Print this page

למה התחסנתי Featured

 3 hisun

יוסף רוסו, מערכת

ביום שני השבוע הופצה הודעה בקרב תושבי מרום הגליל שפיקוד העורף פתח מתחם חיסון לכל המעוניין ללא צורך בהפניה וללא מגבלת גיל. כך מצאתי את עצמי ממתין קצת יותר משעה בקור של צפת מחוץ לאולם התרבות בעיר עם עוד כמה מאות אזרחים ישראלים. סדרן בדובון וכפפות כיוון את החנייה. חיילים אדיבים של פיקוד העורף חילקו מספרים ושמרו על הסדר. נציג מהצוות הרפואי ניתב את הנכנסים לתאי החיסון. אחיות מיומנות שלפו מחטים. אני עשיתי כאילו מחטים כבר לא מזיזות לי והתקלפתי באדישות מהמעיל, חשפתי זרוע, ואשכרה נראה שצלם א‑לוהים והחוכמה הלא נתפסת בכל פעם מחדש שחלק לנו ה' הכניעו עוד רוע בעולם.

מה זאת אומרת למה התחסנתי?

כי אני מאמין למערכת הרפואה בישראל ובעולם, המורכבת מאינספור רופאים חכמים ומנוסים הכפופים לסטנדרטים שנכתבו לאורך אלפי שנות רפואה. אני מאמין להם יותר מלמיעוט הדל של הרופאים הרציניים שסבורים שהחיסון אינו בטוח דיו. את הרופאים האלה אני לפחות מכבד. לעומת זאת לכל אינסוף חכמי האינטרנט שמצטטים כל מיני שברי מידע שמספק להם האלגוריתם של הרשתות החברתיות, כי הוא זיהה שזה מה שמעניין אותם, אני לא רק לא מאמין. אני גם לא מכבד אותם.

התחסנתי כי מדינת ישראל שיחקה אותה בגדול וכי אני מאמין שהיא וה' יתברך עובדים ביחד. ואם היא דאגה לקנות לי מנת חיסון בהרבה כסף כדי שנהיה ראשונים שמסיימים עם הסיפור הזה, מי אני שלא אגיע לעשות את המעט שמוטל עליי?

אגב, אותם רופאים שמסבירים היום שמדובר בחיסון טוב הם בערך אותם רופאים שהצליחו לזהות מוקדם מכולנו שאנחנו במגפה מסוכנת. אנחנו קצת שוכחים שרובנו היינו צריכים שימותו בישראל 3,000 אנשים בתוך פחות משנה (אחרי שלושה סגרים, לכו תדעו כמה היו מתים אילולי הסגרים) כדי להשתכנע. אז עכשיו כשאותם רופאים שדווקא התבררו כצודקים מבשרים סוף סוף שיש חיסון אנחנו שוב לא מאמינים להם? לכו תבינו איך הראש שלנו עובד לפעמים. באיזה ביטחון אנשים מספרים זה לזה שהם יודעים שמספר המתים במגפה הוא זיוף של בתי חולים ושבכלל הכול מזימה של ביל גייטס ועוד מיליון סיפורים מוזרים. הכול מלבד המציאות שיש כאן מגפה ושהרפואה הצליחה למצוא לה חיסון.

התחסנתי גם אחרי ששמעתי את השאלות על הזמן הקצר ועל ניסויים שתוצאותיהם אינן טובות דיין, לא כי אני באמת מבין בתשובות שנתנו לי אלא בעיקר כי אני סומך על האנשים החכמים שמבינים ואמרו שהתשובות מספקות בהחלט.

התחסנתי דווקא כי אני מאמין באינטרסים. באינטרסים של הרופאים, באינטרסים של מפתחי התרופות, של הממשלות, של איגודי התרופות שבוחנות את הדברים. אלו אחלה אינטרסים, והם גורמים לסיפור הזה להסתיים כמה שיותר מהר. לאיש מבעלי האינטרסים לא ממש מתאים שאוכלוסיית העולם תצמיח קרן על הראש או תסבול חלילה מתופעות לוואי חריגות בגלל חיסון לא בטוח דיו.

התחסנתי כי חמותי סיפרה לי שאת הפוליו ששיתק כאן ילדים במספרים מפחידים היא ראתה במה עיניה. והיא ראתה גם איך החיסונים שצלם א‑לוהים הצליח למצוא מיגרו את הנגיף הזה וגרמו לו להיות עוד אגדה שהמקסימום שאפשר לעשות בה הוא להמציא גם עליה איזו קונספירציה יצירתית מכחישת מציאות.

התחסנתי לא כי אין שום סיכוי שלא יקרה כלום אלא כי הסיכוי שיקרה משהו זעיר וזניח. בדיוק כפי שהיה עם אינספור החיסונים שגאלו את העולם ממגפות קשות רבות כל כך.

התחסנתי כי האנשים שאני סומך על ההיגיון הבריא שלהם, כמו הרב שמואל אליהו, הרב שלמה אבינר, הרב מנחם בורשטין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות ורופאים ואחיות בכל הארץ אמרו לי שזה הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות עכשיו כדי למגר את הרע שנפל על האנושות ועל ישראל.

התחסנתי כי היה חשוב לי שהילדים שלי ידעו שאבא שלהם מאוד לא מכבד קונספירציות ודווקא נותן אמון בהיגיון פשוט וברפואה. כדי שהם יחלקו כבוד למי שלומד ועמל ומתמחה בתחומו וידברו בענווה כשהם מצטטים איזו פיסת מידע שמצאו באינטרנט בכל נושא שבעולם.

התחסנתי כי מדינת ישראל שיחקה אותה בגדול וכי אני מאמין שהיא וה' יתברך עובדים ביחד. הם אינם נפרדים לעולם. וכשהיא שילמה הרבה מאוד כסף כדי שנצליח לצאת מכל הסרט הזה וכדי שאנשים לא ימשיכו למות לנו מקורונה, זה היה לגמרי מטעמו ומכוחו. ואם היא דאגה לקנות לי מנת חיסון בהרבה כסף כדי שנהיה ראשונים שמסיימים עם הסיפור הזה, מי אני שלא אגיע לעשות את המעט שמוטל עליי?

ברוך אתה ה' א‑לוהינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו לזמן הזה.

 

אולי יעניין אותך גם