שו"ת SMS לפרשת כי תשא

sms790

אסתר נביאה * כיצד אפשר לומר שאסתר הייתה נביאה? הרי לא התנבאה בארץ ישראל או בשביל ארץ ישראל? הרב אבינר: גם בשביל הצלת עם ישראל בארץ ישראל. עיין ר"ן ריש מגילה.

 

פלוגת מגדרית * אני חושש שאם אבקש להיות בפלוגה מגדרית לא אתקדם בצבא. מה לעשות? הרב אבינר: כן תבקש ואל תתקדם. יש דרכים רבות לעבוד את ה' וישראל עמו.

 

שוקולד לחיילים * האם מותר לחלק שוקולד חלבי לחיילים? אולי הם בשריים. הרב אבינר: מותר, כי ב'לפני עיוור' מותר בספק (משנה גיטין ה ט – מ"צ).

 

תנועות נוער דתיות * למה יש בני עקיבא, עזרא ואריאל ולא תנועת נוער אחת? הרב אבינר: כך היה ראוי, אבל כאשר הקימו סניפים נפרדים, בני עקיבא לא תמכה, לכן הקימו תנועה לחוד. וגם עזרא, הוא אמנם מעורב, אך פחות מבני עקיבא. אכן ראוי לאחד את כל התנועות, אך בתנאי שלא יכפו להיות מעורב.

 

חב"ד * מה ההבדל בין נוצרי המצטלב לבין חב"דניק שאומר 'יחי אדוננו' וכו'? הרב אבינר: חב"ד הם אנשים יראי שמים, מאמינים בה' ומקיימים מצוות, גם אלה מתוכם שטועים בעניין המשיח. נצרות היא עבודה זרה וגם שפיכות דמים. על עצם השאלה עליך לבקש סליחה מחב"ד.

 

נישואי בוסר * האם יש להתחתן מוקדם בגלל יצר חזק מאוד והרבה מאוד נפילות? הרב אבינר: לא, רוב נישואי הבוסר עולים על שרטון. מי שלא מתגבר על יצרו כרווק, גם יכשיל את הנישואים. אלא קודם עליו לטהר את אישיותו, כגון על ידי ספר מסילת ישרים.

 

מאה ברכות * האם לדעת הגר"מ אליהו גם נשים חייבות במאה ברכות? הרב אליהו: חלק מהמאה ברכות הן שלוש תפילות ביום, לא כל אישה מספיקה להתפלל שלוש תפילות בגלל עיסוק עם הילדים וכד'. עם זאת נשים חייבות כמו האנשים להיות מלאות ברכה ותודה כל היום. למלא את פיהן ברכה על כל מה שאלוקים נתן להם. למלא את פיהן ברכה על כל מה שה' עושה לעם ישראל ולארץ ישראל. להרגיש את אהבת ה' אלינו, ולברך ולהודות על כך כל הימים.

 

שמירת נגיעה בקרובים * האם צריך לשמור נגיעה מאח? אם כן, האם טוב להחמיר ולשמור נגיעה אחרי ששנינו עוברים גיל מצוות? הרב אליהו: מותר ללחוץ לו יד וכד', אבל לא לחבק, ובוודאי מגיל מצוות.

כוונה בתפילה * אני לא מצליח לכוון בתפילה, יש לרב אפשרות לעזור לי? הרב אליהו: א. השתדל במשך היום לא להסתכל בדברים שמסיחים את הדעת, ובוודאי לא לפני התפילה. ב. השתדל להגיע לתפילה מוקדם מעט, לנקות את המחשבות לפני התפילה ולחשוב על מה שאתה מתפלל. ג. נסה לכוון בברכה הראשונה, ואחר כך בכל פעם בקטע קטן נוסף. וכך לאט לאט להוסיף.

מקום בלי השגחה * האם אפשר לאכול במקום מסחרי/רווחי שהבעלים שלו ירא שמים אבל אין לו השגחה? הרב אליהו: ממש לא. הפיתויים שלו לקנות חומרי גלם ש"כמעט כשרים" במחיר נמוך רבים מדי. ואם אין השגחה הוא עלול להיכשל.

חנויות עבריות * האם יש עניין הלכתי או השקפתי לקנות דווקא בחנויות בעלות שם עברי? מדוע? הרב אליהו: ראוי לעודד אותן. זה ממש מפריע שחנויות מאמצות שם לועזי - זה התבטלות לתרבות אומות העולם.

סגולה לחרדות * האם יש עצה או סגולה למישהו שיש לו חרדות בנוסף לפנייה לגורמים מקצועיים? הרב אליהו: א. לשתות מהמים שנשארו ממזיגת המים לכוס של הקידוש. ב. לקרוא כל יום בשמחה עשרה מזמורי תהילים.

ריצוי השכינה * מה הכי יכול לגרום לי לרצות את השכינה? ומה הכי יכול להדביק אותי בשכינה? הרב אליהו: אהבת עם ישראל, אהבת ארץ ישראל, אהבת תורה, תפילה בכוונה, מידות טובות.

 

 

b7underdos5

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם