שו"ת SMS לפרשת משפטים

sms790

קור בחופה * הכלה אומרת שיהיה לה קר בחופה ורוצה לעשות בתוך המבנה. מה הפתרון? הרב אבינר: מעיל לבן, יפה ומאוד חם.

שאיפת קודש * אני מרגיש ששאיפות הקודש שלי פוחתות. זה סימן רע? הרב אבינר: לא. זה ניסיון. יש להתגבר ולעבוד את ה' גם אם אין שאיפה. ויחד עם זה ללמוד אמונה ומוסר.

שידוכים מתסכלים * אני יוצאת מכל פגישת שידוכים לשווא מתוסכלת ומיואשת. מה לעשות? הרב אבינר: צריך סבלנות וגבורה. בסוף יסתדר. הרבה התחתנו לאחר שידוכים רבים. אך לפני הפגישה הראשונה לצבור מידע מרבי כדי לא להיפגש לשווא.

מרא דאתרא מול עשה לך רב * מה היחס בין מרא דאתרא לבין "עשה לך רב"? הרב אבינר: ענייני המקום על פי מרא דאתרא, עניינים פרטיים על פי הרב שלך, ואם יש התנגשות שאל את הרב שלך.

קדוש אחר שחטא * איך אפשר להאמין שלמרות הטעויות והנפילות אתה עדיין קדוש מתוקף "חלק א-לוה ממעל"? ואיך אפשר לתקן לא מתוך ביקורת על עצמך? הרב אליהו: הטעות היא לכלוך חיצוני, כמו בוץ על יהלום. צריך לנקות ובכל רגע להמשיך לזכור שזה חיצוני ובפנים אתה יהלום, ויותר לזכור שהאני האמתי שלך הוא היהלום שמתחת לבוץ.

התנדבות במד"א * בתי בת ה-15רוצה מאוד להתנדב במד"א ושמעתי שיש בעיות של צניעות. מהי דעת הרב לגבי התנדבות במד"א? האם יש הבדל בין המקומות? הרב אליהו: לא כל התחנות אותו דבר. יש מקומות צנועים יותר ויש פחות. היא צריכה לדעת שמותר להתנדב רק עם נהגות ועם חברות, לא בצוות מעורב עם בנים. כמו כן רק אחרי שמוצאים פתרון לכך שהשהות בתחנה בין המקרים תהיה נפרדת גם כן. אם זה לא מתקיים, יש הרבה דרכים אחרות לעזור לעם ישראל.

לימוד חסידות * מה עדיף ללמוד בחסידות? הרב אליהו: באור החיים הק' על התורה נמצאים רוב יסודות החסידות. טללי חיים מביא את החסידות בלשון של דורנו. אם רוצים ספרים מדורות קודמים ישנם ספרי הרב קוק, ספרי הבן איש חי, שפת אמת, תניא, חובת התלמידים והכשרת האברכים, בני יששכר ועוד.

לקראת חתונה * אני נמצא בקשר והחלטנו להתחתן, אבל הבחורה צריכה זמן. מה מדיניות הפגישות וגדרות הקדושה שעלינו לגדור באופן שנשמור על הקדושה? הרב אליהו: א. אם היא לא צריכה – להיפגש כמה שפחות עד לחתונה. ומי שיכול בכלל לא – תבוא עליו ברכה. ב. אם היא צריכה פגישות – להיפגש כמה שצריך. אבל העיקרון צריך להיות כמה שפחות ולהזדרז עם תאריך החתונה.

 

b7underdos5

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
שני מיליון דונם מחכים

  מאמר מאת יוסי אביחי...

יש אור

  הטור של אבינועם הרש

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם