מסיעי משיאים Featured

 7 hersh-1
 

אבינועם הרש

 

הכול כבר היה ערוך ומוכן לטקס הגדול: האולם הענקי של בית הספר עמד אחרי שטיפה יסודית ממורק ונוצץ, ובלונים בצבעי כחול ולבן נתלו באוויר כאילו מדובר לפחות באירוע הבחירות של המפלגה הרפובליקנית בארצות הברית. כל התלמידים התרגשו בצפייה גדולה ודרוכה לאוטובוס הכוכבים שלפי התחזיות יגיע בעוד שעה לרחבת בית הספר. השומר קיבל תדרוך מפורט, ואיתו הוזמנה עוד הגברה של אבטחה בשל מעמד המועמדים. תלמיד אחד שבדיוק נכנס לבידוד לא האמין שזה קורה לו: איזה טיימינג אומלל לפספס דווקא עכשיו את כניסת כוכבי הילדים.

 

מעולם לא ראיתי התלהבות גדולה כל כך בעיניהם של התלמידים החל מכיתה א' ועד כיתה י': כולם השתוקקו לגעת בהם, לקבל חתימה, להצטלם. האמת היא שמאחר שבדיוק חזרתי מחופשה פרטית לא ידעתי מכל האירוע הזה ורק תפסתי את מקומי ליד תלמידי הכיתה שלי, שכמו שאר חבריהם היו דרוכים ומוכנים לכניסת אוטובוס הכוכבים.

 

בזמן שנשאר לי הרהרתי בהשפעה המאגית שיש לנועה קירל, אליאנה תדהר, סטפן וססטיק ובן אל. הם לא צריכים כמוני לבקש שקט או לחפש כל מיני דרכים ומתודות למשיכת תשומת הלב. אצלם המפתחות בפנים ונסיעה טובה. ואז נכנס האוטובוס ורעש ובלגן, וכל התלמידים קמו. תלמידה אחת לידי התעלפה מרוב התרגשות, והאוטובוס גלש לאיטו לכניסה. ואז חיכתה לי ההפתעה של חיי.

 

הדלת נפתחה, ומהאוטובוס ירד אדם לא מוכר לי בעליל. כל התלמידים צעקו לו: "דרור, דרור". לא הבנתי מי זה הבן אדם הזה עד שתלמיד שלי בכיתה ז' הסתכל עליי כמו על איזה יצור שהרגע נחת מהירח ואמר לי בעיניים גדולות: "מה, אתה מסתלבט עליי? אתה לא מכיר את ד"ר דרור דיקר, שניהל את אחת ממחלוקות הקורונה הראשונות בישראל?"

 

הייתי בהלם. דרור מה? ולפני שהספקתי להבין מה הולך ירד בן אדם קשיש, ושוב התלמידים באקסטזה: "יעיש, יעיש!" עכשיו כבר הרגשתי ממש מגוחך. לא הבנתי כלום. והתלמיד ההוא הסתכל עליי במבט חומל ואמר לי: "הבן אדם כמו שאתה רואה אותו בן מאה ושתיים. הוא גם מורי (מלמד) ותלמיד חכם, בעל חנות תבלינים מאשקלון הרוקח בחנותו תרופות טבעיות על פי שיטת הרמב"ם וידע שצבר והועבר אליו מדור לדור. גיאת הוא גם סופר סת"ם הכותב ספרי תורה בהתנדבות".

 

הרגשתי שאיבדתי את זה לגמרי. כבר לא ידעתי כלום. "תגיד לי, מה זה הדבר הזה, איפה אוטובוס הכוכבים?" שאלתי את התלמיד שלי, "מה נהיה עם סטפן ונועה קירל?"

 

"מה?" הוא הסתכל עליי במבט לא מבין, "איזה נועה קירל וסטפן? זה אוטובוס הכוכבים של מדליקי המשואה. לקחו את כל מדליקי המשואה, כינסו אותם באוטובוס הזה והם עוברים ככה מבית ספר לבית ספר בשביל לתת השראה לכל התלמידים. לנו. לא רעיון ענק?"

 

נשמתי עמוק. ניסיתי להירגע. תכלס, חשבתי, באמת רעיון ענק. ואז הסתכלתי שוב על יורדי האוטובוס והבחנתי בעופרי בוטבול, תלמידת כיתה י"ב, בת 18, שמתנדבת בארגון סח"י (סיירת חסד ייחודית), וברב איתן שנרב, אביה של רנה הי"ד שנרצחה בפיגוע במעיין דני, ובעוד אנשים מדהימים וגדולים בעלי סיפור חיים מרתק וטונות של השראה.

 

התלמיד שלי ראה אותי מתלהב ואמר לי: "נו, המורה, עכשיו אתה מבין למה בכל שנה אנחנו כל כך מחכים לאוטובוס הכוכבים הזה?"

 

ואז התעוררתי מהחלום המתוק.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם