שו"ת SMS לפרשת בהעלותך

sms790

 

המקובלים והציונות * איך זה שיש התנגדות של המקובלים לציונות? הרב אבינר: זה לא נכון. גדולי המקובלים עלו לארץ, כגון הרב שלמה אלישיב בעל 'לשם שבו ואחלמה', וכן הרב מרדכי עטייה כתב קונטרס ארוך על מצות העלייה לארץ בפתיחת הוצאתו של ספר פרדס רימונים, הרב אשלג היה חוגג יום העצמאות, ועוד.

 

תלמיד חכם חשוד * מדי פעם יש חשדות נגד תלמידי חכמים על מעשים לא הגונים בממון או בצניעות וזה פוגע באמונת חכמים. הרב אבינר: אלו יוצאים מן הכלל נדירים מאוד. להיזהר מהכללות.

 

נוער גבעות * מה שנוער הגבעות עושה מבחינת יישוב ארץ ישראל, זה טוב? הרב אבינר: כן, אך ללא התנגשויות.

 

פסיקה חרדית * האם נכון שהרב קוק כתב שמי שלא מחובר לגאולה לא יכול לפסוק הלכה כי הכול קשור? הרב אבינר: לא נכון. מרן הרב קוק כתב באיגרת שעח שמי שלא רואה את אור הישועה הזורחת לא יכול לומר דברים עליונים בענייני תשובה. הרי דיבר רק על תשובה ורק על דברים עליונים.

 

הרצל כשליח א-לוהי * כיצד אפשר לכנות את הרצל קדוש או זצוק"ל? הרי הוא לא שמר מצוות. הרב אבינר: אי אפשר לכנותו קדוש, אבל אפשר לומר עליו ז"ל. וכדברי מרן הרב קוק הוא השליח הא-לוהי לעורר את עניין התחייה הלאומית.

 

גילוח זקן בצבא * אני חייל. יש לי זקן מגיל 13. עכשיו אומרים לי לגלח, ואם לא, אכנס לכלא. מה לעשות? הרב אבינר: לא להתגלח. ופנה לרב צבאי.

 

שהחיינו על סמארטפון * האם אני צריך לברך שהחיינו על סמארטפון חדש שאני שמח בו? הרב אבינר: לא. אין לקנות סמארטפון (ברכות נד א-ב – מ"צ).

 

 

b7underdos5

שו"ת SMS לפרשת אמור

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם