מעזה לא בורחים Featured

 5 aza

ועד מתיישבי גוש קטיף

הסבב האחרון בעימות נגד הרוצחים המרושעים של חמאס הוכיח שוב שאדמת גוש קטיף אינה נותנת לנו להתנתק ממנה.

לצערנו הרב, עם ישראל נאלץ להבין זאת בדרך קשה של טרור חוזר ונשנה, אבל הסקר המפתיע שערכנו עם 'עולם קטן' מגלה שהתובנה הזאת הולכת ומתנחלת בלבבות הרבה יותר ממה שדמיינו.
אנו תושבי גוש קטיף הולכים בתחושה שיגיע היום שעם ישראל יחזור לגוש קטיף.

איך אנחנו יודעים זאת? הרי איננו נביאים וגם איננו אנליסטים ואסטרטגים פוליטיים. אנחנו מרגישים זאת כי הייתה לנו הזכות לחוש ולחוות את הקשר החי לאדמת גוש קטיף. הרגשנו איך היא מחבקת אותנו. איך היא שמחה שחזרנו אליה. איך היא מפנקת אותנו בפירותיה הטובים. לכן אנחנו פשוט יודעים בתודעה עמוקה שהיא תפעל שעוד נחזור אליה.

בשנים הראשונות התייחסו לאמירות אלו שלנו כאל אמירות של אנשים שמסרבים להכיר באמת העצובה של המציאות הריאלית בישראל. גם חברים טובים לדרך ולאמונה נדו לנו בסתר ואמרו "חבל שהם כל כך תקועים בעבר". מי ירצה לחזור לעזה?

מי כמונו יכול לדבר על עזה ממקום של אהבה וכיסופים? אך כעת מתברר שבחלוף השנים האמירות הללו מתחילות להישמע באוזן הישראלית ולהיכנס חזרה לתוך הלב היהודי.

חבל עזה אתגר תמיד את ההתיישבות היהודית, עוד מאז מאבקי אברהם ויצחק ומלכי גרר דרך שמשון ופלשתים. גם נתן העזתי ושבתאי צבי, שיצאו מעזה, עיצבו את התודעה היהודית בתגובת נגד חזקה וזהירה, ואתגר עזה נמשך כמובן בתקופה הציונית. היותה של עזה מקום המקלט לרבבות אלפי ערבים מאז מלחמת העצמאות מציב סימן שאלה נוקב על היכולת של חיים בשלווה בארץ הזאת כאשר רוחש כאן מתח עצום המונעים מזרמי חיים לאומיים ודתיים.

אי אפשר לעצום את העיניים ולהסתתר מאחורי חומות של התנתקות. הסקר של 'עולם קטן' מגלה שעוד ועוד ישראלים מוכנים להעז להסתכל למציאות בעיניים מתוך הבנה שמעזה לא בורחים אלא רואים את גודל האתגר ומנסים למצוא לו פתרון.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם