כשרוצים את הציבור... Featured

 3 maarechet
הנה, כשרוצים את הציבור באמת זה כנראה אפשרי

מערכת

ארבע שנים אומרים לנו שאין די זמן לפריימריז. מערכת בחירות אחרי מערכת בחירות מבטיחים לנו שמייד אחריה נתאחד ונפקוד, אלא שהפעם, רק הפעם, אין זמן. משננים לכולנו שאולי נכון שיהיו מפקד ואיחוד ופריימריז, אבל "חייבים להיות מציאותיים", כי איך נפקוד אנשים ואיך נארגן קלפיות בתוך חודש-חודשיים? ואיך נוודא שלא יהיו מפקדי ארגזים? ומסבירים שבדיוק עכשיו לציבור אין ממש קשב לזה ושאם לא יהיה מפקד גדול, זה עלול להצטייר ככישלון. ובכל פעם פחות ופחות ציבור שעוד נותר בקשב מהנהן בהכנעה: נו, בטח הם יודעים מה הם אומרים.

ואז מגיעה מרב מיכאלי אחת, ויום אחרי שהיא נבחרת לראשות מפלגת העבודה היא בוואחד נחישות מנהלת מאבק משפטי מהיר מול יריביה שניסו לסכל את הפריימריז ומנצחת אותם בנוק אאוט של כאלה שמאמינים בצדקת הדרך. בתוך יממה וחצי היא מרימה מפקד בזק שפונה לציבור העוזבים של מפלגת העבודה ופוקדת אליו 6,500 איש בתוך שתי יממות (שמתווספים ל-47 אלף שברשימות הישנות של המפלגה). אותה מפלגת העבודה שטובי הקמפיינרים כבר התייאשו למצוא בה את הדופק. והנה הגברת הזאת מרימה פריימריז דיגיטליים ואפילו מוסיפה תשע קלפיות פיזיות למי שאין להם גישה לדיגיטל. כמעט 50% הצבעה! ויש לה רשימה באוויר. ופרפורי חיים מתחילים להישמע במפלגה המיתולוגית.

אז הנה עוד תרומה חשובה של מפלגת העבודה לתהליך הגאולה, אולי בזכותה בסבב הבא של הבחירות בציונות הדתית כבר לא יוכלו להתחבא מאחורי תירוצי הארגון והלו"ז הקצר. בסוף זה כנראה רק רצון להיות מחוברים לציבור ולשמוע מה הוא רוצה באמת.

למה אנחנו לא מביאים דעות של רופאים המתנגדים לחיסון? פשוט כי לא מצאנו

נכון שיש לנו נטייה מובנית להאמין למערכת הבריאות בישראל ובעולם, אבל בהחלט הבנו שבשיח הציבורי יש חוסר אמון כלפי החיסון, ולכן חשבנו שיהיה נכון דווקא לחפש קול מקצועי שיביע התנגדות לחיסון. אלא שהחיפושים שעשינו עד כה לא העלו דעה רפואית משמעותית שאכן מתנגדת לחיסון.

נכון שזו עובדה שנראית תמוהה מאוד לנוכח החומרים הרבים כל כך נגד החיסון שמופצים ברשת, אבל זו עדיין המציאות שאנחנו מכירים.

השם המשמעותי היחיד הוא שמה של ד"ר מיכל הרן, שמצוטטת שוב ושוב בכל מקום ברשת למרות שאת הטענות שהעלתה הזימו עמיתיה כמעט מכול וכול. ואפילו פרופ' יורם לס, שעלה שוב ושוב בתקשורת כמתנגד לגישה הרפואית המקובלת כלפי הקורונה, בחר להתחסן בעצמו בסופו של דיון.

הבאת קול של רופאה אחת, ואפילו אם יש עוד כמה כמוה בארץ ובעולם, באופוזיציה למאות אלפי הרופאים וארגוני הבריאות בארץ ובעולם שסוברים הפוך ממנה, להבנתנו הדלה לא תהיה שירות לדיון אלא הטעיה ועיוות שלו. למיטב ידיעתנו פשוט אין קול רפואי מרכזי או גישה רפואית שמתמודדת עם ביקורת בשיח הפנימי שמתנהל כל העת בעולם הרפואה ומתנגדים לחיסון נגד קורונה.

מנגד, ודאי שיש ברפואה שאלות טובות וחששות הנוגעים החיסון, ואותם דווקא השתדלנו להביא לידי ביטוי והפנינו אותם לאנשי מקצוע מעל גבי 'עולם קטן'. חלק מהשאלות קיבלו תשובות טובות, וחלק נותרו פתוחות. ועדיין, אחרי כל החששות והשאלות, עולם הרפואה בארץ ובעולם סבור שמדובר בחיסון בטוח אף יותר מחיסונים אחרים שכולנו מקבלים ושהוא יביא ברכה גדולה לעולם.

אבל גם זה לא מספיק, כי יש מי שרואים בצידוד הכמעט גורף בחיסון בעולם הרפואה עדות לקיומן של השתקה והפחדה בקרב הרופאים כדי שלא יאמרו את דעתם. מהשיחות הלא מעטות שערכנו עם הרופאים שראיינו כאן אנחנו מתרשמים הפוך בדיוק: כולם היו בעלי חשיבה עצמאית וביקורתית. בנקודות שהיו להם ספקות הם שיתפו בלי להסס, והטיעונים שהביעו בעד החיסון היו ענייניים ומקצועיים.

ואשר לקולות הלא רפואיים שעולים כנגד החיסון אף שאין להם אחיזה מדעית, הקדשנו לפחות כתבה אחת לדברים שאומר בכיוון הזה הרב יובל אשרוב. אף על פי שלא מדובר באיש מקצוע בעל הכשרה רפואית כלשהי, מאחר שמדובר באיש חשוב ומייסד שיטה טבעונית שכנראה עוזרת לרבים בתחום של אורח חיים בריא, ומאחר שהסרטונים שלו נגד החיסון זוכים לתהודה רבה, חשבנו שיהיה נכון להציג לאנשי מקצוע את הטיעונים שהוא מעלה. יתרה מזאת, גם הזמנו אותו להתמודד עם הדברים החמורים שעלו בכתבה כנגד מה שהציג כעובדות.

מעבר לכך אנחנו מביאים במדור 'רשות הדיבור' קולות שמתנגדים לחיסון גם אם לדעתנו הם חסרי ביסוס. אבל אכן, להבנתנו הדלה החיסון הוא ברכה שהקב"ה הביא לעולם. 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם