תכלה שנה וברכותיה Featured

 3 vered
מתוך "מקום בעולם" - טור חודשי חדש של הרב אייל ורד במגזין מקום בעולם.

הרב אייל ורד

שלום וברכה לכם.

אני יודעת שאתם קצת כועסים עליי. או אולי מאוכזבים ממני. היו לכם הרבה ציפיות ממני, ובהתחלה דווקא נראָה לכם שאני עומדת בציפיות האלה. חורף מבורך בגשמים, כלכלה של שפע. התחלתי טוב. תש"ף. ואז באה הקורונה.

אני כבר שומעת אתכם מכינים את הגרון כדי להגיד בעוד שלושה שבועות בכל הכוח "תכלה שנה וקללותיה". והשנה הזו היא אני. זאת שאיחלתם לה בכל לב "תחל שנה וברכותיה". וכעת, נו, אני כבר שומעת.

אז אני יודעת היטב הכול. על מחנות הקיץ שבוטלו. על מסיבות הסיום שלא היו. על הטיולים שצומצמו. על החתונות שהתכווצו. אני יודעת ומכירה הכול. ובכל זאת, אם תסכימו, רגע לפני שאני נעלמת ומפנה את מקומי לאחותי הצעירה תשפ"א אספר לכם סיפור קטן על מה קרה מאחורי הקלעים.

אז ככה: בערב ראש חודש אלול תשע"ט נקראתי לבוא לפני כיסא הכבוד, לפני הקדוש ברוך הוא, מקדש ישראל והזמנים. "בתי. הגיע הזמן שלך. 5,779 שנה חיכית, ועכשיו תורך. אני רוצה להטיל עלייך שליחות מיוחדת. את הולכת להיות שנה מיוחדת", אמר לי מלך מלכי המלכים ואלוקי הזמנים. נמלאתי סקרנות. מה ייפול בחלקי?

"קוראים לך תש"ף, והכול אצלך הולך להיות פנימי. אני רואה שהעולם שבראתי הולך ונהיה מוחצן יותר ויותר. התוכן נשכח, נעלם. המסגרות החיצוניות נעשות רועשות יותר ויותר. בוטות יותר ויותר. אני רוצה שהעולם שלי יחזור פנימה. הביתה. קצת פחות רעש וקצת יותר עומק. זה תפקיד לא קל. אבל הוא חשוב מאוד.

"תראי. אנחנו נסגור את השמיים. בני האדם יישארו במקום שלהם. יהיה הרבה יותר בבית. יהיו גם מי שיזכו לזמן בידוד והתבודדות איכותי, ובני האדם ילמדו להיות עם עצמם. מעגלי המשפחה הקרובים יתחזקו. החתונות יהיו פשוטות הרבה יותר, צנועות הרבה יותר. מעגלים קרובים. בני האדם יוכלו שוב לחוות את השמחה שבפשטות. כמה מעט צריך כדי לשמוח הרבה.

"במהלך השנה שלך כולם ישימו לב יותר לעיניים, כי הם הולכים לעטות מסכות על הפה. המטרה היא לעודד הקשבה והתבוננות בעיניים. קצת פחות לדבר. קצת יותר להקשיב. אנחנו נעורר בך הרבה לבבות לעזוב את חוץ לארץ ולחזור לארץ ישראל, כי הרצון לחיות חיים פנימיים יגבר".

נשמתי עמוק. ואו. איזו שנה אני הולכת להיות. איזה תפקיד, איזו שליחות. מקדש ישראל והזמנים המשיך לדבר אליי. "חשוב שתדעי. זה לא יהיה קל. קשה לבני האדם להיפרד מההרגלים שלהם. והם יתלוננו. בעיקר עלייך. יספרו עלייך שאת שנה גרועה. מעצבנת. שרק רוצים שתחלוף. אבל לאט-לאט יבינו ויפנימו את המתנה שאת נותנת להם. מתנת הפנימיות. מכיוון שזה תפקיד לא קל אני חייב לשאול לרשותך. האם תסכימי?"

עצרתי לכמה שניות של חשיבה, ואז אמרתי למקדש ישראל והזמנים: "אבי שבשמיים, מסכימה אני. ועל דעת זה אני הולכת". ומייד הוספתי: "תהא שנת פנימיות".

והקול נשמע בעולמו של הקדוש ברוך הוא: "פנו דרך לשנת פנימיות". וכך ירדתי לעולם.

לכן רגע לפני שאני מסתלקת יש לי בקשה קטנה. אם תוכלו, בשקט-בשקט, מאחורי המסכה, ללחוש גם את המשפט "תכלה שנה וברכותיה", אז אדע שחלק מהשליחות שלי הצליח. את שאר החלקים ודאי תגלה אחותי הצעירה תשפ"א, ואותה ודאי נברך: "תחל שנה וברכותיה".

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם