עוד גאולה בדרך Featured

 3 maarechet

מערכת

בגאולה שבדרך תהיה ארץ גדולה יותר. יהיה בה עם מאוחד יותר. אנחנו, כולנו, נהיה מחוברים יותר לקודש. אפילו בית מקדש הוא כבר משהו שלא קשה מאוד לראות איך הוא יסתדר כאן פוליטית וחברתית. בגאולה הקרובה תהיה כנסת ובה דיבורים הרבה יותר מכבדים. המערכה החשובה כל כך על מערכת המשפט וחיבורה אל המוסר היהודי אוטוטו תהיה מאחורינו. רואים כבר עכשיו שהולכים להיות לנו הרבה פחות יריבים במאבק הזה. יהיה כאן יותר שלום. וכלכלה של שפע גדול אפילו יותר מזו שיש כבר עכשיו.

בדרך לכל אלה יתברר ששום מגזר לא יהיה הצודק, כולם יהיו טועים, ורק מה שנאמר כאן יחד אחרי הרבה ויכוחים ודקדוקים יהיה האמת הא‑לוהית הזאת שכולם מדברים עליה. לכן אסור לנו לחדול ולו לרגע מהרצון העמוק שכל שבט ושבט יישאר איתנו – חרדים, חילונים, דתיים-לאומיים, מסורתיים – יוצאי כל התפוצות, מכל התרבויות. כולם, כולם, כולם.

בגאולה הזו שבדרך נצליח להביא עוד מהברכה עצומה שהבאנו עד כה לעולם כולו. זה יקרה כשנצליח לזהות את הרע ולשנוא אותו ולהילחם בו מלחמת חורמה באומץ עד להשמדתו. להילחם בכל עמלק שייקרה לנו בדרך – גם כאן בארץ ישראל וגם מחוצה לה – ונהיה מוכנים באומץ להשמיד את הרוע הזה למען העולם כולו ולהשכין שלום בכל העולם.

בדרך לגאולה הזו שבדרך יהיו כנראה עוד לא מעט מהמורות. אולי אפילו עוד כמה ימים לחצות. עוד נשאר לנו להתגבר סופית על המגפה הנוכחית. אבל אנחנו צועדים לשם. זה ברור יותר מתמיד. יותר מכל לילות הסדר שהיו במהלך ההיסטוריה.

כמה חשוב לראות את זה. לראות שאנחנו בדרך הזאת. לרצות להיות בדרך. לוודא כל הזמן שאנחנו בתוך החמישית מהעם לפחות שלא מפספס את הקול. שלא מתבלבל. שהולך בדרך ששרטטו לו אבותיו. שמוכן, אם צריך, לעזוב הכול מחדש ולצאת למשימה הבאה. להיות מוכן שלא להיבהל מרגעים של מדבר. להצליח לזהות את עמוד האש והענן גם כשלא כולם מצליחים לזהות אותם. להצביע עליהם באומץ.

יהי רצון שבליל הסדר הזה יינטעו בנו כל הכוחות לכל המשימות הבאות, הגדולות והקטנות. לכל משפחה ומשפחה בעם הזה באשר היא, שיושבת וקוראת את ההגדה הזאת, שהתחילה אי-אז בארם ומצרים ונמשכת עד היום.

עוד גאולה בדרך. מי שיפתח את חלון ביתו בליל הסדר השנה – ישמע את פעמיה.

חג כשר ושמח.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם