לדאוג גם לעצמך

shut790

מורן הלוי וצוות הכנה, 'עמינדב'

אני מלאת מוטיבציה לקראת השנה הבאה, ומוכנה לעבוד שעות נוספות עד כמה שיצטרכו אותי, אבל חוששת מאוד שבשנה הזו אמחק את עצמי לגמרי. אני לא מהטיפוסים שמעמידים את עצמם במרכז, אבל חוששת שלא יהיה לי בסוף מקום לעצמי.

תקופת השירות הלאומי היא עמוסה ומלאה משימות וחוויות. כדי להצליח לתרום לחברה בצורה הטובה ביותר יש צורך שבת השירות לא תשכח לדאוג גם לעצמה. אמנם במרוץ היומיום והפעילויות הרבות זה קשה ועלול להישכח, לכן חשוב לקבוע כללים ונורמות שיעזרו להשאיר גם זמן לעצמך ולסביבה שלך.

דבר ראשון, חשוב להתחבר לבנות שאתך בשירות, שנמצאות אתך בדירה ובתקן, ולהיות חלק מקבוצה. אתן יכולות לצאת יחד לבלות, לעבוד יחד על משימה במסגרת השירות או סתם להשקיע בתחביב משותף. וכמובן, להתייעץ זו עם זו, שהרי אתן נמצאות באותו מקום ומבינות זו את זו הכי טוב. החברויות שיוצרים בשירות יכולות להמשיך ללוות אותך במשך כל החיים.

כדי לא לטבוע בים העבודה ובשטף המטלות, כדאי לעשות סדר עדיפויות של משימות. אפשר לכתוב בדף מה עלייך לעשות היום, או השבוע, ולהתחיל לפעול על פי רמת הדחיפות. קשה להאמין, אבל באמצעות פעולה פשוטה כזאת שלוקחת דקות ספורות, כל היום עשוי להיראות אחרת, וכל המשימות הרבות ייעשו מתוך נחת ושלוות נפש. אם תשאירי את הדברים הדחופים לסוף, לא תספיקי לבצע אותם ותילחצי לחינם.

מומלץ מאוד גם להקצות לעצמך זמן קבוע לבילוי ושיח עם חברות. שנת השירות היא הזדמנות מעולה להמשיך לפתח את הקשרים מהעבר וליצור מעגלי חברות חדשים. הקשר עם החברות ימלא באנרגיות, יחיה אותך ויאפשר לך לתת יותר לאחרים. כשאת מלאה באנרגיות חיוביות, התרומה שלך גדולה ומשמעותית יותר.

חשוב שתמלאי את עצמך רגשית ונפשית בדרכים שונות שעוזרות לך. בבילוי עם חברות שכבר הוזכר, בהליכה לשיעורים, בשמיעת שירים, בפיתוח של תחביבים או בכל דרך אחרת. הדברים האלה יעזרו לך להכיל את המצבים השונים שבהם את נתקלת בשירות ולפתח את יכולת הנתינה. ככל שתמלאי את עצמך יותר, תוכלי לתת יותר ולעזור יותר!

נצלי את ימי העיון ושיעורי התורה שמשולבים במהלך השירות. השיעורים והסדנאות יעניקו כלים לעבודה טובה ויעילה יותר בשירות. השיעורים גם ייתנו לך זמן לעצמך ויפתחו את המודעות העצמית שלך. כלים אלה יסייעו בהפחתת מתחים הנוצרים במהלך העבודה ויעזרו לך בחידוש האנרגיות והכוחות להמשיך בעשייה הברוכה.

בת שירות שתדע לנצל את כל הכלים שעומדים לרשותה, כמו ימי העיון, החברות ותעדוף המשימות, תוכל להגיע למקסימום נתינה עם זמן לעצמה ויכולות גבוהות יותר לתת במקומות שבה הכי צריך אותה.

 

b7underdos5

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אדוריים היהודית

  מאמר מאת מרים מימון

הסימן לחוסן הלאומי

  אליהו אוזן, חקלאי ותיק

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם