אל תגידו "לי זה לא יקרה" Featured

 11 bat sherut

שרה מירזייב, חובשת במגן דוד אדום ובת שירות לאומי שנה שנייה ב'שילה'

בכל יום שואלים אותי כיצד אני מתמודדת עם משבר הקורונה, והשאלה הנפוצה ביותר המופנית אליי כמי שבאה במגע יומיומי עם חולים היא ״את לא מפחדת?״ ואני עונה שלא. אומנם אני רק בת 19 וחצי, ורבים מתקשים להבין איך זה בכלל יכול להיות, אבל אני באמת לא מפחדת.

ההסבר שלי לתשובתי פשוט: הרי גם לפני נגיף הקורונה היינו בסכנה. אנשי הצוות הרפואי תמיד חשופים לסכנות בריאותיות הרבה יותר משאר האזרחים. זה לא דבר שלא ידענו מראש או לא הבאנו בחשבון, ולמרות זאת בחרנו בידיעה מלאה לעסוק בתחום החשוב הזה. אין לנו כוחות-על, פשוט אין לנו פריווילגיה לפחד, מישהו שם צריך אותנו.

ההבנה שמישהו צריך לעשות את העבודה היא שגורמת לי לעשות את מה שצריך. כשהסובבים אותי שואלים מפעם לפעם "למה את צריכה את זה?" או אומרים "את בסך הכול בת שירות לאומי, את יכולה לבקש שישחררו אותך כדי שלא תידבקי", אני עונה שזו המחויבות שלי ומחשבות כאלה אפילו לא עוברות לי בראש.

אני מחויבת למד"א שהכשירו אותי לתפקיד, אני מחויבת לרכזת השירות הלאומי מ'שילה', שדואגת לשלומי ותומכת בי, אני מחויבת לצוות האמבולנס שלי, שצריכים אותי, ובראש ובראשונה אני מחויבת לכל אדם שזקוק לטיפול ויש לי כלים לטפל בו. לכן אני שם.

ולא, לא צריך להודות לנו על זה. ההודיה הגדולה ביותר שיכולה להיות היא שתשתפו פעולה ותישמעו להוראות, כי רק ככה נוכל לעצור את הנגיף. בבקשה מכם, אל תגידו "לי זה לא יקרה". כי זה יקרה. זה קורה. וכשזה יקרה לכם יכול להיות שאתם לא תהיו בסכנת חיים, אבל תסכנו אנשים שקרובים לכם ואתם אוהבים. אם להם יקרה משהו חלילה, זה יכול להתרחש בגללכם, ואתם תצטערו על זה כל החיים. הכול תלוי בנו.

המציאות כיום אינה דומה לשום דבר אחר שראיתי בעבר כחובשת בניידת טיפול נמרץ. לצערי כבר טיפלתי במקרים קשים בתאונות דרכים או במקרים רפואיים לא פשוטים, ולעיתים הם אף הסתיימו במוות. אבל הפעם זה שונה: אנחנו נלחמים באויב בלתי נראה ולא יודעים מהיכן הוא יכול לתקוף אותנו בכל רגע ורגע. מאיימת לא פחות הידיעה שהנגיף ממשיך להתפשט וקשה מאוד לעצור אותו.

אני מקווה מאוד שננצח יחד את המגפה הזאת כמה שיותר מהר ושמכל הקושי הזה נצמח ונהיה טובים יותר ושכל החיטוי והניקוי שכולנו מקפידים עליו בימים אלו לא יהיה רק חיצוני.

שנשמע בשורות טובות, נישאר מאוחדים, נאהב יותר ונדע לומר תודה על כל מה שיש.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם