יש אור Featured

 4 hersh

אבינועם הרש

 

אילו יכולתי, הייתי יוצא מחוץ לבית שלי וצורח בקול: יש אור בקצה המנהרה! נשבע לכם. אור טוב, מדהים, מלטף, חומל, אוהב. אור שלא מפסיק להתיז אמונה. רק אל תפסיקו ללכת!

 

עוד קצת ויצאתם החוצה. עוד טיפת חמצן. אוויר. עוד קצת והגעתם. כי בסוף זה יגיע. זה חייב להגיע. אתם עוד תראו. אילו יכולתי, הייתי יוצא מחוץ לבית שלי, תופס איזה רווק או רווקה בני 45 ולא זז מהם עד שהיו מאמינים לי שהמסע המפחיד והחונק שהם חווים עכשיו יסתיים יום אחד, וזו לא שאלה של אם יסתיים אלא רק שאלה של מתי. אבל הוא יסתיים. נשבע לכם. בדוק. באחריות! הוא יסתיים. הוא חייב להסתיים. רק אל תפסיקו ללכת!

 

אילו יכולתי, הייתי אומר לכל האנשים שהסטטיסטיקה הטביעה אותם ושאבה אותם למטה, שהחיים אשכרה חזקים יותר מכל נתונים או עובדות או שכל ישר או כל מיני נשמות טובות שמסבירות לכם באופן רציונלי למה אין באמת סיכוי, והמסע הזה שלכם הולך להימשך עוד הרבה זמן, ולכו תדעו, ומי אמר לכם בכלל שהסוף יגיע? ואולי הוא לא. תסתכלו מסביב, החיים הרי מלאים בכאלה שממשיכים לחפש. הביצה נוטפת תסכול. רק תפקחו את העיניים ותראו בעצמכם: מאות רווקים ורווקות רק מחכים. למי? למה? הרי עובדה שעד עכשיו לא קרה כלום. וסוף טוב? יאללה, מה אנחנו בסרט סוג ג' של הוליווד? תכלס. לא ככה?

 

לא. לא ככה. ואילו רק יכולתי, הייתי תופס בידיים שלי את כל מי שמעדו מהדרך, איבדו אוויר בצפיפות הכבדה הזאת של המנהרה שהם פוסעים בה, מסתכל להם בלבן של העיניים ואומר להם בקול הכי בטוח ואמיתי שלי: תקשיבו. אתם חייבים להאמין לי. בלי טיפת התנשאות. הייתי שם. בחושך. בזבל. בתהום. בלילות. בכפור. בדמעות. בדרך ללא מוצא. במקום ההוא שאתה רק מחפש את השמיכה שתגן עליך מהחיים בחוץ.

 

כבר הייתי מחוץ למשחק. איבדתי עניין. לא מבין בשביל מה בכלל קמתי בבוקר. ואם זה קרה לי, זה יקרה גם לכם. אני לא מיוחד בשום דבר. אבל ממש בכלום. רק אל תתייאשו. בחייאת, אל תתייאשו. אסור לכם. עוד קצת. עוד נשימה. עוד אוויר. החיים דינמיים. והרבה דרכים למקום. הרבה? יותר ממיליון. רק תבחרו. ואם זה קרה לי, זה גם יקרה לכם. רק אל תפסיקו ללכת!

 

* בטור הקודם קיבלתי עוד שיעור חשוב לחיים כאשר כותב אחד הפנה את תשומת ליבי שעשיתי עוול לנועה קירל, שידועה ברגישות הרבה שלה לזולת ובמעשי החסד שלה. אני מתנצל על כך, ועימה הסליחה.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם