו כל גוני הציבור: תלמידי ישיבת ההסדר ובוגריה, אברכי הכוללים החרדיים, תלמידי ממ"ד יהל"ם, הישיבה התיכונית אורט, תלמודי התורה השונים, קהילת "שדה צופים" של חסידי ברסלב, בעלי בתים ועוד. ראש העיר מר ארקדי פומרנץ הגיע ולמד כמה דפים בחברותא.

"מדהים מה שקורה כאן", סיפר בהתרגשות אחד הלומדים. "אתה מסתכל מסביב ורואה את כל הצבעים והסוגים. מימיני יושבים שני אברכים מכולל חרדי, מאחוריי המוכר מחנות הרהיטים, לפניי תלמידי התלמוד תורה. אין לי מילים לתאר את ההתרגשות".

"לא יכולתי לקחת על עצמי דפים מראש ללימוד, כי אין לי רקע בלימוד הגמרא", מתוודה לומד אחר. "סידרו לי חברותא עם בחור מהישיבה. למדתי איתו כמה דפים ממסכת פסחים. חוויה מדהימה. למדתי רק שניים-שלושה דפים, אבל אני מרגיש חלק ממשהו ענק".

"בהתחלה הייתי קצת סקפטי", סיכם לומד נוסף, "אבל כשנכנסתי לישיבה וראיתי את האווירה המחשמלת – הבנתי עד כמה זה גדול. היה ברור לי שכולנו יחד נעמוד במשימה".

אין ספק שבכוחה של התורה הקדושה לחבר את כל עם ישראל. אשרינו שזכינו להשתתף במעמד גדול זה.

צילום: דותן גואטה

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נרקוד?

  מאמר מאת הרב ליאור...

עוד לבנה אחת

  מאמר מאת הרב אייל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם