שבוע כזה עוד לא היה

5 aliyah
מכל כיוון שנסתכל על זה, משהו טוב עובר עלינו בימים האחרונים. ראש הממשלה חושף חצי טונה חומרים סודיים שהשד יודע איך סחבו אנשי המוסד מהבסיס האיראני. פוליטיקאי מממשלת הונדורס מטריף את הוואטסאפ במדינה, המטוסים הישראליים חוזרים לכושר מעל אדמות סוריה, נשיא רוסיה מתואם עם ממשלת ישראל על התקיפה, וחלק משמעותי מהעולם הערבי מעודד אותנו בשקט להיכנס באיראנים * הכול היה כמו קדימון לשבוע של יום ירושלים

מערכת

ריקודגלים – התל אביבים בדרך

תעשו לעצמכם טובה, ואל תפספסו בשנה הבאה את ריקוד הדגלים של יום ירושלים. חוץ מזה שלראות את הנוער מפזז בדבקות בשמחתה של העיר יוצר משהו עם עצמה אחרת. תרשמו לפניכם שאחרי שנים ארוכות שהרגשנו בודדים בחגיגה, אנחנו הקטנים אמרנו שמשהו באנרגיות של השנה מבשר את הצטרפותם של התל אביבים לתודעת חגיגות יום ירושלים.

מושכים למעלה

היינו מאלה שהיו בתפילה ההמונית והמרגשת של בני הישיבות בכותל בבוקר יום ירושלים. ובכל זאת, הנחיל חסר התקדים (2,089 איש!) של העולים על הגשר בדרך להר הבית, עם השירה שלהם שלא השתלבה לכאורה עם ההלל למטה בכותל, לא רק שלא הפריעו להרמוניה, אלא העצימו את ההתרגשות. לא צריך להכריע בוויכוח ההלכתי על העלייה להר הבית בשביל להודות לה' שברא אותנו כל כך קוטביים וכל כך לא רגועים ולא שקטים, שעוד לפני שהספקנו לעכל את ששת הימים ושיש לנו כותל, יש מי שמושכים אותנו לדבר האמתי.

צעצוע של סיפור

וואלה, אנחנו דוסים רציניים יחסית, ובאמת שמאז שהזלנו דמעה לצלילי "חי חי חי" על אדמת גרמניה לא ישבנו על ענייני האירוויזיון, ואפילו את הניצחון של דנה אינטרנשיונל הדחקנו, מהפדיחות שדווקא ישראל הביאה את תרבות הלהט"ב לבמה. אבל איכשהו הנערה הזאת החזירה אותנו השבוע לשנות השמונים, שבהן כולם היו מתיישבים לפני המסך המגושם והיחיד שהיה עומד במרכז הבית ומחכים עד חצות לשמוע מי מהמדינות נתנו לנו 12 נקודות ואילו מדינות התעלמו מאתנו. אז בלי לעשות אידיאולוגיה גדולה מהאירוויזיון – נטע ברזילי, שימחת אותנו. וזה שעם כל ההתרגשות וההלם לא שכחת להזכיר את ירושלים ברגע הניצחון – כפרה עלייך ועל כל ישראל.

דברים שגויים אומרים אצלנו במדינה 

כמו יהודים טובים נמשיך להתווכח על כוונותיהם של האוונגליסטים אוהבי ישראל. ובכל זאת, לשמוע כומר מדבר ככה במדינת ישראל במעמד העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, הנשימה נעתקת.

"אבינו שבשמים... התכנסו כאן להודות לך על השמחה בזכות לחיות ולחזות ביום ההיסטורי והמפואר הזה. אנו מודים לך על מדינת ישראל, לפיד החירות הבודד במזרח התיכון, אשר חיה ומשגשגת בזכות אהבתך לעם היהודי.

"אתה הוא שאספת את הגולים מהמדינות... אתה הוא שנתן את הניצחון הנִסי ב-67' כשירושלים נפתחה לסוגדים לכל האמונות.

"ירושלים היא עיר האלוקים. ירושלים היא הלב הפועם של ישראל...

"מודים אנחנו לך על האומץ שנתת לנשיא דונלד טרמפ שהציב לפני העולם את האמת בת ה-3,000. ירושלים הינה ותמיד תהיה בירת הנצח של העם היהודי. תן לכל מחבל אסלאמי לשמוע שעם ישראל חי. תן לזה להדהד בחללי הארמון הנשיאותי באיראן שעם ישראל חי. תן לכל אדם לדעת שעם ישראל חי. לא ינום ולא יישן שומר ישראל".

לרגע נדמה שאפשר ללכת לישון ושסיימנו את העבודה שלנו כאן. וכך הגיב הרב שמואל אליהו להתלבטות שלנו אם להכניס לכאן דברים של כומר: "אם זה לא היה ג'ון הייגי, זו הייתה הדרשה הכי טובה שיש. כשזה נשמע מפי כומר זה לא הופך להיות פחות אמתי אלא יותר. אם את ברכותיו של בלעם הכניסו לתורה, כל שכן את הדרשות של כל אדם אחר שהוא טוב ממנו אלפי מונים"

ומי עדיין לא בא? יונתן.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם