מה יהיה בעוד 3,333 שנה? Featured

 6 family
 

מיכאל פואה, מראשי תנועת בוחרים במשפחה

היום לפני 3,333 שנה חל ליל הסדר הראשון. משפחות-משפחות ישבו ספונות בבתיהן, ובלב כולן התרגשות משותפת: מחר יוצאים לחירות, למסע הלאומי אל עצמנו. מה טומן בחובו המסע? איש אינו יודע מה יֵלד יום, ודאי לא את כל מה שילד.

יציאה לחירות היא יציאה אל הלא נודע. כל עוד יש חופש וכמה אפשרויות בחירה, התוצאה אינה צפויה מראש. בנתיב הנגדי, כדי להיות מוכנים לצאת אל הלא נודע, חייבים חירות פנימית. חופש מהכבלים הנוחים של המוכר והידוע והסכמה פנימית לבחור במה שטוב ונכון.

אבל חוסר הידיעה הורגש לא רק כשעם ישראל מוקם. כל חתן וכלה שעומדים תחת החופה כדי לארוג יחד משפחה, האם הם יכולים לדמיין איך ייראה הבניין שהולך ונבנה הערב? כמה קומות יכלול, כמה חדרים יהיו בו? עם מה יצטרכו להתמודד? מה יראו מהמרפסת? לא. הם עומדים לעזוב יחד את הסטטוס הנוכחי והמוכר ולצלול יחד למסע זוגי ומשפחתי.

כל חתן וכלה שעומדים תחת החופה כדי לארוג יחד משפחה, האם הם יכולים לדמיין איך ייראה הבניין שהולך ונבנה הערב? כמה קומות יכלול, כמה חדרים יהיו בו? עם מה יצטרכו להתמודד? מה יראו מהמרפסת? לא. הם עומדים לעזוב יחד את הסטטוס הנוכחי והמוכר ולצלול יחד למסע זוגי ומשפחתי

החיים אינם צפויים מראש. ברגע אחד יכול לקרות דבר שישפיע על כולם. לפני כחודש קרה אירוע כזה. יעל חלפון ז"ל, כלה כשבועיים לפני חתונתה, הסתלקה מאיתנו בחטף רגע לאחר נטילת ידיים של שחרית. יצתה נשמתה בטהרה, אך לא הפסיקה לפעול בעולם. מאווייה ודרכה המשיכו לפעום בלב רבים, ואדוות-אדוות של מיזמי חסד והעצמה החלו להופיע.

אחד המיזמים הוא הדפסת והפצת 'הגדה של משפחה' מבית בוחרים במשפחה. שנה קודם לכן קראה יעל את הקובץ הדיגיטלי של ההגדה, התלהבה ממנו ושאלה בטוב לב אופייני אם ניתן להעביר הלאה. השנה נרתמו מעל מאה שותפים ושותפות כדי להעביר את ההגדה הזאת הלאה לעילוי נשמתה של יעל. ההגדה יוצאת לאור גם בסיוע האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

ההגדה נוצרה מתוך הבנה שעולם המשפחה עומד בתקופתנו בפני שאלות נוקבות, חלקן ללא מענה מספק, מתוך אמונה עמוקה באמת, בטוב ובנצחיות של הדרכת התורה ומתוך רצון להעניק ולברר עוד יותר את עולם הרוח העשיר שהעניקה לנו תורתנו. נראה שזו הדרך העיקרית להעצים את משפחתנו ואת החברה כולה.

בהגדה עשרות רעיונות קצרים, מקוריים ועמוקים סביב נושא המשפחה על מגוון תחומיו, ואייר אותה בחינניות חננאל תורגמן.

ההגדה מצורפת לגיליון זה. אתם מוזמנים ליהנות ממנה ולעיין בה במהלך השבת, בליל הסדר ובכלל. אילו דיונים ונקודות למחשבה היא תעלה על שולחן הסדר והמשפחה? אין לדעת. אבל אתם מוזמנים לצאת לדרך. חג חירות שמח.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם