אדמוניות או לא להיות Featured

 6 admoniyut
קבלו משולש זהב מופלא ומרגש שרק משברים כאלה יכולים להוליד: כך על ידי מעורבות ציבורית יינצלו האדמוניות היוקרתיות של חבל יתיר מכיליון והמגדלים שלהם ממכה כלכלית קשה, וצוותי הרפואה העומדים בחזית יקבלו מאיתנו הכרת טובה * מוזמנים לשתף

ממש כמו יתר השוק גם החקלאות עוברת טלטלה קשה מאוד בעקבות מגפת הקורונה. הסיפור של האדמוניות הוא אחד הכואבים.

פרח האדמונית הוא פרח יוקרתי וגדול, ופריחתו מרהיבת עין. הוא משווק בעולם ומבשר את בוא האביב באירופה. הפרח מיועד בעיקר לחתונות ולכנסים חשובים, וההולנדים והעולם כולו מעריכים אותו מאוד. למעשה מתייחסים אל האדמונית בעולם כפי שאנחנו מתייחסים אל אתרוג בסוכות, ובימים כתיקונם זר כזה אינו נמכר בשווקים מקומיים כלל אלא נשלח בקירור לבורסת הפרחים בהולנד, ושם לצד פרחים רבים נמכר במשטחים לספקים גדולים. מחירו הוא יורו ליחידה, ובשנים טובות יכול להגיע גם לשני יורו! בישראל, לצורך העניין, זר של חמישה פרחים נמכר לצרכן ב-100 ₪.

ובכן, את הפרח היפהפה הזה מגדלים גם כאן בארץ הקודש. בחבל יתיר יש 60 דונם של אדמוניות יפהפיות כאלה.

והנה כעת אחרי המתנה של ארבע חודשי גידול בחממות והשקעה בשטחים חדשים הייתה אמורה להיות שעתם של הפרחים לצאת לשיווק. אלא שעקב משבר הקורונה קרס שוק הפרחים העולמי. מכירות הפרחים צומצמו ב-80%, אין ביקוש ואין סחר בהולנד וטיסות לארצות הברית, ולמעשה אין הצדקה כלכלית להשקיע כסף נוסף בקטיף הפרחים. במילים אחרות, שטחי ענק של אדמוניות הולכים ליבול בלי להגיע ליעדם, ונזק כלכלי עצום ייגרם למגדלים.

אבל ישראלים לעולם אינם מתייאשים, ועם קצת יצירתיות ומעורבות נראה שנמצא פתרון יפהפה שגם יצמצם את הנזק הכלכלי לחקלאים, גם יגרום לפרחים היפים האלה למלא את ייעודם ולשמח אנשים וגם יכיר טובה לאנשים שצריך לומר להם תודה היום יותר מתמיד.

צחי שושן, אחד ממנהלי הענף ביישוב מעון, פנה להנהלת בתי החולים כדי לבדוק אם יש מניעה במצב הנוכחי לשלוח לצוותים הרפואיים זרי אדמוניות יוקרתיים בהוקרה על מעשיהם. בתי החולים הגיבו בהתלהבות גדולה והעריכו שלמחווה הזאת תהיה השפעה ניכרת על מורל הצוותים, שהוא ללא ספק חזית המערכה מול המגפה בימים אלה. האנשים האלה מקדישים לציבור ימים ולילות אגב סיכון אישי להצלת חיים.

מכאן פנו המגדלים לציבור הרחב דרך הרשתות החברתיות כדי שירכוש זרים ברבע ממחירם, 25 שקלים לזר של חמישה פרחי אדמונית, במערכת מקוונת פשוטה. למען מטרה זו גויסו קוטפים, חלקם אף בהתנדבות, וכולם יצאו לשטח אל האדמוניות השמחות.

הנה אחלה משולש זהב של מעורבות ציבורית מרגשת, הצלת חקלאות ישראלית והכרת הטוב לצוותי הרפואה.

עכשיו אתם הרבה יותר ממוזמנים לשתף פעולה ולשתף חברים:

זר של חמישה פרחים עולה 25 שקלים. אפשר לקנות כאן: https://tickchak.co.il/10974

או בפייבוקס: http://pbme.co/pbj?v=j&g=5e7ca1acf419e00014ae92c9. לפרטים נוספים בוואטסאפ: 0556633411 – אלקנה

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם